Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

satın aldığım makina ve kamışlar hakkında yorumlarınızı alabilirmiyim

Konu, 'Sohbet' kısmında TROFER tarafından paylaşıldı.

1. TROFER

TROFER Aktif Üye

sevgili dostlarım bugün dam 5-20 ve 20-50 atarlı 2.70 boyunda 2 adet 2 parça spin kamış aldım.Ve bir adet yine dam marka 1075 740 DAM QUICK EFFZETT FDS RD 7 BB 0,40 MM makina

Makinanın yedek kafasına 0.25 12 kg çekerli misina kendi kafasınada 0.20 12 kg çekerli ip misina sardırdım,fakat kendi kafasına önce 300 metre adi misinadan arkasına 120 metre ek yapılarak ip sarıldı çünki 100 metresi 20 tl idi satıcıda bana zaten en fazla siz 40 metre atarsınız bu sahteyi dedi bende eyvallah dedim.

makina

http://www.firaronline.com/urun-det...ett-fds-rd-7-bb-040-mm-91075740#tab_view_area

kamışlar ise

1. http://www.firaronline.com/urun-detayi/2600-270-quick-stick-20-5---20g-270-cm-92600270

2.linkini bulamadım ama oda DAM 2 PARÇA 2.70 BOYUNDA 20-50 GR ATARLI SPİN

değerli dostlar yorumlarınız nelerdir ,bu arada turna ve levrek avlamak için kırmızı sarı ve beyaz kafa jiglerden aldım ayrıca kırmızı beyaz -siyah beyaz şeffaf silikonlarla turna yavrusu silikon var albanın onlarda aldım umarım turnada iş yapar,şimdi tek korkrum acaba 5-20 gr lık spini atış yaparken kırarmıyım inşallah birşey olmaz bundan sonra at çekçiyim malzemeleri yorumlarsanız sevinirim dostar özellikle makinayı

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Yeni takımlarınız hayırlı olsun,güle güle kullanın.
    Kamışı atış anında kırmak zordur ancak imkansızda değil.Atış anında kamışa ağırlığın 6-9 katı arasında yük biner ve kamışlar buna dayanacak şekilde imal edilirler.Örneğin 150gr bir kurşunu atarken ters kuvvetten dolayı 1,2kg'ye yakın bir yük kamışa biner.

4. TROFER

TROFER Aktif Üye

erdal bey makina hakkında yorumunuzu alabilirmiyim

erdal bey birde ek olarak sormak istediğim ben bu 5-20 ve 20-50 gr kamışlarla levrek avında silikonla bu şeffaf simli olan ve iğneli jig ile sadece at çek yaparak levrek alabilirim değilmi aslında araya ekstra bir şey koymam gerek yok değilmi ? sıyırtma kurşun vs ?

5. BİROL

BİROL Daimi Üye

Güle güle kullanın,trofelerle mcadelede eskitin.
    Benimde ilk spin kamışım 2 parçalı Dam idi.
    Halada durur evde...

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hayırlı olsun
    Başlangıç için yeterli malzemeye sahip olmuşsun.
    Aman hepimizin yaptığı hatayı yapıp daha fazla malzemeye saldırma.
    İhtiyaç oldukça yavaş yavaş edinir ve çantanı doldurursun.
    Ama levrek için de, turna içinde birkaç sahte ve kaşık almayı da ihmal etmeyesin.

7. TROFER

TROFER Aktif Üye

sağolasın abi memnunum hoş gözüküyor malzemeler

abi levrek için dediğim gibi hep silikon ama simli ama simsiz kırmızı beyaz vs zaten en uygunu silikon rapalalar çok pahalı atıp takarım bitaraflara yazık günah turna için turna yavrusu sahte silikon aldım 2 adet tobby 2 numara kaşık birde 5 numara kırmızı benekli albanın meps leri var bu hafta sonu deneyeceğim gölde sazlıbosnada bakalım neler olacak,bu arada gölde direkt olarak 5-20 gr atarlı kamış ile kırmızı beyaz silikonu 8 gr lık kırmızı kafa iğneli jigle at çek yapacağım,birzderde turna yavrusu silikon ile at çek yapacak.Levrek için ben henüz daha mera bulamadım sevgili şeref abi istanbulda nereden levreğe at çek yaparım bilemiyorum bilen biri varsa bana mesaj atarsa çok memnun olurum inanın

levrek içinde simli şeffaf silikonla deneyeceğim ama dediğim gibi levrek olmayan yerde boşuna at çek yapmakta istemiyorum en azından levrek olma ihitmali olsa yeter avcılar sahilde varmıdır acaba ?

