Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sarayburn'undan karagöz ve dev istavrit görüntüleri.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında TEKNOTURK tarafından paylaşıldı.

1. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Dün akşam iş yerinden iki abim ile Sarayburnu'na avlanmaya gittik. Oranın müdavimleri aşinadır elbet ama tutulan istavritler çok iri hatta içinde dev olanlar vardı.

Ben de yanıma surf kamışımı ve makinemi aldım ama bir yıldan fazladır surf kamışı elime almadığımdan, gözüme acayip büyük göründü. 2-3 aydır'da fırsat buldukça spin avına gittiğimden iyice yabancılaşmışım kamışa. İlk atışlarda makineme fazla misina sarılı oluşunun da etkisiyle acemilik bile çektim diyebilirim. 3-4 atıştan sonra avı bıraktım ve sohbete takıldım:) 2 surf kamışımı elden çıkarmayı bile düşünüyorum o derece :)

Elimdeki istavriti Aydın Abi tuttu ve orada bulunduğumuz sürece tutulan en büyük istavritti. Oranın huyunu suyunu bilen abilere 4'lü, 5'li iri istavritler aralıksız geldi. Kayalıklarda belli bir düzende, o akıntıda atış yaptıkça sağa doğru kayadan kayaya atlayarak istavrit tutmak hakikaten tebrik istiyor. Beşiktaş sahilde istavrit avladığım için bana çok zahmetli geldi orası.

Resimde tam net görünmese de 43 numara ayakkabının önden arkaya taban uzunluğundan 1cm kadar daha uzun bir istavrit resimdeki. Buna yakın boyda istavritler ara ara geliyor.

Bu da orada iri istavritleri almada kullandıkları çapari, gece bile bununla alıyorlar, kırçıllı ördek tüyü, 9 numara. Ben çalışmadığımdan alamadım ama gece boyunca bununla almaya devam ettiler. Aydın Abi'de buna benzeyen kendi yaptığı, mor ve parlak bir çapari vardı, onu da fotoğraflayıp koyarım sonra.

Aşağıdaki resim de kayakurdu ile karagöz oltası atanlardan, boyutları limitlerde midir bilmiyorum ama karagözler gelirken kamışı dansettiriyor :)

Bana ait olmasa da av raporundan sayarsınız artık :) Meralardan son durum olarak :)

Herkese rast gelsin.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Sarayburnu'nun her balığı iri oluyor :) İstavritlerin ve sargozların maşallahı var.

4. oktay16

oktay16 Moderatör

Geçtiğimiz senelerde bu istavritlerden benimde yakalama şansım olmuştu, Gerçekten dediğin gibi erkan dev istavrit,:) bir tanesi 38 - 40 cm geliyor. Lezzetlimi dersen ben pek beyenmemiştim.

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Erkan, Güzel bir av görüntülemesi yapmışsın :p

6. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Spin ile çinekop v.b. avları yapıyoruz ama görüntü ve mera veremiyorum, tehdit ediliyorum bu konuda :D

Sanırım 1 aya kadar köpek balıkları kalkanlar ile dolu 1-2 av raporu yayınlarım. Onları da sızdıracam bir şekilde, kendim de katılacam o ava :)

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Bu fotoğrafın gayet güzel olmuş :)

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Böyle iri istavritleri silikonla yakalardık.
    Demek uygun çapariye de geliyormuş. :)

9. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Yeri gelmişken iri olan herşeye taktığımız ismini de söyleyeyim. Buralarda buna "eşek istarviti" diyorlar. Çok leziz ve yağlı olur. Hele birde bol gelirse deymeyin keyfine. Diğer ismi de "mangal söndüren". Hep rastgelsin.

10. ArateuS

ArateuS Aktif Üye

Nike'ları beğendim ama Lark hoşuma gitmedi :))

11. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Erkan,benim ayakkabılar da 43 numara;fakat benim tutuklarım bunların yanında palamut gibi dururdu.:)
    10 sene önce....:)
    Bırak eşşeği katır istvriti tabirini hak eden irilikte balıklardı.:)
    5 cm beyaz silikon ile...