Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Savage gear Sandeel

oktay16

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Oktay GEZEK
Bu konu benim gözümden kaçmış sabahattin abi. Savager serisini geçen sene edindim, bir numara olan (kuyruğu kırmızı çizgili) tam bir levrek avcısı, sığ sularda sırtı çekerek güzel avlar yapabildim. Kıyıdan atçek ile denemedim, ama tavsiye ederim.
Videolarda görüldüğü gibi av yapabilmek tabiki hayalden öte değil :)

Adı
kerim ay
iki tane almıştım biri takıldı,öburu takım çantasında öle duruyor.kıyıdan defalarca denememe rağmen iş yapmadı.bu savegear sahtesine de silikonuna da iş yaptıramadım bir turlu, tatlı su için uretilmiş sanırım aynı sebile gibi.

sayitusta

Daimi Üye
Adı
Mehmet koçak
Kan Grubu
O Rh Pozitif
eğer arkadaki iğne kuyruğun hareketini engellemiyorsa daha avcı olmuş
Böyle atarsanız kesinlikle levrek yakalamaz sınız... Siz ne kadar derseniz deyin kuyruk hareketini etkiler....Levrek zaten ilk vuruşunda anlar..Unutmayın silikonla deniz kıyısından levrek sadece raglo sitem ile olur oda top şamandıra kullanıp 1.5 m pay bırakacaksın ve at çek yapacaksın yoksa çok zor ..silikon dere ırmak ve akarsı birleşiminde ırmakların iç tarafına atılarak akıntı sayesinde balık yakalanır burda ise silikonda suyun akıntısına göre kurşun seçilir.....Orda bile akıntı yok ise işiniz şansa kalmıştır...Yani deniz kıyısında en iyisi sahtedir bilinen kendini ispat etmiş olanlar....Silikonla avlanmak ustalık ister....O da kendi kendine öğrenilmez...Okumayla da illa tecrübeli birisi lazım öğretecek...

çaylak_01

Aktif Üye
Adı
Ferhat...
gri,k.yeşil, beyaz ve mavi olanını kullandım gerçekten çok güzel aksiyona sahip bir silikon özellikle de kıyıdan dikey seyirtme (light jigging) yöntemiyle çok güzel işler çıkardı levrekte hatta bir defasında 2,5 kg lık bir lagosu dahi kandırmayı başardım. 23 gram ağırlık atım ve dibe kadar indirip kullanmada çok avantaj sağlıyor

çaylak_01

Aktif Üye
Adı
Ferhat...
Unutmayın silikonla deniz kıyısından levrek sadece raglo sitem ile olur oda top şamandıra kullanıp 1.5 m pay bırakacaksın ve at çek yapacaksın yoksa çok zor

Neden böyle bir sonuca vardığınızı çok merak ediyorum doğrusu :confused:

darthvader61

Aktif Üye
Adı
Mehmet S. BASDAG

Bu balığı derin kayalık bölgede kamışı kaldırıp sahteyi kendi dalarına bırakarak yakaladım. Yani yandan baktığınızda sahte suda S çizerek geliyordu.

İşin güzel tarafı balık tam kıyıda vurdu. Vurma anında sahteye nasıl uçtuğunu gördüm ve bekledim. İyice yuttukdan sonrada zımbalayıp almıştım.

Slikonun orjinal kafalısı takıldığı için sıradan bir jighead kullanmıştım...

Kıyıya paralel yaptığım atışta tam kaya üstüne düşmüştü slikon. Takılmaması için bayağı bir hızlı sararken binmişti. Kıyıya yaklaştırdığımda yanında 2 adet 500 gr civarı balık vardı :D

Not:Ufak olanı yaşatmak için baya uğraştım fakat sonuç vermedi. Bundan dolayı alıkoydum...

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
benimde bir katkım olsun :) son tahlilde :) bu silikon ile tavsiye üzerine derin mendireklerde sektirerek seğirtme usulü ile kandırmayı başardım ama kıyıya almam imkansız olanı kandırmışım :) o andan sonra 3 aydır oltamı kenara astım
ipi değiştirdim :) akıma İstanbul a yolladım bakımlarını yaptırdım balıkların mahrem günlerinin bitmesini bekliyorum :)

i.h.beyaz

Aktif Üye
Adı
ismail beyaz
ben hic kullanmadım ama yanımda kullanıp ve levrek alana bircokgez şahit oldum

TR Angler

Aktif Üye
Cengiz balıkçılık yaklaşık 2 sene önce getirdiğinde almıştım, tatlı su turna ve tuzlu su levrek avlarında Dirty silver ve sand eel modellerini kullandım. Jig head silikon olarak aksiyonu su içerisinde mükemmel ve çok avcı.

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Raglou savunucuları oldukça fazla. Futbol takımı tutar gibi ısrar etmelerinin nedeni elbette var. Ancak farklı silikonları denemiş olsalardı hala raglouyu savunmaları yine devam edebilirdi. Bunun iki nedeni var, biri sadakat, diğeri deneme sayılarının az olması nedeniyle ön yargıların hala yenilmemiş olması. Duyduğuma göre İzmir Aliağa tarafları bir arka sayfada resmini eklediğim shadı çok kullanır olmuş. İnce Çizgi'ye bu silikon geldiğinde İzmir direk hepsini çekiyor. Ancak altına ilave iğne bağlamadıklarından vuruş sayısı kadar balık alamıyorlarmış.

Raglounun şamandıra ile kullanımında sandeel gibi silikonlardan yüzeye daha yakın gelmeleri çoğu zaman avantaj sağlıyor. Ancak şamandıra gerektirmeden daha zahmetsiz kullanılan shad gibi silikonlar var ve bunlar da yüzeye yakın yüzüyorlar.
Ve kesinlikle ragloudan daha verimliler. Daha verimli oldukları birlikte olta salladığımız 50-60 kişi tarafından görülmüştür. Keşke görmeselerdi, bazılarına bedavadan silikon verdim.:D Şu ana kadar verdiğim klips sayısı da benim harcadıklarımdan fazladır. Klips nedense bizim bölgede satılmıyor, her yerde bulmak da zorlaştı artık.