Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sarosda Balık Avı İle Rehabilitasyon!

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Marmarasinariti tarafından paylaşıldı.

1. Marmarasinariti

Marmarasinariti Üye

Saros'dan döneli neredeyse 1 ay olmuştu, bedenim buradaydı fakat aklım hep son akyayı tutmadan önce oltama vuran ve 1 mm misinimı hiçe sayıp neredeyse beni tekneden düşürecek kuvvetle çekip misinayı paramparça eden o devdeydi. Tahminlerime göre bu 100 kg üstü bir balıktı! Saros bize bir bağımlılık yapmıştı. Orada olmasak bile muhakkak her gün o kaçan balığın ne olabileceği ve nasıl yakalanabileceğine dair tartışıyor, bir anlamda hasret gideriyor ve bir dahaki gidebileceğimiz tarihi dört gözle bekliyorduk. Bir süre sonra şunu farkettik; artık başka şeylerden konuşmuyorduk, neredeyse bütün muhabbetimiz balık olmuştu :) Biraz kafamızı dağıtmamız gerekiyordu. Sinemaya, Cem yılmaz'ın yeni filmine gidelim dedik. Filme girdik birde ne görelim, fiilmin bir bölümü bizim avlandığımız bölgelerde geçiyordu :) Abim birbirimize bakıp şimdi orada olmak vardı dedik. kafamız dağılmıştı! ama bizim yapmak istediğimiz türde değil hihi

Havalar kar kış kıyamet, nasıl gidebilirdik ki! Derken televizyonda havaların ısınacağını duyduk ve hemen windguru dan hava tahminlerine baktık. Haftasonu hava inanılmayacak kadar değişiyordu! Hem rüzgarsız hemde mevsime göre sıcak! Artık yapıcak bişey kalmamıştı bizim açımızdan! Beklenen gün gelip çattığında biz tüm hazırlıkları yapmış yola koyulmuştuk. İlk gün sadece kayığı atabilmiştik, otele gidip diğer günün sabahı dev'in göründüğü meraya doğru ilerledik. Yemimizi takıp indirdik. Henüz 5 dakika geçmemiştiki ilk vuruşu aldık. Çok fazla zorlamadan yukarı gelen balık orta boy bir sinaritti. Fazla vakit kaybetmeden ikinci yemimizide indirdik, bu yemdede çok fazla beklemeden beklediğimiz vuruş gelmişti. Bu diğerine göre çok sert bir vuruştu! Balık devamlı yol almak istiyor bende istedikçe veriyordum. Zaten yol vermekten başka şansımda yoktu. 10-15 dakikalık bir mücadeleden sonra balık yavaş yavaş yukarıya doğru çıkmaya başlamıştı. Evet buda çok yakışıklı büyük boy bir sinaritti. Devamlı kayığın altına kaçmaya çalışıyordu fakat bir süre sonra kepçemize girdi! Çok mutluyduk ve artık dönme vakti gelmişti!

Evet, bizi bozguna uğratan devle tekrar karşılaşamamıştık! Fakat genede Saros bizi Rehabilite etti ve tahminimce bir süreliğine iyileştik :D

Daha güzel avların sizlerin olması dileğiyle...

gürbüz, NRT75, Sculpture ve 14 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. yekadam

yekadam Aktif Üye

hay maşallah yaaa daha güzzeleri nasip olsun diycem ama daha ne olsun :D tebrikler super bir rapor :D

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Tuncay güzel Sinaritler. Rastgele :)

5. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Çok güzel bir hafta sonu geçirmişiniz.Ellerinize sağlık.Afiyet olsun.

6. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Tebrikler,Tuncay:harika:
    Keyifli bir av güncesini, aynı keyifle aktardığın için teşekkür ederim.
    Sinaritlerin fotoğrafını görünce,şimdi orada olmak vardı diye içimden geçirdim.:(
    Saroz sizi, rehabilite etmiş,etmesine'de şimdi sen bizim ayarlarımızı bozdun. :p
    Sizi bozguna uğratan devle tekrar karşılaşmanız dileğiyle. :)

7. göcen

göcen Aktif Üye

Arkadaşlar konu açarken bir düşünsek. Olan var olmayan var dimi :) şakası bir yana tebrikler. Fakat herkesi rehabilite eden bu saros bir beni deli edecek sonunda. Haftasonu için Edirneye eve gitmiştim. Cumartesi akşamüstü bir kaşıntı tuttu ki anam ayaklarıma kapandı. Etme oğul yapma oğul haftalardır yüzünü unuttuk diye. Cüneyt arkın'ın ala geyik peşinde gezdiği bir film vardı. Gerdekten ava gittiği. Ne anamı gördü gözüm, hani gerdekte olsam gidicem. Resmen levrek ıslık çalıyor gel diye. Velhasılı beyaz perde gibi siste 3 saatte vardım. At çek at çek yok. Dedim sabah suyu yapar balık. 5ten 11e kadar salladım. Civarda zıpkıncılar balık dipte deyince sarıldım dip takımına. Yem arıyorum yok. Solucan çıkarıcam diye bütün bahçeyi de belledim mi. Annem her sene yalvarır kaz buraları da binbir minnet yine yapmam. Balık olunca kürek yerine 50cm tahtayla bütün bahçeyi kazdık. Be insafsız hayvan bari o emeği görmezde gelme. Takımı kurdum attım. 2 dakka geçmedi ki yanıma olta atmaya geldiler. Adamlar 5 dakkada 5 kilo paşayı almaz mı. Ya havle çekmekten çenem ağırdı. Döndüm limana atçeğe şans bu ya sarosun en psikopat kefalı beni buldu. Bile isteye atladı sahtenin üstüne. Takımı makımı attım dığru uzunköprüye köfteye.
    Yaş kaç olursa olsun ana sözünden çıkmamak lazımmış. Ah saroz ah kimine salih bize kör kefal.
    Tuncay arkadaş sen de kusura bakma böyle başlığına döktük içimizi. :) tekrar tebrikler.

Aldirmaz ve kadercam bunu beğendi.
  8. cihansavas

cihansavas Aktif Üye

tebrıkler utadım ellerıne oltana saglık darısı bızlerın basına

9. γavuz

γavuz Daimi Üye

gümilcinede çok bulundum.. dürbünle baktıgımızda semadirek veya semendirek yahut eşşek adası :D denilen bölgenin güneyinde gökçeaa doğusunda saroz var.. sizde nerde avlandız bilemicem ama bu üçgen şeklinde olan mevkide çok sağlam orkinoslar var eğerki kullandıgın misina 0.40-0.50 ise ve kopuyorsa orkinos olması çok yüksek ihtimal..
    oltalarınızı bilemicem ama oraya tekne ile açılıyorsanız şayet çıkrık almakda fayda var hiç belli olmaz ne çıkacagı :D

tbrkler bu arada

Son düzenleme: 19 Ocak 2015
  10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Tuncay
    Çok güzel rehabilite olmuşsunuz.
    Darısı başımıza
    Her zaman rast gelsin

11. Grimor

Grimor Üye

tebrikler.. Harika...