Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

saros-ege raporu

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında gacal tarafından paylaşıldı.

1. gacal

gacal Aktif Üye

25 ağustos - 1 eylül arası yapmış olduğum tatilden bahsetmek gerekirse;

kamış : okuma v system 2.70
    misine : super maxim 0.22 trabucco 0.22 perch

öncelikle bana bu misine hakkında çok bilgi veren kadir üstada (kadir levrek peşinde) gerçekten çok teşekkür ederim. misine kesinlikle mükemmel

1. ve 2. gün - bozcaada

sabah 5 gibi avlaktaydım. saat 7'ye kadar biri 50cm diğeri de takriben 70cm civarında 2 zargana aldım. amacım zargana yakalamak olmadığı için yanımda saatlerce zargana topu atan arkadaşa hediye ettim :) resimleme gereği de duymadım.

saat 7:30 civarlarında eurofish sahte ile at-çek'e devam ederken yaklaşık 1 metre kadar önümde kocaman bir ağız gördüm. ne takip ne de başka birşey. suyun altından hızla çıktı ve 13 cm sahtenin tamamını yuttu. idk ve arkasından beklenen ses geldi... cırrrrrrrrr. bu kalama sesi ile benim ayaklarımın titremesi aynı anda başladı. makineme sarılı yaklaşık 60-70m trabucco misine bitti. altında 0.22 okuma seabas misinenin yarısına geldiğimde artık benim için beklenen son gelmişti. biraz zorlamam gerektiğini düşündüm ve bende asılmaya başladım 15-20 saniye asıldıktan sonra birden misine boşaldı... oltayı toplamadan taşların üzerine oturdum ve ayaklarımın titremesinin bitmesini bekledim. :( sonra boş misineyi çektim. alt misine duruyordu fakat trabucco misinenin 15-20 m'si kalmıştı. büyük bir hüsranla oradaki bir çay bahçesine giderek sakinleştim. kahverengi sırt ve kirli beyaz renk ile bu bir akya'ydı. sonradan kendimi kandırmak için söylendim. ' ulan 0.22 misine ile onu çekecek değildin ya...:) ' burası ege ne zaman ne çıkacağı hiç belli olmaz.

diğer günler - saros :

tatilimin kalan günlerini geçirmek için saros'da ki yazlığa gittim. rüzgar o kadar sert esiyordu ki benim malum mera terste kalmıştı. mecbur rüzgara karşı av yapacaktık. her günü anlatmayacam fakat gördüğünüz her resim farklı bir güne ait.

avlarda toby kaşık, eurofish sahte rapala max-rap kullanılmıştır.

levrek 48 cm ispendekler 33 ve 28 cm geldi. barakuda'lar mecburiyetten alı konuldu. lüfer'lerin ortalama boyu 25-30 cm

iğneniz keskin olsun. kalın sağlıcakla.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Deniz
    Yazlığından boş dönmemişsin en azından.
    Hem levrek, hem lüfer.
    Afiyet olsun.

Misinan balığın kuvvetinden kopmamış bence. Olası kopma genelde düğümlerden olur, çünkü en zayıf yerler düğümlerdir. Mera taşlıksa misinanı taşlara kestirmiş olma ihtimalin veya çok daha önceden kopan bölgede bir hasar olmuş olma ihtimali var bana göre.

4. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Deniz, balıklar çok güzel. Umarım devamı gelir, avların daim ve bereketli olsun.

5. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Maşallah çok bereketli avlar ve güzel bir tatil olmuş. Tebrikler ve hep rastgelsin.

6. mberkay

mberkay Aktif Üye

Tebrikler, çok güzel balıklar, bereketli avlar olmuş.
    İnşallah bidakine kaçan balığı da yakalarsınız.
    Rastgele...

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Güzel bereketli av olmuş tebrik ederim :)

8. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Tebrikler Deniz hem tatil hem balık avı super olmuş devamlarını dilerim saygılar.

9. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

tebrikler güzel avlar gerçekleştırmıssınız...asker gıbı dızılmış....daha ırılerı rast gelsın.....

10. ahmetozdemir16

ahmetozdemir16 Aktif Üye

Ben lüferi daha yeni rüyamda görmeye başlamışken (Her sezon öncesi olur:D) çok iyi geldi bu rapor. Ellerinize sağlık. Daha irileri rastgelsin:harika: