Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sarozda Mezgit ve Kırlangıç Akını başladı!!

Konu, 'Genel Konular' kısmında İsmail Gürlen tarafından paylaşıldı.

 1. İsmail Gürlen

  İsmail Gürlen Yeni Üye

  Yaş:
  50
  Kayıt:
  20 Ocak 2011
  Mesajlar:
  23
  Beğeniler:
  0
  Mevsimsel olarak şu anda Saros Güneyli bölgemizde Mezgit dahil Kırlangıç akını başladı diyebiiriz..Şubat ayınının bereketini bekleyen balıkçılarımız ağları yüklü olarak sezonu açtılar
  Mezgit (Merlangius euxmus), Gadidae familyasına ait bir balık türü. Bakalyaro ile birlikte Merlangius cinsine aitdir.Karadeniz ve Marmara Denizi'nde çok yaygındır, ama diğer denizlerimizde az rastlanır. Ortalama 20-40 cm boyunda olur. Aslında denizin 30-40 metre derinliğinde yaşar ama hamsi ve sardalya gibi küçük sürü balıklarını avlamak için yüzeylerede çıkar. Genelde şubat ile mayıs ayı arasında üreme zamanıdır, ama bu bölgesel olarak değişebilir. Eti çok lezzetlidir ve bütün sene boyunca bolca avlanılır. Ekonomik değeri yüksektir fakat av sonrası bu karelerin yaşanmasıda hoş değil..Bu gece saat 23.00 yani 11.02.2011 tarihi itibarı ile bu görüntüler BALIKÇIYIZ BİZ diye yakışmıyor değilmi???????
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Sponsorlu Bağlantılar
 3. duzensiz

  duzensiz Daimi Üye

  Kayıt:
  2 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  1.066
  Beğeniler:
  26
  gökhan abi koş mezgit başlamış :) görüntüler ne yazık ki memleket gerçeği nasrettin hoca'dan kalma "bindiğin dalı kes" hastalığı.