Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Satış Yapacak Dostlar Lütfen Gözatsınlar..

Konu, 'Sıcak Fırsatlar ve İkinci El' kısmında Selahattin tarafından paylaşıldı.

1. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Değerli Üyeler,

Öncelikle keyifli forumlar diliyorum hepinize :) Satış kurallarını açıkça belirleyen bir sürü sabit konuya rağmen bu konuyu açmaya malesef tekrar mecbur kaldım..

Bir kaç temel kuralımızı belirtmeden önce, özellikle ama özellikle belirtme gereği duyuyorum ki, satış yapıp yapılmaması bize herhangi bir yarar sağlamıyor, tam tersine ekstra uğraştırıyor.. Forum yönetimi olarak bize en ufak bir maddi katkısı olmadığını zaten biliyorsunuz.. Bu yüzden özellikle tekrar tekrar yazmamıza rağmen hala yeni üyelik alıp satış yapmaya kalkanlardan tutun da, forumumuza en ufak katılım sağlamadan bu güvenilir ortamı kullanmaya çalışanlar olduğunu üzülerek görmekteyiz..

Burası bir yudum kahve veya çay eşliğinde keyifli bir kaç saat geçirdiğimiz özel yuvamız, sığınağımız, kabul edersiniz ki bu ortamı kirletmeye kimsenin hakkı olduğunu düşünmüyorum..

Burası bir ticaret sitesi değil.. Sadece ticaret yapma amacıyla katılım yapanlar bazen gözden kaçsa da genellikle renkleri belli olunca üyeliklerini sildirme basvurusu yapıyorlar.. İnanın hiç önemli değil, çünkü Sıcak Fırsat Köşesi nin amacı, diğer platformlarda satmaya kıyamadığımız için eşimize dostumuza yani yabancıya gitmesin mantığıyla, yeri geldiğinde para bile almadan hediye ettiğimiz bir platform olmasıdır..

1- Mesaj sayısı çok dikkate alınmasa da, tanışma konusu bile açmadan direkt satış konusu açılması uygun değildir.. Belli bir tanışıklığımız olmadan açılan satış konularına izin verilmemektedir..

2-Daha ilk mesajını bile yazmadan satış konusu açanlar var, izin verilmeyince tekrar tekrar konu açılıp yönetim olarak bizi meşgul ve mağdur ediyorsunuz lütfen ısrarcı olmayınız..

3-Bu güzide ortamın sağladığı güven ortamı takdir edersiniz ki bir çok satıcının iştahını kabartmakta.. Her türlü koşul uygun bile olsa şüpheli ilanlara izin verilmeyecektir..

4-Ardarda çok sayıda ilana da izin verilmeyecektir.. Madem bu kadar satılacak ürününüz var hepsini bir konuda toplayın lütfen..

5-Sık sık güncel yazıp ana sayfayı lütfen meşgul etmeyin, alacak insan zaten arayıp buluyor, üst sıralarda av raporları ve bilgi konuları olması göze daha hoş gelmektedir..

6-Fiyat konusunda bazen şikayetler gelmekte, lütfen şikayet etmekten çekinmeyin biz bu tür mesajlara memnun oluyoruz, kabul edersiniz ki, hepimizin işi gücü var, tek tek ebayden alibaba dan fiyat araştırması yapamayız, gözümüze uygun gelen ilanlara bazen onay veriyoruz, sizin şikayetleriniz sayesinde biz de sizin mağdur olmanızı engelleyici önlemler almaya çalışıyoruz..

7- Bu kurallara uygun olmayan ilanları eğer konuya onay verilmiş olarak görürseniz bize bildirmekten çekinmeyiniz, büyük ihtimalle gözümüzden kaçmıştır :)

8- Aranıyor şeklinde konu açılarak, sadece belli bir mağazada bulunan ürünün resmen gizliden gizliye reklamını yapmaya çalışanlar oluyor, bu tarz hareketler sadece gözümüzden kaçtığı sürece prim yapar, görülür görülmez silinecektir, lütfen anlayışlı olalım..

