Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sargoz Mehmet İşbaşında...20.01.2013 Yenifoça

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında sa®gozmehmet tarafından paylaşıldı.

1. sa®gozmehmet

sa®gozmehmet Aktif Üye

Sevgili arkadaş merhaba ;
    Malum havalar bu aralar pek iç açıcı değil...Ben de böyle olunca ilk yatık havada av yapmaya karar verdim.
    Batı dalgasından kalan hava,her zaman iyi avlar yapmama sebep olmuştur.Cumartesi gecesi beklediğim hava,5-6 saat bana av yapma imkanı sağlayacağından kendi başıma av planımı yaptım.
    Avlağa saat 20:30 vardım.Kimsecikler yok,hemen şamandıralı oltamı hazırladım.Biraz merayı yemledikten sonra ( yemleme olayı tamamen özeldir ) termostan çayımı yudumlamaya başladım.Yarım saat geçmişti ve zamanı geldi deyip oltamı deniz ile buluşturdum.
    Şamandıralı oltamı bir kenara koyup at çek takımını da hazır ettim.Boş kalmayıp at çek ile zaman geçirmekti niyetim.
    Şamandıralı takım anlaşılan buna imkan vermeyecekti,yemleme işe yaramış benim arkadaşlar merada belirmişti...Başladım sargozları bir bir toparlamaya...Boy olarak iyi duruma gelmişler...Atıyorum bir dakika bile geçmeden oltanın üzerinde...Bir saat içinde çok güzel sargozlar oltama denk geldi...Birdenbire vuruşlar kesilince,birşeylerin ters gittiğini düşünmeye başladım.Sebebini bulmam zor olmadı,avlağa belli ki lüfer inmişti ve diğer balıklar yem olmamak için toz olmuştu.At çek takımı ile iki adet de lüfer yakaladım peşpeşe...Mera maşallah şenlenmişti,bir ara arkama baktım birileri beni izliyormu,gizli kameraya çekiliyormuyum diye :D
    Saat 01:00 gibi yeteri kadar avlandığımı düşünerek oltalarımı toplayıp evimin yolunu tuttum.Ben bu batı dalgası sonrası havayı çok seviyorum...Tüm dostlara duyrulur....Daha güzelleri oltanızda olsun...Selamlar.
    Merada tek foto aldım,başka avcılar geliyordu elimi çabuk tutmak zorundaydım:D kusura bakmayın...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. gbf-team

gbf-team Üye

MEHMET abi süper sargozlar tebrikler mazmuzlamayı ne ile yapıyosun benimde 1-2 tarifim var ama artık denemeye fırsatım olmuyor sen verimli sonuçlar almışsın maşallah tekrar tebrikler...

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Mehmet, yine döktürmüşsün :)

5. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler ..Afiyet olsun..

6. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Mehmet, afiyet olsun. Bol bereketli avlar.

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mehmet,
    Güzel av olmuş.

8. A1972Y

A1972Y Yeni Üye

Kardeşim tebrikler,hala sözünü tutupda bana sargoz yakalatamadın unutma.Beni kepçeci yapmıştın biliyorsun değilmi.:)

9. sa®gozmehmet

sa®gozmehmet Aktif Üye

Hepinize mesajlarınızdan dolayı teşekkür ederim..İyi avlar sizlerle olsun...

10. Kasırgaemre

Kasırgaemre Aktif Üye

Tebrikler memetabi sargozlar güzel avların daim olsun

11. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Mehmet im maşallahın var kardeşim.:harika:Bereketin daim olsun...