Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Savage Gear LRF 210 Cm 0.5-7 GR vs OKUMA VSYSTEM 210 CM 3-12 GR

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında omerfaruk tarafından paylaşıldı.

1. omerfaruk

omerfaruk Üye

Merhaba arkadaşlar,
    Dün balık avlarken, 2 ay önce aldığım Shimano Alivio Dx Spinning -UL- 2.10mt 2-10gr kamışın ilk parçası (uçtan 3.halkanın hemen altı) kırıldı. Nasıl kırıldı anlam veremedim. Sizce tamir mi ettireyim? Yoksa daha sağlam olduğuna inandığım başlıktaki kamışlardan birisini mi almalıyım? Savage Gear'a daha yakınım ama fiyatı biraz fazla. Kullanan, deneyimi olan var mıdır? Bu iki kamışı kıyasladığımızda artısı eksisi nedir?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. karga

karga Aktif Üye

Okumayı kullanmadım ama Savage gear kullanıyorum gayet guzel kamis ben memnunum ama tavsiyem görüp deneyip karar vermenizdir

4. omerfaruk

omerfaruk Üye

Haklısınız fırsat bulursam önümüzdeki hafta bakmaya gideceğim. Siz kullanmış birisi olarak Savage gear'in sağlamlığı konusunda ne düşünüyorsunuz? Ben Shimano kamışı ilk aldığımda da pek sağlam gibi gelmemişti. Zaten çok saçma bir şekilde kırıldı. Bu olaydan sonra bir tedirginlik oldu.

5. karga

karga Aktif Üye

Sağlamlık konusunda problem yasamadım hiç sen kamisi nasil kirdin peki atış yaparken mi yoksa balık çekerken yada sudan kaldırırken mi

6. omerfaruk

omerfaruk Üye

Ben jighead silikon kullanıyordum. Silikonu değiştirmek için üstten 3.halkanın altından tutunca birden kırıldı. Dikkatliyimdir, aman bir şey olmasın diye kamışı zorlayacak bir hareket yapmam ama nasıl oldu bilmiyorum. Anlam veremedim, o kadar çabuk kırılacağını tahmin etmezdim. O kadar hevesle kuleliye gittim ikinci atıştan sonra kamış kırıldı; ama kırık parçayı çıkarıp sadece alt parça ile iri bir gümüş ve iskorpit yakaladım.

7. karga

karga Aktif Üye

Eğer kullandığınız Jighead silikon kombinasyonlarının ağırlığı 0,5-7 gr araligindaysa Savage gear i tavsiye ederim size fiyatı yüksek diyorsanız kullandığım Pro marine mebaru salty ruger 0,5-7 210 cm kamisi da süper fiyatıda daha uygun

8. omerfaruk

omerfaruk Üye

Öneri için teşekkürler. Kullandığım jighead silikon ağırlığı min. 3 gr, max. 10 gr. Bu kamışı incelemiştim hoşuma gitmişti. Siz de memnun kalmışsınız. Listeme ekleyeceğim.