yada gürpınar kavaklı sahillerinde nereye gitsem acaba bunun için yoksa bu karaburnunamı ormanlı tarafı çatalca üzerinden karadeniz kıyısı

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Öncelikle rastgelsin diyeyim.
    Turnaya at çek yaparken sahte kaybetme riski levreğe göre çok daha yüksek.
    Levrek sahteleri en fazla 20-30 cm dalan küçük gagalı sahteler, ya da su üstünden gelen ve doğal olarak takılma riski olmayan gagasız sahteler.
    İstanbulda kıyıdan at çek yaparak levrek tutmak pek kolay bişey değil.

Levreğin olası mekanlarında (mendirek kenarları, dere ağızları gibi) insanların ortalıktan çekildiği saatlerde denemeler yaparsan yakalama şansın olabilir.
    Keşke sana şuraya git orda yakalrsın diyebilsem ama böyle bir mekan benim bildiğim kadarıyla yok istanbulda.

Olsaydı da yazsaydım bile gittiğinde göreceğin manzarayı hayal bile edemiyorum. :(

At çek işinde tecrübe kazanmadan ip misina kullanmamanı tavsiye ederim.
    Hem kolay düğümlenir, hem esnemediği için atış esnasında kopma riski, dolayısıyla sahte kaybetme riski çok fazla.

Eğer imkanın varsa aldığın kamışlardan birini 2.10 lukla değiştir.
    Çünkü ağaçların dalları arasından, su seviyesinden atış yapmak zorundasın.
    Uzun kamış anca başına bela olur tatlı suda.
    Ama avlağın açık araziyse başka..

9. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Makine genel amaca yönelik bir makine.Tabiki at-çek'tede kullanılabilir.

BAhsettiğiniz silikon ile tabiki levrek alabilirsiniz.Ben bu silikonlarla hatırı sayılır sayıda levrek aldım.Dere ağızlarında verimi daha yüksektir.Eğer marmarada iseniz Albanın 602 (sarı paket olmalı) kaşığıda ençok verim aldığım sahtedir.Esen rüzgar,hafif bulanık ve sığ avlaklar levreklerin dolaştığı yerlerdir.Hele hele yaklaşan mevsim itibariyle dalgalı havada derinliğin 30-40cm'ye düştüğü sığlıklar levreğin en çok bulunduğu yerlerdir.1 tane yakaladığınız bölgeden birkaçtane daha alınabilir.Çünkü bu mevsimde levrekler dişilerin arkasında gruplar halinde daolşır.;)

10. TROFER

TROFER Aktif Üye

şeref abicim sağolasın ben bilerek 270 aldım çünkü atacağım yerler hep açıklık alan birde levreğe at çek yaparım sahte uzağa düşsün diye sağol önerin için

şimdi hatırladımda ben küçükken bir kere topluca pikniğe gitmiştik çatalcadan geçip yalıköy adında millet kamp yapmıştı sahilde yaz ayı olmasına rağmen felaket dalga vardı dalgalar köpüre köpüre geliyordu ama hava durgundu karadeniz suyuydu,orada levrek olma ihtimali yüksek zannedersem

11. TROFER

TROFER Aktif Üye

erdal abi silikon ve jig yani iğneli ağırlık toplamda 10 gr mı geçmez aslında büyük daha ağır jiglere vardı ama onların iğneleri aldığım silikona göre çok çok büyüktü,ben bunları kendi ağırlıkları ile atacağım değilmi abi ?

peki erdal abi ben surf kamışımın ucuna zargana topu bağlasam ve 2 kulaç sonrasınada silikonu takıp daha uzağa atıp zargana ya çeker gibi çeksem hem takılma riski daha az olmazmı hemde daha iyi