Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sargoz ve Çipuralardan Bayram Ziyareti 20-21 / 11 / 2010 Aliağa

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında sa®gozmehmet tarafından paylaşıldı.

1. sa®gozmehmet

sa®gozmehmet Aktif Üye

Sevgili arkadaşlar değerli dostlar ;
    Öncelikle herkesin geçmiş bayramlarını kutlarım.Bayram gelir de,tatilde balık programı olmaz mı ? Elbet olur.
    Ben de bu bayram,kankam Levent ile güzel bir ava imza attık,kendi çapımızda :) Süleyman arkadaşım memleketinde tatilini geçirdiği için,bu av onsuz geçti,ama her an yanımızdaydı sanki.
    Cumartesi Yakamoz avda otururken,gelen taze madyalar benim ve Levent'in kurtlarını kıpırdatmaya yetmişti :D hemen oracıkta nerede av yapacağımız kararlaştırıldı.Avlak boş dönmediğimiz Çkerteriz2 idi.
    Hazırlıklar yapıldı akşam yola çıkıldı,saat 20:30 avlaktayız.Yemler kırıldı,oltalar hazırlandı herşey tamam,haydi baba Rastgele,bakalım bu av ne gösterecek.

Levent kankam da,Süleyman kardeşimi aratmaz bir kişilik,espriyi muhabbeti sever,biraz telaşlıdır o kadar :D ama bu avda onu da yendi sayemde :)
    Oltaları yemledim,ilk kamış yerinde,ikinci yemlendi oda yerinde,üçüncüyü yemlerken ilk kamış selam çaktı bile :D hadi canım der gibisiniz ama aynen öyle :D ne aceleleri varsa,hemen tasmayı çaktım,arkasından ikinci tasma.Ama yerden kaldırana aşkolsun balığı,iki metre çektim ki küüütttt :( oltayı çektiğimde,iğne bedeninde yeller esiyor.Anlaşılan gece sert geçecek.
    Bir iki sargoz ile Levent açılışı yapıyor,bakalım seftesi nasıl kankamın,çoktan beri beraber av yapmamıştım onunla.Saat 22:00 sıraları iyi bir tasma ile ilk çipura yakalanıyor,güzel bir boy yaklaşık 800 gr :) anlaşılan bu gece iri geçecek,ah be Süleyman nerelerdesin :D

Ardından benden iki sargoz,arkasından aynı ayar bir paşa,ne oluyoruz yahu baskın basanın mı ?
    Her zaman ki gibi saat 24:00 ile 04:00 arası kesik kesik vuruşlar,çiğ fena indiriyor bu arada...
    Saatler 04:30 sıraları herşeye hazırlıklıyız yine,bu avda bunu Levent de öğrendi :D Saatlerdir üç nolu kamışa tık bile demedi,bir bakayım yem ne alemde,oda neee :eek: misinanın boşluğunu almamla müthiş bir kafa darbesi,balık yemin üzerine çökmüş beklemekte çktım tasmayı,yora yora aldım kıyıya,paşa yaklaşık bir kilo civarı...:D Bir öpücük kondurdum kırmızı yanağına...

Arkası tazelenmiş yemlerle başladı yine o meşhur trafik,ama bu seferkiler bizi yoruyor,Levent bu ara öğrendi yavaş çekmeyi :D ister istemez.Sabah olmaya başladı güzel bir av oldu diye konuşurken,kankamın kamış aldı başını gidiyor.Öyle bir tasmaladı ki,balık nerdeyse kıyıya çıkacaktı :D yavaş kanka,yavaş kanka ,diye diye onu da aldık kıyıya.Bu sefer kapanış kankamdan :D en iri olanı bu.Artık bu kadar yeter deyip avımızı sonlandırıyoruz.Arkamızda iz bırakmadan :D dönüş yoluna geçtik.Kankamın ilk kelimesi, -kardeş ne zaman gidiyoruz bir daha ? :D anlaşılan aşı tuttu :D
    İşte böyle bir av güncesi daha geride kaldı,daha iyileri sizlerin olması dileklerimizle,Selamlar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Klasikleşen güzel bir av.
    İmrenilecek bir dostluk ve av arkadaşlığı,
    Güzel bir muhabbet
    Harika fotoğraflar.
    Tebrik ederim arkadaşlar.

4. enis59

enis59 Daimi Üye

Tebrikler harika bir av olmuş afiyet olsun

5. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Mehmet'im tebrikler kardeşim...:harika:

6. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Mehmet yine güzel bir ava imza atmışsınız seni ve arkadaşını tebrik ediyorum, Devamı dileklerimle Rastgele...

7. C.POLAT

C.POLAT Aktif Üye

Tebrikler Çupralara bayıldım :)

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Ah o Çipuralar burda yok ki ! bizde bayram edelim :p

Tebrikler :)

9. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Güzel bir av günü olmuş.Ellerinize sağlık.Afiyet olsun