Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SAROS'DA MUHABBET

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında lüferoski tarafından paylaşıldı.

1. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

sevgili dostlarım,bayramın 1.günü sabah 3 gibi can dostlarım hakan,ozan ve abim nihat ile istanbuldan yola çıktık.içimizde öyle bir heves ,öyle bir gaz vardıki sormayın.tutacağımız balığın hattı hesabı olmayacak diye türlü türlü hayaller kurarak yolculuğumuz başladı.ben diyorum sabah ilk olarak at çek yapalım levreği boğalım,birimiz diyor acayip çipura akını başlamış çipuraları dolduralım livara,biri der lüfer varmı orada ben lüfer yakalamak istiyorum..yok diyoruz adama zor olur orda.sanada sinarit yakalatalım diyoruz.anlıyacağınız acayip bir heves binbir türlü hayaller ve heves bizi uyutmadı ve sarozun o pırıl pırıl sularına doğru yolculuk muhabbet gırla devam ettik ve sabah keşan dan gökçetepeye doğru saptık....içimiz kurumuş ve canımız sabah taze çay çekmişti..içinden geçtiğimiz bir köy kahvesini gördük ve arabayı çekrik kenara..daha hava aydınlanmamış kahve full dolu herkes okey dönüyo:)abim hemen bir amcanın elini öptü ve bayramını kutladı tabi bizde..neyse çaylarımızı içtik oradaki bir amcaya burada levrek varmı diye sorduk,adam?? o ne dedi bizde yenen ,denizde yaşayan bir balık türü dedik bir sürü yakalama şekli olduğundan bahsettik tabi bu işin şakası..yola devam ettik sadece eksiğimiz mangal kömürü idi ve oraya gidene kadar açık hiç bir yer bulamadık ve kömürsüz olarak orman yoluna girdik..amacımız gökçetepe orman kampına girmekti fakat bir baktık kampın kapıları kapalı kullanım dışı idi..bizde mecburen yolumuza devam ettik.sahile yakın arabamızıda bize yakın park edecek bir yer arayışındaydık..neredeyse bulgaristana kadar gittik:)bir virajda arabayı durdurduk ben ve hakan bir keşifyaptık ve süper bir yer bulduk..ama araba uzak kaldı biraz..eşyaları 3 seferde sahile indirdik..arkadaşlar böyle bir güzellik böyle doğa harikası olamaz..saklı cennet diyebilirim.zemin otlar ve paptyalarla kaplı,çam ğaçları mekanı kapatmış ve pırıl pırıl deniz ayağımızın dibinde..bu güzellik karşısında ne yapacağımızı şaşırdık,cadırı neredeyse denize 10 mt yakınına çok güzel bir çam ağacının altına kurduk..içimizdeki hevesle o an hepimiz denize yöneldik,balık tutmaya başladık.yemin ediyorum böyle bişi yok birimiz at çek yapuyor,biribiz o soğukta kafayı yemiş elbiselerini giyip dalıyor,birimiz yemli takımla avlanıyor..bu arada 50 paket boru kurdumuzda sağlamda izimirden getirtmiştik..belli bir zaman geçikten sonra yolculuğun vermiş olduğu yorgunlukla avcılığı kısa kestik..çadırlarımısı kurduk,güzel toparlandık ve hepimiz çadırlara çekildik..güzel horlaya horlaya uyuduk..uyandığımızda sarozun o temiz havası,güneşi ve deizin kokusu yüzümüze bedenimize işlemişti..kafamızda ki planları bir an önce gerçekleştirmeye başladık.çadırlarımızdan yaklaşık 80 mt ilerideki kayalıklara gittik..kardeşim ozan orada çok güzel karagözler gördüğünü söyledi..bizde bu doğrultuda karagöze hedeflendik..3 köstekli ve şamandıralı takımlarla denedik.fakat olmadı balık vurmadı şansımızı gece deneyelim dedik karagöz gündüz zor olur dedik..sonuçta ürkek hayvan..geldik çadırlarımızın yanına ve akşam yemeği için hazırlıklara başladık. 2 kişi ormanın içinden odun topladı 2 kişide sofra hazırlıklarına başladı..bir ateş yaktık bulduğumuz odunlar abartısız hepsi çıra olmuş mis gibi kokusu 3 mtr bulan bir ateş yaktık..ateş bitti köz oldu ..o közde şiş yaptığımız tavukları pişirdik..patlıcan salatası,közlenmiş kırmızı biber den yapılmış sarımsaklı ezme,limon sarımsak soslu yeşil salatayla ve rakımızla akşam yemeğimizi güneşin batışıyla birlikte yudumlamaya başladık..böyle bir keyif yok müthiş hafif çakır keyif olmuşuz binbir türlü muhabbet ve yani planlar..neyse kafalar güzel soframızı toparladık,hava kararmıştı..masanın üzerine kaliteli iğnelerimiz döktük florocarbon misinalar ile takımlarımızı bağladık..yanımıza yeteri kadar yem alıp o kayalıklara tekrar gittik.hakanın oltasına güzel bir vuruş geldi ve balığı aldı..güzel bir eşkina..başkada vuruş olmadı.denizin zemini çok kötü posoidon çayırları oltalarımızı bize geri vermiyordu..bize buradan balık yok dedim..döndük çadırlarımıza yorgunluk çöktü uyuyalım sabah erken at çek yapalım dedik ve uykuya geçtik..gece uyurken çadırın dışında acayip sesler geliyordu..ama cesaret edipdışarı çıkamadık..sabah kalktığımızda tabaklarımız tertemiz pırılpırıldı.ne olduğunu çözemedik..ya ayı,ya tilki yada yerliler diye düşündük;)offf acayip bişey yerlerde hayvan ayaklarının izleri bile vardı toprağı eşelemişlerdi.yanımda av pulum olduğu halde ateş etmedik.levreklerin ürkmemesi için tabiki.:)neyse geriye kalan zamanlarda ne denediysek olmadı balık yakalayamadık.sadece ben gece canlı ispari ile bırakma yaptım onada 30 sn sonra bir kalamar yapıştı şaşırdım.o gecede hüsranla soğuk cadırlarımıza girdik.sabahta erken uyanıp yola çıktık..süper 2 gün geçirdik.balık tutamadık ama mest olduk..o ateşin başında türk kahvesini içmek gibi zevkli bişey yok..balıkta olsaydı biz ordan zor dönerdik..yolculuk başladı ne sitres ne yorgunluk klamış sıfır bir şekilde istanbula döndük.bundan sonraki kampcılık ve balıkçılık raporlarımızı takip edin hepinize saygılar.rastgele
    sedat,ozan,hakan.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

