Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Saroza spin tarzı levrek avı amaçlı gidecek ,HAFTA İÇİ arkadaş aranıyor

karga

Daimi Üye
Adı
Bahadır bozer
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Kim nerden gidiyor :) yokluktan napicagimi sasırdım :) birileri beni baliga görürsün

trakonya79

Daimi Üye
Adı
Özkan Yazıcı
Özkan, kulakların çınladımı az önce seni andım.Dirilişteki Aliyar bey ne kadar sana benziyor..:))

Kimin gelmediki..8 haftada bir denk gelen hafta sonuma 2 gün kaldı.Saroz Saroz aç kollarını geliyoz..
MaaşAllah istavrit irisine..
Aliyar odami oltaci :))))

hozkan64

Üye
Adı
hakan özkan
merhabalar.. herkese rastgele

busıralar uçmakdere tarafı atçek iş yaparmı arkadaşlar.
bizde bu hafta sonunu planlıyoruz.

hozkan64

Üye
Adı
hakan özkan
tekrar merhaba

levocu kardeşimize bir sorum olacak. Saroz bolayır tarafları kıyıları nasıldır acaba..
maps ten bakdığım kadarıyla kırmalık görünüyor. eminim siz oraları iyi biliyorsunuzdur.

hozkan64

Üye
Adı
hakan özkan
Erol kardeşim merhaba
uçmakdere - gaziköy arası denemelerin oldumu? mera olarak çok güzel ..
gerçi hafta sonu rüzgar kuzeyden buralarda .Dalga pek olmaz ama Su üstüler iş yapar diya düşünüyorum.
siz nedersiniz

levocu

Yeni Üye
Acaba muallak bir kelime olmuş Coner bey.
Marmara levrek mi yapiyor, yoksa Sarozdaki ihtimalden mi bahsiniz..

Son düzenleme:

sabriyazici

Daimi Üye
Adı
sabri yazici
Erol bey Saroz körfezinin her balık türü ve sualtı faunası zenginliği malumdur.
Saroz körfezinin yüzdesi % 70 ise marmara denizinde durum %15 gibi olabiliyor. geriye kalan % 15 ise misafir meraları ile özetlenir.
Marmara denizi büyük bir alanı kapsıyor tenhada kalmış veya çok az kişi tarafından yoklanan meralardan üstanlar
5 kg ve üstü levrekleri taşa yatırdıklarıda malumdur.
Prens adalarının birinde üstad bir ağabeyimizin zaman,zaman aldığı dede levrekler bunun izahıdır.
saygılarımla...:)

Ekli dosyayı görüntüle 51593
Ekli dosyayı görüntüle 51594
Ekli dosyayı görüntüle 51595
Emeğine sağlık abi güzel bilgiler teşekkür ederim paylasim için ogrenmemiz gereken daha cok şey var
:)

levocu

Yeni Üye
Coner bey,
Marmarada ; istanbul avrupa yakası levrekçisinin rotasi Avcilardan başlar Müreftede son bulur.
Güzergah budur.
Geçmiş zaman icinde bende bu güzergahta aldım.ama şu an yok.pek nadir.bu güzergahı denemek isteyen ,hafta sonunu ayırıp yakita para harcayan, gecenin köründe kalkıp yola düşen özellikle pek usta olmayanlar, şu zamanda denemesin dedim.
Arkadaşta bu yöreleri sormuştu.cevabım bu yöndedir..
Ha anadolu yakasinda olsaydim.mudanya yalovanin hattının levrek zamanı daha verimli oldugunu söyleyebilirim..oranında zamanı olmadıgını düsünebiliriz..
Zamaninda alınmış levreklerin bugüne faydası olmadıgını düsünuyorum.
Agustos sonu aldigim kofana resmimi koysam,bogazda kofana var anlamına mı gelir.vardir elbet ama kıyı balıkçısinin yakalayabilecegi uzaklikta degildir..

Fay hattı resimleri ,artçı şok haritası bana bişey anlatmadı.yeni tarihli ,marmarada (sorulan güzergahta) kelle levrek resmi dayanagınız olabilirdi..
Adaları hiç bilmiyorum.belirteyim.bilmedigim konuda ukalalik yapmak istemem.istavrite,dişliye,yemliye yazmam.çünkü bilmiyorum.

Saygı ve sevgilerimle.