Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Saroz Lambuka,Mercan,Kargöz Avımız

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ozgur52 tarafından paylaşıldı.

1. ozgur52

ozgur52 Üye

Herkeze Merhaba,
    Öncelikle Değerli önerileri ve Avda kullandığım makine için Tekadam Süleyman Abiye daha sonrasında avda kullandığım kamış ve diğer ekipmanlar için ve en önemlisi ilgi ve alakası için İçnceçizgi çalışanı Yiğit beye teşekkürlerimi bir boç bilirim.

Süleyman abiden makineyi aldığımdan beri makineyi test etmek ve güzel bir av nasip olmadı hatta asos tatili öncesi kendisi ile görüştüğümde ava çıkacağımızı söylediğimde bile aksilik dolayısı ile planlarımız iptal olmuştu.

Neyseki bu hafta istediğimiz ava kavuştuk :) Yer saroz fay hattı bölgesi ve çevresi av şeklimiz tekne üzeri yemli karides vb. sabah 5 civarında çıktığımız avda çok sayıda mercan, karagöz ve günün süprizi Lambuka :)

Lambuka tabi tamamen şans eseri görmemiz ve almamız bir oldu teknenin arkasında plastik bardak suya düşünce kaptandan fileyi istedim sonra bardağa doğru giden yeşil parlak bir şey görünce hemen bağırmaya başladım o kadar güzel bir balıkkı insanın saatlerce izleyesi geliyor balığı almam ayrı bişi tabi elimdeki yemli oltayı balığın önünde yüzdürüyordum hani karidesle belki ilk lambuka yakalayan benimdir bilmiyorum balığın karidesi alması ile tekneye çekmem bir oldu ben koptu zannettim ama şürkürki tekneye alabildik o kadar hareketli bir balıkki tekneden atlamasın diye üzerine montumu attım hatta misineyi bile kestim dolanmasın diye :) tabi kanı fazla olan bir balık olduğundan ayakkabılar mont heryer kan oldu :)

Son olarak aslında bu raporu süleyman abinin teşviği ile yazdım çekincem şudurki bir heyecan ile yakaladığım lambuka aslında çok büyük boyutlara gelebilen bir balıkmış ve akşam gördüğümde bu vaziyeti çok üzüldüm keşke bıraksaydım dedim lezzet olarak kendinden limonlu ve yağlı bir balık ben çok beğendim :)3 resim paylaşıyorum mercan olan fotoğraftaki balıklar tutulan balıkların sadece 4 de 1 dir :)

Saygılarımla,

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Özgür merhaba,

Öncelikle beni kırmayarak av güncenizi rapor olarak bizimle paylaştığın için teşekkür ederim. Böylesi avların raporlarında illa ki, öğrenilecek bir şey çıkar ki, Lambuka'yı nasıl kandırdığın gerçeği göz ardı edilemez ;)

Grup olarak bereketli bir av güncesi olmuş, bonusu da Lambuka olmuş, tüm ekibi tebrik ederim, emeklerinize sağlık :)

Lambuka'nın boy limitini aradım ama bulamadım, sanırım yakaladığın Lambuka yasal sınırların içerisinde ama senin de dediğin gibi çok çabuk büyüyebilen bir balıkmış, ancak bir sezonda da en çok üreyebilen balık olduğunu okudum. Bu balık hakkında artık sen de yeterince bilgi sahibi oldun, bundan sonra bu boylarda denk gelirse karar senin, istersen alırsın, istersen salarsın ;)

Bu arada benden aldığın makinanın ilk avı kanlı olmuş. Zaten öyle olmasını istemiştim, hem buna hem de makinadan memnun kalmana çok sevindim :)

Yeni bir güncede belki birlikte olta sallarız. Her zaman rast gelmesi dileklerimle, sağlıcakla kal...

4. Onurcan YILMAZ

Onurcan YILMAZ Üye

Çok güzel bir av olmuş Özgür abi, ve dediğin gibi Lambuka gerçekten inanılmaz güçte bir balık, gece olta ile avlanan bir abinin oltasını gözümün önünde suya çekmişti, ertesi gün zıpkınla yaklaşık 70 cmlik bir Lambuka vurdum çok şükür ki makara vardı aldım balığı, avın için tekrardan tebrik ediyorum abi, bol balıklı, kazasız av dileklerimle, saygılar...

5. Alperen59

Alperen59 Aktif Üye

avlarının devamını diler başarılı avların olmasını temenni ederim özgür

6. ozgur52

ozgur52 Üye

Abi dediğin gibi inşallah bir gün beraber bir avımız olur aslında hakikaten sabırsızlıkla bekliyorum desem yeridir :) herşey için yine çok teşekkür ediyorum.

onurcan temennilerin için çok teşekkür ederim sende benim gibi bu balığın güzelliğine şahit olmuşsun gönül isterki daha büyük ve çeşit balıklar sularımızda olsun ama önceki gidişimizde suya atılan dinamitleri ve ölü balıkları gördüğümde bizim insanımız bu şekilde davranmaya devam ederse çok zor diye düşünüyorum. tekrar çok saol.

temenniniz için çok teşekkür ederim çok saolun.

7. horasanlı

horasanlı Aktif Üye

Tebrikler güzel bir av olmuş..

8. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

çanakkale-Ayvacık ve edremit körfezde kıyıdan ve t
    Özgür tebrik ederim,güzel bir av yapmışsınız lambuka'da süleymanın dediği gibi bonus'u olmuş,
    iki sene evvel o lambuka'lar, benim on gün önce yeni aldığım 3G bir telefonumu denize düşürdü, denizde balıkları görünce arkadaşları aradım lambukalar var gel yakalarız diyecektim,o anda oltama balık vurdu,o heyecanla cebime koydum zannediyordum, meğer motor kapağının üzerine koymuşum denize gitti,
    bende unutulmaz bir anı bıraktılar.
    Her zaman avlarının güzel olması dileğimle.

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Özgür.
    Güzel bir av olmuş.
    Lambukanın bu boyları çok gözükara ve deyim yerindeyse aptal.
    Sürüler halinde gezerler ve birini yakalayıp tekneye yaklaştırdığında arkasında arkadaşlarının da olduğunu görürsün. İşte o balığı da tekneye almayıp kenarda bekletirsen arkasındaki sürüden çokça balık yakalayabilirsin.
    Lambula bizim sularımızda yumurtlayıp ergenleştikten sonra açık denizlere çıkan bir balık. Yani o devasa boyları daha çok güney ege ve akdeniz balıkçıları için av olabiliyor ancak.

10. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Lambuka gerçekten büyük süpriz olmuş. Marmarayada bekleriz. :)

11. ozgur52

ozgur52 Üye

Çok teşekkür ederim balığın güzelliği size farklı bir anı bırakmış çok üzüldüm telefonunuz için inşallah acısını ailesinin tamamını yakalayınca unutursunuz :)

çok teşekkür ederim evet kaptanda aynısını demişti geri bırakalım diye ama o anki heyecan ve kargaşa diyim akıldan gitti ama ilerki dönemlerde eğerki yakalama şansım olursa sizin önerilerinizi dikkate alıcam :)

evet günün süpriziydi ilk defa karşılaştığımdan gerçekten çok büyük haz aldım marmara dediğiniz nokta neresi gelmek nasip olur belki :)