Ayrıca önerileriniz veya şikayetleriniz var ise bu konu altına veya özelden bizlerle paylaşabilirsiniz,

Sevgiler ve Saygılar

Balıksevdam Yönetimi

Son düzenleme: 30 Ocak 2015
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. togay yurtsever

togay yurtsever Aktif Üye

Kesinlikle haklısınız.
    Bazen artık can sıkıcı noktaya geliyor ilanlar.
    Okunmamış konuları bir açıyorsunuz hepsi satılık ilanı.
    Allahtan burada daha yeni olduğumdan yeniliğin getirdiği alışveriş yapma hırsından dolayı pek rahatsız olmuyorum ama diğer yaptığım havalı silah.hobisinin forumlarında ilandan başka yazı yoktu.
    İlanlarda en sevmediğim şey ise insanların sıcak fırsat adı altında ürünün sıfır fiyatını istiyor olmaları.
    İnternet çağındayız ve buraya.gelen herkes internetten araştırma yapabiliyor.
    Nasıl oluyorda hala o fiyatlar isteniyor anlamak mümkün değil.
    Bizleri ne yerine koyuyorlar ki acaba?

EMİRCAN, gürbüz ve Selahattin bunu beğendi.
  4. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Bu konuda sizlerden destek istiyoruz, lütfen bu tarz konuları görüdğümüzde şikayet butonuna basalım, muhtemelen gözden kaçmıştır, gereğini yaparız mutlaka, malı kıymetli olan burada satmasın zaten, bir sürü satabileceği yer mevcut..

OMER77 ve Evren Tamer bunu beğendi.
  5. togay yurtsever

togay yurtsever Aktif Üye

Tabiiki Selahattin Bey.
    Siz üzerinize düşeni yapıyorsunuz bizde yapmalıyız.

Selahattin bunu beğendi.
  6. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Selo 8.madde ölsem aklıma gelmez vallahi şaşırdım

7. Ersen

Ersen Aktif Üye

bir kişinin birden fazla üyeliğide oluyor bunlar için ne yapılabilir. geçenlerde makina satışında başıma geldi obaba nicli üye makinayı aldım dedi benden hesap numarası istedi verdim, takip ediyorum ogün bugün foruma girmiyor şahıs

ensaraydin ve Selahattin bunu beğendi.
  8. musa yildiz

musa yildiz Yeni Üye

Güzel bir detay diline sağlık

Selahattin bunu beğendi.
  9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Çift üyelik fark edersek duruma göre ya birini, ya da hepsini siliyoruz

OMER77 ve Selahattin bunu beğendi.
  10. Hasan79

Hasan79 Aktif Üye

Açıkçası bu konuda hiç şikayet butonunu hiç kullanmadım.
    Ama forum içerisinde uygunsuz yazı, dikkat edilmeyen bir husus, rahatsız edici laf veya atışma gibi şeyler gördükçe şikayet butonunu kullanmaktan hiç erinmedim.
    Eğer burada bir paylaşım yapıyor yada okuyorsam üstüme düşen bu görevi kullanmayı kendimde hak görüyorum...
    Saygılar..

Selahattin bunu beğendi.
  11. lufermania

lufermania Daimi Üye

Selahattin, bu konuya değinmen gerçekten güzel hareket olmuş.
    Zira dediğin gibi hiçbir paylaşımı olmamasina karşın sadece ürün satmak için siteyi kullananlar var. Bunu fark ederseniz bence de buna izin vermemeniz çok doğru bir hareket olur.
    Benim aklıma da geçenlerde şöyle birşey geldi. Ürününü satan üyelerden bazıları satılan urunlerin resimlerini ve fiyatlarını siliyor. Mukayese yapabilmek adına bence kimse bu gibi bilgileri silmesin.

Selahattin bunu beğendi.