Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sazan avı için olta

Konu, 'Tatlı Su Balıkları ve Balık Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında Furkanc tarafından paylaşıldı.

1. Furkanc

Furkanc Üye

Öncelikle herkese iyi akşamlar, sazan avında yeniyim amacım yavru sazanları yakalayıp kendi havuzumda büyütmek (1 ton) bunun için nasıl bir olta takımı yapabilirim ?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Size de iyi akşamlar.

Amacınız boylandırıp yemek mi? yoksa görsel mi? Eğer görsel ise Koi balıklarını öneririm. Eğer yemek ise gökkuşağı alası yavrularından satın alıp boylandırabilirsiniz.

Sazan yakalamak için balık boyuna uygun misina,kanca ve dip oltası hazırlayabilirsiniz. Yem olarak az haşlanmış mısır, makarna solucan kullanabilirsiniz.

Sitede sazan avı teknikleri hakkında bilgi olduğu kanaatindeyim.

4. Furkanc

Furkanc Üye

Can kardeşim ;
    Değeli yorumun için teşekkür ederim, amacım sadece görsellik. Çocukluk zamanımda koi bakmıştım ama sazanın görsel güzelliğini hiç bir yerde bulamadım bu yüzden sazan deneyeceğim :) . İyi akşamlar.

5. MagicLife

MagicLife Yeni Üye

mrh arkadaslar benim bi sorum olucak amatör balıkçıyım kamış makina almak istiyorum yakalayacagım balıklar 1 kg ile 10 kg arası sazan hangi makina ve kamış önerirsiniz bütçem 100 ile 200 tl arası ilginize teşekkürler.

6. katipoglu

katipoglu Aktif Üye

50-200 gr atarlı Teleskopik 330-360-390 bir kamış yeterli olur. 30-40 TL
    Çok bilyeli 0.45 100 mt sarabilen 50 kafalı bir makine alırsın. max. 30-40 TL
    Mono misina kullanacaksan koyu yeşil yada kahverengi Sazan misinaları var. 10-20 TL
    Tercihini 0.30-0.35-0.40 İp Misinadan kullanırsan biraz tuzlu olur ama sağlam takım yapmış olursun. 20-30 TL
    Sazan kurşunları, fırdöndüleri, iğneleri tamamen farklıdır. Tüm takımlarını buna göre hazırlarsan başarı kendi gelir. 20-30 TL
    Sehpa/Kazık, Livar/Tel, Kepçe, Bıçak, Işıldak, Çizme derken toplamda min. 250 TL gözden çıkar derim.
    Bir tanesi eksik bile olsa; değeri paha biçilemez olan balık kaçar gider, üzülürsün.