Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Satılık Penn ve Okuma olta makineleri...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mizan

Daimi Üye
Adı
Erdem
Arkadaşlar okuma v system makinem satıştan çekilmiştit. Şu an penn affinity lc 7000 olta makinemin satışı devam etmaktedir.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

androsam35

Aktif Üye
iyi akşamlar hayırlı alışverişler...
okuma v system makineyi ne zamandır kullanıyorsunuz..
kıyıdan avlanma için uygun bir makinemi sizce..
ben kıyıdan avlanma için düşünüyorum.. bilgi verebilir misiniz

mizan

Daimi Üye
Adı
Erdem
Merhaba okuma makinemi ilandan çikartmıştım. Ama makine hakkında bilgi almak isterseniz gerçektende sağlam ve uzun zaman kullanabileceğiniz bir makine. Makinenin dezavantajı biraz ağır olmasıdır. Ama bunun haricinde çok kuvvetli yedek kafası bulunan bir jig makinedir. Fiyatına gelicek olursak sıfır fiyatı 550 tl civarında ama bedelinin hakkını fazlasıyla veren bir makinedir. Bu markanın distiribitörü üsküdarda cengiz balıkçılıktır ve marka ömür boyu garanti ile satışa sunulmaktadır. Cengiz balıkçılıktaki arkadaşlarda "benim şahsi fikrim" deyim yerindeyse on numara esnaftır ve müşterilerine iyi hizmet sunarlar. Ama malesef ben makineyi satıştan çektim. Siz kıyıdan avlanacaksanız bu makine uygundur. Bu makineyi teknedede çok rahat kullanabilirsiniz. Ama uzak atışlar yapmayı hedefliyorsanız bütçenize göre bir surf makine ve iyi bir surf kamışlada avlanmanız mümkün.

mizan

Daimi Üye
Adı
Erdem
Siz kıyıdan nasıl bir avlanma yapmayı düşünüyorsunuz acaba söylerseniz belki bildiğim bir iki makine tavsiyesi ile nacizanede olsa size yardımcı olabilirim.

androsam35

Aktif Üye
ilginize teşk ler.. kıyıdan 70-80 metreye atarak çipura tutmak için düşünüyorum..

50 tl civarında 40 lık spin makine kullanıyorum.. acemiliği attıkça insanoğlu daha fazlasını istiyor:)
v sistem ler dikkatimi çekiyor şu aralar.. eğer 100 mt uzağa atma gibi bi durumu varsa alabilirim..

bi de cedros serisi de iyi gibi..

okuma olsun 5 kuruş fazla olsun diyorum ama tam emin diilim

KalamA

Daimi Üye
Adı
Can
Aslında V-system tam bir tekne makinesi. Çünkü adı üstünde ''jig makinesi''. Kafanın geriye dönüş mekanizması yok. Ama bence bu demek değildir ki kıyıdan keyif alarak kullanılamaz. V-system V65a makineyi lineaeffe ferrari prestige 7000 kamışla kombin olarak kıyıdan beklemeli çipura vs. avlarımda kullanıyorum. Kepez dediğimiz deniz tabanındaki ağır birikintileri ve devasa yosunları dahi çekerken pek zorlamıyor. 15+1 seramik rulman bir de ömür boyu garantiyle birleşince oldukça cezbediyor. Şimdilik makinemde herhangi bir sorun yaşamadım. Ağırlığı nedeniyle boğaz için rapala-atçek avlarında tercih edilmiyor olabilir ama bence kıyıdan yemli ve beklemeli avlarda gayet ideal Uygun bir kamışla kombinleyince kıyıdan orkinos bile alırsınız. Makinenin kafasının altına mono misina sarıp üzerine de iyi kalitede, olabildiğince ince, kafayı dolduracak kadar ip misina sarmanızı tavsiye ederim. Misina ne kadar ince olursa o kadar uzak atışlar söz konusu olacaktır. Allah gönlünüze göre versin...

KalamA

Daimi Üye
Adı
Can
Bu arada; yinede kıyıdan yemli beklemeli çipura avları için ''sıfır'' alınacaksa bu makine, bence gerek yok o parayı vermeye. Bir Shimano Exage 6000 FC ile de pek keyifli oluyor çipura avları Ve fiyat farkı gözardı edilemez. Eğer zaman zaman tekne avlarında ve büyük balık avlarında da kullanılması düşünülüyorsa V-system bir adım öne çıkıyor o zaman bence.

androsam35

Aktif Üye
teşk.. bu arada dun küçükyalı tarafından 200 -250 gr arası 3-5 tane lidaki aldık.. sezon açıldı hayırlısıyla.. karşı da durumlar nedir üstad

KalamA

Daimi Üye
Adı
Can
Buralarda durum tam anlamıyla henüz ''tek-tük'' modunda. Birgün birkaç balık veriyorsa sonraki gün boş gönderiyor. Eli kulağındadır deyip bekliyoruz bakalım :)

mizan

Daimi Üye
Adı
Erdem
Ben v systemden şaşma derim beklemeli avlarda size lineaeffe spider 4.20 220gr aksıiyonlu kamışı tavsiye ederim. Ağırlığı 345 gr. 150gr.kurşuna kadarda atış performansı iyi. Ama 170-200 gr. kurşunlarda erim mesafesi düşüyor. Ama yemlide ve hafiflikte bana göre 1 numara bende birtane var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...