Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SARGOZ AVI

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Evren Tamer tarafından paylaşıldı.

1. Evren Tamer

Evren Tamer Moderatör Yönetici

Herkeze selam...

Yine her hafta sonu olduğu gibi Karagöz avın,a gittim..Havanın güzel olmasıyla birlikte cuma akşamından 2,3 merayı keşif olarak gezdim,bu gece balıktan niyet aslında avlak bakıyordum,süpriz olabilirdi.kimsenin ummadığı ve bilmediği yerleri gezdim,sonra bir meraya daha gittim fakat buradaki insanların küçük eşkinaları yakaladığını görünce olta atmadan orayı terkettim..sepetteki küçük eşkinaları görünce aslında çok üzüldüm,birazda sinirlendim,sabaha karşı karagöze olta açtım fakat balık yoktu saatlerce beklememe rağmen istediğim balığı yakalıyamamıştım,gündüz ava devam ederken arasıra dinlenmeyide tercih ettim,cumartesi akşam üzeri ise bi ara çapari attım ama kıyıda istavrit yoktu,gece,ye hazırlığımı yaptıktan sonra Karagöz için .1 saat sonra ise avlağa vardıktan sonra ,olta,makinaları,açarak hazırlığımı tamamladım.gece sessiz ve çok sakin bir hava vardı.ve gece boyunca bu şekilde devam etti,gün aydınlanmasına 20 dakika kala tekarar oltaları güzelce yemleyim denize savurarak,ava devam ettim,hava 2-4 olmasıyla birlikte sakin bir gece bitmek üzereydi..ama tam Karagöz başlamak üzereydi, sesizce,beklemeye devam ediyordum.etraf sessiz ve karanlıktı,hava birazdan kırılmaya başlarken ilk vuruş oldu aniden ama tasmalamadım çünkü beklediğim ve istediğim gibi değildi,balığı kaçırıcam diye kamışı dokunmadım,aradan 3,5 saniye sonra hafifçe kamışın ucundaki fosfor oynadı ben ise beklemeye devam ediyordum,kamışa tekrar bastıı,kamışa elimi getirerek sehpanın üzerinde hazır beklemeye devam ettim,biraz heycanlansamda,balığın kaçtığı taktirde merayı dağıtacağını aklımdan çıkarmıyordum,ve istediğim vuruşu beklemeye devam ettim ama aradan geçen 2,3 dakika sonra oltayı çekip tekrar yemledim ve denize savurdum..yanımda getirdiğim yiyeceklerle beraber ava devam ederken aslında birazda yorgundum.fakat 2,ci kamışa gelen aniiii bir vuruş bana herşeyi unutturdu ve elimle kamışı geriye doğru çekerek balığı tasmaladım,ayağa kalktım ve boşluk vermeden sesizce makinayı sarıyordum,içimden geliyo dedim,gell,gel,gellll :):) ve heycanla oltayı sararken hava çözülmeye başlamıştı ve yavaşça kıyıya çekerek sargozu kenara çıkardım..hemen zaman kaybetmeden balığı livara koyduktan sonra,tekrar yemleyip Denize oltayı savurdum.beklemeye devam ederken bu arada birazda atıştırıyodum,arasıra kamışların yerini ve açısını değiştirerek ava devam ettim.aradan geçen 1,30 saat sonra tekrar kamışa balık bastı ve kısa tasma yaparak balığı yakaladım,boşluk vermeden makinayı sararken bi ara yosunluk bi yere takıldı gibi olsada kurtarmayı başardım ve 2,ci sargozu yakaladım...hava iyice ısınmış ve deniz çok durgundu...aradan geçen 3,4 saat sonra Balık iyice kesti ve artık eve dönüş için vaktim gelmişti.eşyalarımı toparladım ve güzel bir şekilde ava veda ettim..Saygılarımla Evren tamer

Uploaded with ImageShack.us

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. aksakal

aksakal Yeni Üye

Evren kardeşim, güzel avını tebrik eder devamını dilerim. Sakin gecelerde avlanmanın zevki gerçekten bir başka oluyor.

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Evren yine kapmışsın balığı :) Tebrik ederim Evrencim..

5. oktay16

oktay16 Moderatör

Tebrikler Evren, daha irileri rastgelsin.. Bu arada sen bursalı mıydın..? Geçen gün salih abinin bir mesajı dikkatimi çektide o bakımdan sordum...selamlar..:)

6. hunter

hunter Daimi Üye

Evren,
    Tebrikler kardeşim,harika balıklar almışsın yine,ancak azmin için seni bir kez daha kutlarım sevgili kardeşim. :)

7. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrikler Evren,harika sargozlar almışsın.Kısmetin daim olsun.:)

8. löngöz

löngöz Daimi Üye

kutlarım Evren,,tombiş sargozlar çok güzel görünüyorlar....

9. İrfan

İrfan Moderatör

Tebrikler Evren,
    balıklar harika afiyet olsun..:)

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Evren
    Güzel bir av gerçekleştirmişsin.

11. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Evren,sargozların cillop gibi,pırıl pırıl.
    Tebrik ediyorum.