Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SARGOZ - ÇUPRA - İSPARİ avı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Evren Tamer tarafından paylaşıldı.

1. Evren Tamer

Evren Tamer Moderatör Yönetici

Herkeze selam...

Karagöz avı için yine son hazırlıklarımı yaptıktan sonra cuma günü bir kaç avlak gezdikten sonra,cumartesi sabaha karşı iki arkadaş tekarar karagöze yöneldik.avlağa vardığımızda kapalı hava ve arasıra atıştıran yağmur beni biraz heycanlandırsada,nasip,kısmet diyerek oltalarımızı açarak başlıyoruz ava,yine İzmir,den gelen taze yem ve ayıkladığımız midye ile iki,li dip oltasını yemledikten sonra Bismillah diyerek savuruyoruz denize oltalarımızı.sehpahalarımız açık kamışlar gergin ve sessiz bir şekilde bekliyorum Karagözü ve familyasını :) deniz çalkantılı ve kapalı tam istediğim hava ama biraz daha rüzgar olsa diye düşünürken,yanımda getirdiğim aparatif yiyeceklerle biraz atıştırıyorum bu arada..aradan geçen ilk yarım saat balığın gelmemesi beni düşündürsede,Karamsar olmam mümkün değil...ben yıllardır,kendimi bildim bileli 6,7 yaşlarından beri balık avı içindeyim ve biraz deneyim ve tecrübemle bugün balık yapar diyorum...tekrar kamışları oltaları sararak yemleri tazeliyorum,,,bekliyorum yine Sabırlaaaa.... hava iyice kapandı arasıra yağmur düşüyor üzerimize ve yağmurluğu giydikten sonra aynı şekilde ava devam ediyorum..3 kamışımdan birinine hafifçe bir vuruş geliyor ve tahminlerim sonucu izmarit diyerek çektiğim oltada ispari geliyor...evet içimden, balık başlıyor diyorum,Bu arada arkadaşımda Çupra çekiyor :) Denizin dip akıntısını misinaların yana doğru biraz kaydığını anlıyorum ve tekrar iğneleri güzelce,tam kapatacak şekilde yemledikten sonra denize savuruyorum...boşluğunu aldıktan sonra,sehpanın üzerine koyduktan sonra diyer kamışın yanına giderek biraz beklemeye devam ediyorum,ve yemi tazelemek için sarıyorum fakat bu arada ortada olan kamışa ani gelen vuruş,hemen ona yöneliyorumm evet bu ispari değil ve geliyor diyorummm fakat bu sefer işim zor çünkü balık iri ve kayalık bölgede olduğu için takılmıştı,çok uğraşsamda yapacak bir şey kalmamıştı.ve balığı kaçırıyorum,derken kamışa aniiii bir vuruş daha arkadaşımın bu arada oltaların takıldığını zannederek bana karıştımı diye soruyor,hayır olta karışmadı ama boşluğunu al diyorummm ve balığın geldiğini konuşuyoruz,ve kamışı havaya kadır diyorum geliyorrrr sevinçle balığın geldiğini görüyoruzzz BU HARİKA BİRŞEY Denizde parlayan Büyük bir balık kafa darbeleri kamışı ağlatıyor sanki :):) ve 1.200 Gram Sargozu yakalıyoruz..yağmurun berketi ve denizin çalkantısı peşine
    5 + 2 sonradan ispari ve son olarak 1 iri istavrit ile Çupra, Sargoz - İspari ve kapanış İstavritle güzel bir şekilde avımızı tamamlıyoruz,akşam hava kararmaya yakın en son denemelerimizi yaptıktan sonra.Güzel bir şelilde ava vedaa ediyoruz....

Herkeze - Rastgele.....

Not - lütfen balık avında etrafınızı ve çevrenizi kirletmeyiniz.Biz her hafta poşet,poşet çöp topluyoruz..Aslan yattığı yerden belli olur

SAYGILARIMLA... Evren Tamer

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 30 Mayıs 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ocoskun

ocoskun Yeni Üye

Tebrikler,sabrınızın neticesini almışsınız..

4. löngöz

löngöz Daimi Üye

Evren kutlarım,,valla sargozların maşallahı var,,internette dolaşan ispanyolların sargoz avı vidosundaki sargozlardan daha iriler.....:):)
    notunda çok duyarlı inan bende aynen torba ve su petleri toplamaya devam ediyorum ama hiç azalmıyor....:cool:
    gelecek avlarında başarılar dilerim....:)

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Evren harika bir av olmuş :)

6. Evren Tamer

Teşekkürler.

Bülent abi iyi dileklerin için çok teşekkür ederim sağol.Rastgele Üstat

Hamdi abi selamlar.çok teşekkürler tebriklerin için usta

7. marasliozkan

marasliozkan Aktif Üye

Vaybe helal olsun abi, tebrik ederim yine coşturmuşsun ortalığı.

8. mehmetişbilir

mehmetişbilir Aktif Üye

evren abi maaşallahın var tebrik ederim:)

9. Evren Tamer

Özkan kardeşim teşekkür ederim sağol.rastgele

Mehmet kardeşim teşekkür ederim sağol. rastgele

10. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Evren tebrikler, harika balıklar, serilerin süper gidiyor kardeşim devamı rastgelsin...

11. oktay16

oktay16 Moderatör

Tebrikler Evren, güzel bir av yaşamışsın, Devamına rastgele.....