Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sarıkanat Tuzlama

Levreka

Aktif Üye
Adı
Hakan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Teşekkürler Birol Bey,

Ek olarak, Salamura suyu nasıl yapılır?

Nejat Bey, Palamut'tan ben de isterim :D

Şaka bir yana, Palamut için de tarif verebilir misiniz? Zira bu balıklar epey büyük, kokmaması/bozulmaması için bir püf noktası vardır elbet...

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Birol haftasonu getir de bir tadına bakalım :)
Henüz olmadılar olunca getiririm :)
Teşekkürler Birol Bey,

Ek olarak, Salamura suyu nasıl yapılır?

Nejat Bey, Palamut'tan ben de isterim :D

Şaka bir yana, Palamut için de tarif verebilir misiniz? Zira bu balıklar epey büyük, kokmaması/bozulmaması için bir püf noktası vardır elbet...
Salamura suyu normal tuzlu sudur.
Palamutun işi uzun biraz. :D

Levreka

Aktif Üye
Adı
Hakan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Sarıkanat pahalı geldi :D
Çinekop'tan yaptım. İnşallah tutar...

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
koyacağınız bir yumurta su yüzeyine gelene kadar tuz basacaksınız tuzu az olursa balıklar mındar olur:)

lost_zombie

Daimi Üye
Adı
Nejat BİLECEN
Kan Grubu
A Rh Negatif
koyacağınız bir yumurta su yüzeyine gelene kadar tuz basacaksınız tuzu az olursa balıklar mındar olur:)
Tam olarak canlandıramadım gözümde Selahattin, yumurta yüzecek kadarmı yani tam anlamadım.

Levreka

Aktif Üye
Adı
Hakan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Ben de anlayamadım. Yumurtayı nereye koyuyoruz? Balıkların en üstüne koyup tuzla mı örtecez? Sistem su saldığında yüzüp yüzmediğine mi bakacaz?

Şu an yaptığım karışım henüz su salmadı. Su saldığı zaman içine yumurta mı koyayım? Kafam karıştı yahu :D

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu salamura suyu için; Mesela bir kovaya kullanacağımız kadar suyu koyuyoruz, içine yumurtayı bırakıyoruz, tuz ekledikçe yumurta yüzeye dogru yükselecektir, tam yükseldiğine emin olana kadar tuz eklemeye devam ediyoruz, su iyice tuza doyuyor, balıkları bu su ile hazırlamalıyız.. Daha sonra içine balıkları koyuyoruz. Umarım anlatabilmişimdir kusura bakmayın lütfen tam açıklayıcı bir mesaj yazmamışım daha önce:) Saygılarımla

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tekrar açıklayayım da yanlışlıkla balıklar mındar olursa benden bilmeyin:) Bu salamura suyunu balıklar tamamen olduktan sonra kullanabilirsiniz, başta sadece tuzda bekleyecek balıklar, bu arada tuzlu balığı tüketirken az miktarda sirkeyle yumuşatarak de deneyin o da çok lezzetli oluyor.. daha sonra zeytinyağı vs ekliyorsunuz.

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Tekrar açıklayayım da yanlışlıkla balıklar mındar olursa benden bilmeyin:) Bu salamura suyunu balıklar tamamen olduktan sonra kullanabilirsiniz, başta sadece tuzda bekleyecek balıklar, bu arada tuzlu balığı tüketirken az miktarda sirkeyle yumuşatarak de deneyin o da çok lezzetli oluyor.. daha sonra zeytinyağı vs ekliyorsunuz.

Aynen.. Unutmuşum onu söylemeyi teşekkürler Selahattin Ayıklayıp dilimledikten sonra tabii.

Levreka

Aktif Üye
Adı
Hakan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bu salamura suyu için; Mesela bir kovaya kullanacağımız kadar suyu koyuyoruz, içine yumurtayı bırakıyoruz, tuz ekledikçe yumurta yüzeye dogru yükselecektir, tam yükseldiğine emin olana kadar tuz eklemeye devam ediyoruz, su iyice tuza doyuyor, balıkları bu su ile hazırlamalıyız.. Daha sonra içine balıkları koyuyoruz. Umarım anlatabilmişimdir kusura bakmayın lütfen tam açıklayıcı bir mesaj yazmamışım daha önce:) Saygılarımla
Bu mesajını okuyunca gözlerim pörtledi. :eek:

Hah şimdi 10 numara oldu tarifin. :harika:
İlk mesajını okurken hakkaten içim cız etti. 5 kilo Çinekop çöpe gitti demiştim ama Allah'tan 2. mesajını üşenmeyip yazmışsın. Çok teşekkürler Selahattin kardeşim. İçimi rahatlattın.

Şimdilik her şey doğru gidiyor. Salamura suyunu da kenara not aldım.

Teşekkürler tekrar...