.....................

Ekli Dosyalar:

4. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Muhabbet akmış. Keyfiniz hep böyle olsun.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Süper bir kamp olmuş.
    Öyle biryerden, tam da mevsiminde levrek çıkmaması büyük şanssızlık aslında.
    Ne diyelim, sonrakilerde rastgelsin

6. TAHİR GÜRHAN

TAHİR GÜRHAN Aktif Üye

Süper bir rapor.Hem anlatım hem resimler.Levrek çanakkale boğazında ve sarosa tam girmedi.Saros körfezi ece limanından içeri doğrudur.Dışı ege denizidir.Son günlerde bazı geri zekalılar kemikliyide sarosa katmışlar .Neyse saros a levrek balığı bundan sonra girer.Kamp yaptığınız yerlerde 1 ay sonra güzel trofeler alınabilir.
    Fakat kampınız şahane olmuş ,afiyet olsun.Bu güzel rapor içinde teşekkürler.Sevgilerimle

7. hunter

hunter Daimi Üye

Ekibi kutlarım,çok güzel kamp olmuş,balıkda alınmış,daha ne olsun. :)

Not:
    Biz resimlediğimiz raporlarımızda (sigara)olan resimlerimizi yayınlamıyoruz veya muntazam dikkat ediyoruz,bundan sonraki avlarınızda daha dikkat ederseniz veya sigaralı resimleri ayıklarsanız çok memnun oluruz.Umarım bu uyarı için yanlış anlamazsınız.
    Selamlar.

8. oktay16

oktay16 Moderatör

Çok keyifli bir kamp macerası olmuş, özendim valla:) Muhabbetiniz bozulmasın, Selamlar....

9. sadi

sadi Aktif Üye

Kamp ve keyifler on numara olmuş.
    Bide bol balıklı olsa of offf ne harika olurmuş ama
    yinede o dpğa harikası yerde bu keyfin tarifi yoktur herhalde.
    Fotoğraflardan herşey okunuyor zaten ;)
    En kötü gününüz böyle olsun dilerim.

10. Tolga

Tolga Aktif Üye

Kıskanılası bir kamp ve muhabbet olmuş. Tebrik ederim.

11. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Güzel bir kamp olmuş, biliyorsun geçenlerde ben de o taraftaydım :)

Gökçetepe'de ki kaleye yakın yerlermi orası?