Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sazan avım 15-16 Ekim 2011

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Atila KÖKSAL tarafından paylaşıldı.

1. Atila KÖKSAL

Atila KÖKSAL Aktif Üye

Merhaba değerli dostlar;
    Havaların soğumaya başladığı bu günlerde başkentde balık avı pekde güzel geçmez :) havanın dumanlı vede yağmurlu olduğu bir günde balık tutmak hem heyacanlı hem yorucu hemde farklı bir duygudur. dedikten sonra anlatalım da siz dostlarımız da bizimle birlikte neler yaşadığımızı hayal ederler belki.

Tarih: 15.10.2011
    Saat: 15:30
    Hava: Barçalı bulutlu ve Yağmurlu en düşük 7 en yüksek 18
    Rüzgar: Batıdan 16 kuvvetle
    Hedepdeki av türü: Normal Sazan
    Kullanılacak Yem: Sitede verdiğim Yem tarifi
    Olta takımı : 8 tk

Avlak bölgesine varmamız 1 saat ile 1.20dk gibi bir süreyi buldu, avlak bölgesine girişte av yapan arkadaşlara rast geldik onlarda keklik avı için o bölgede av yapıyorlarmış ayaküstü biraz lafladıktan sonra işimize oyulduk...

İlk olarak kendimize güzel bir bölge belirledik, olta takımlarımızı kurduk yemlerini takıp attık derinliklere....

avlak bölgesinin bu kısmına ilkkez gidiyorduk ve ilk başta gördüğüm görüntü hiçde hoşuma gitmemişti suyun rengi ve duruşunu beğenmemiştim..

sanırım saat akşamın 5.30 gibiysi oltalarımızı suya attığımız. yaklaşık 2 saat kadar tek tık dahi alamadık buda iyice morallerimizi sıfır ediyordu, burada durup durmanın bir mantığı yoktu..

Arkadaşla birlikte hadi kalkalım yer değiştirelim dedik ve hemencik toparlandık..

Saatler yaklaşık olarak 8.30 gibiydi hava iyice kararmıştı...
    bu geldiğimiz yerin yollarıda toprak yol, ve çamurlu idi biraz da yağmur atıştırıyordu temkinli temkinli 15 km yi bitirdik ve ana yola düştük tahmini 10 km daha yolumuz vardı . saat 10:00 gibi eski avlak yerimizdeydik tekrar işe koyulduk hava iyice soğumaya başlamıştı ilk atışlarımızı yemleme maksadı ile bol bol yem takarak bölgemizi yemledik.
    1 1,5 saat geçtikten sonra ziller tın tın etmeye başlamıştı o soğuk ve boğuk havanın etkisi zillerin sesiyle silinip gitmişti kafamızdan neşemiz yerine gelmişti.

Demlemiş olduğumuz çayı yudumlarken birden aklıma, benim küçük bir olta takımı vardı önceki avlak yerinde onu dışarı çıkarmıştım belki kullanırım diye, ben arabaya almamıştım yüklenirken arkadaşa onu araba alıp almadığını sordum arkadaşta yok bende almadım dedi ::confused sanırım 25 km uzaklıkta ve yolu berbat olan kısımda olta takımı nı unutmuştuk :(.

saatler baya ilerlemişti ben biraz istirat için uyuklamaya geçmiştim arkadaşım nöbet vazifesinde idi gece saat 3 gibi uyandım ve nöbeti devir aldım.
    sabaha kadar tek tük küçüklü, büyüklü balık geldi oltaya. Ufakları geldikleri yere iade işe yarayanlarda kovaya, genelde oltaya takılan balık türü israil sazanı idi normal sazan alamadık sabah erken saatlere kadar aldığımız balık adedi 18 adet idi.
    sabaha doğru hava iyice bozulmuş ve iyiden iyiye yağmur bastırmıştı. zaten yeteri kadar balık almıştık hemen apar topar toparlandık düştük dönüş yoluna 10 km ana yolu gittikten sonra köy yoluna düştük 15 km iceriye dogru unuttumuz olta takımın almaya giderkende korkuyorduk çamura saplanırz diye allah dan kortuğumuz olmadı , takımı unuttumuz yerden aldıkdan sonra düştük avin yoluna....(olta takımı deimos 60 albastar :p)

Bunlarda avdan bazı kareler

Arkadaşım Doğan
    Ben :D

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oktay16

oktay16 Moderatör

Hedef balık çıkmamış olsada, balıkta olmak bile yeterlidir bana göre Devamına rastgelsin....

4. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Olumsuz şartlara rağmen güzel bir av olmuş, paylaşım için teşekkürler.

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Atilla, bu soğuk havaya rağmen zor şartlarda avlanmışsınız :)

Oltan için sevindim :p

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Güzel av olmuş, her ne kadar aradığınız sazan denk gelmemiş olsa da..

7. Atila KÖKSAL

Atila KÖKSAL Aktif Üye

Teşekkürler rastgele.

Sağolasın murat bey.

Teşekkür ederim Hamdi bey, ucuz yollu bi olta olsa valla almaya gitmeyecektim :))

sağolasın ağabey, israil sazanı normal sazanın azalmasına yol acıyor :( bu nedenle nadiren geliyor.

8. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Atila bey. Kökünü kurutmak lazım bu israil sazanlarının. Aynalılar nasip olur işallah bi daha ki sefere.

9. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Maşallah maşallah.Son dönemde gördüğüm en güzel sazan avı.Kısmetiniz daim olsun dostlar.:)

10. Atila KÖKSAL

Atila KÖKSAL Aktif Üye

sabora teşekkürler inş. inş. başka sefere.

Teşekür ederim Surffishing, sizinde kısmetiniz daim olsun.

11. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Ne kadar güzel ve tenha yerler. Balıklar capcanlı bakıyor henüz. Tebrik ediyorum. Hep rastgelsin.