Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Saroz Jig ve Trolling için ekipmanlarım

Konu, 'Genel Konular' kısmında TROFER tarafından paylaşıldı.

1. TROFER

TROFER Aktif Üye

Değerli yorumlarınızı bekliyorum,

Saroz da trolling sırtı ve jigging için almayı düşündüğüm ekipmanlar aşağıdaki gibidir.

Not misina için henüz karar veremedim onun içinde yorumlarınızı rica edeceğim.

Makina Okuma salina II 16000 :

OKUMA SALINA II 16000 OLTA MAKİNESİ | Okuma Olta Makineleri

Kamış :

Okuma Andros A-C-602M Jig kamışı 65-120lbs jig malzemeleri - jig kamışları AVmarketi.com

kamış için 65-120 LBS diyor ama ne kadar doğru bilemiyorum başka bir sitede değerler çok çok daha az diyor aynı kamış için

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. İsak

İsak Aktif Üye

Merhaba,

Baktığınız makine spin ama kamış casting (çıkrık ) için. En azından model numarası onu gösteriyor. Eğer illa da spin makine kullanacağım diyorsanız A-C -602 M yerine A-S-602 M bakmanız daha doğru olacaktır.

Kullanılabilecek jig gramajları ve ip değerleri konusunda malesef ülkemizdeki web sitelerinin nerdeyse tamamı birbirinden farklı yazıyor .

Bende yakın zamanda Andros almayı düşündüğüm ve araştırdığım için bu karmaşayı farkettim. Anladığım kadarıyla OKUMA bu değerleri tamamen değiştirdi.
    En güncel hali : https://www.okumafishing.com/product/view/rods/saltwater-jigging/andros-speed-jig

Tavsiyem, Andros kamışı internetten almak yerine mağazada görüp inceleyip almanız yönünde olacaktır.

4. Selçuk KAYA

Selçuk KAYA Kıdemli Üye

Bence kamışları gözle görmekte faydavar üstündeki yazılara çok da güvenmemek lazım .

5. TROFER

TROFER Aktif Üye

merhaba bilgilendirme için teşekkürler ben esasında canlı yem sırtısı çekeceğim bu makinede hem drag gücü yüksek hem trolling hemde jigging de kullanıldığını bildiğim güçlü bir makine olduğu için tercih ettim açıkçası

kamış kısmına gelince ben hem jig yaparım hemde sırtı çekerim diye düşünerek okuma cedros jig kamışını düşündüm ama yinede kararsızım hani hem esnek hem sağlam olsun dedim.

6. İsak

İsak Aktif Üye

heleki sirti icin cikrik makine cok daha rahat bence

7. TROFER

TROFER Aktif Üye

ben aslında çıkrık düşünüyordum ama fiyatları epey pahalıydı daha sonra aynı güçte bana okuma salina 16000 i tavsiye ettiler hem kıyıdanda kulllanırım diye okumaya döndüm şimdi tek sorun kamış ne olmalı ve ne tür bir misina almalıyım aslında

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bir takım-çok iş!
    Herkesin istediği bu ama böyle olunca hiçbiri de doğru düzgün olamayabiliyor.
    Jig için en ideali ip ve bunların içinde de yine en ideali metrelerine göre farklı renklere sahip ip misinalar. Kullanacağın ip misinanın çekeri de en az 70-80 lb olmalı.
    Bu ip misinanın ucuna 5 m civarı %100 FC leader takmalısın. Jiglerini doğru seçmelisin.
    Her malzemeye sahip olsan bile balık yakalamak için zamana ihtiyacın olacak Bu zaman sana tecrübe kazandıracak zamandır.

9. İsak

İsak Aktif Üye

Sırtı çekmek için bence ucuz bir bot kamışı al yeterli olacaktır.
    Asıl Jig için güzel bir kamış lazım.
    Androsu mağazada görebiliyorsan bence fiyatı iyi.

10. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Sırtı için basit bot kamış al demek pek mantıklı olmaz. Söz konusu saroz da av ise ne yapacağı ne geleceği hiç belli olmaz. Sen iyisi mi kaliteden şaşma.

11. İsak

İsak Aktif Üye

jig için başvurabileceğin adres burası olmalı bence : www.hedefbalik.com

Cevat abi sana yardımcı olur.