Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SAZAN AVINDA KULLANILAN YEMLER , 1 BOİLİ ...bizzat denendi

Konu, 'Tatlı Su Balık Avcılığında Kullanılan Yemler' kısmında cebirx tarafından paylaşıldı.

1. cebirx

cebirx Yeni Üye

Boili için malzemeler ve tarifi

400 gr irmik
    200 gr soya unu
    200 gr mısır unu
    200 gr süt tozu

8 ve ya 9 yumurta
    1 çay bardağı zeytin yağı
    1 çay bardağı likit glikoz
    4ml konsantre vanilya aroması
    1 çay kaşığı kırmızı gıda boyası
    1 çay bardağı süt

İlk gruptaki unları bir kapta karıştırdıktan sonra ayrı bir kapta yumurta boya Glikoz ve aromayı çırpıyoruz..sonra sıvı karışımdan diğerine azar azar dökerek yoğuruyoruz yoğururken zeytin yağı ve sütü ekliyoruz eğer fazla koyu bir kıvam olursa 9. yumurtayı kırıyoruz..sonra hamurumuza şekil verip (küçük misket şeklinde taneler) fokur fokur kaynayan suya atıp 3 dakika kaynatıyoruz kaynar sudan aldıktan sonra soğuk su dolu bir kaba attıyoruz sonra burdan süzgeçle alıp en az 1 en çok 3 gün havadar biryerde bekletip dinlendiriyoruz..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. cebirx

cebirx Yeni Üye

karışıma katacagınız gıda boyasını iki farlı renk alırsanız ki ben öle yaptım kırmızı ve sarı yaptıgım karışımı ikiye bölerek bir kısmına sarı bir kısmına kırmızı rente gıda boyası katarak iki farklı renk boili elde etmiş oldum ...

hamuru hazırladıktan sonra dilediginiz büyüklükte minimum misket büyüklügünde taneleri aynı makarna haşlar gibi kaynar suyun içine ( fokurdayan:) ) yaptıgımız boili leri bırakıyoruz haşlanan boliler suyun üzerine çıkarlar 10 15 sn suyun üzerinde durduktan sonra bir havlu üzerine boilileri alın ve havlu üzerinde hareket ettirerek üzerlerindeki suyu kurulayın .. son olarak bir elek üzerinde gölgede bir kaç gün kurumaya bırakın..

boilileriniz hazır... ufak bir hatırlatma daha boili ile kesin büyük balık yaklarım yada daha fazla balık yakalarım die kesinlikle birşey yoktur , eger avlandıgınız meradaki balıklar boiliyle daha önce tanışmamışsa yani daha önce boili yemlemesi yapılmamışsa boili ile pek şanslı sayılmazsınız siz yinede bildiginiz yönteme devam edin , ama illa boili ile avlanıcam diyorsanız en az 15 gün belirli peryotlarda av yapacagınız merayı boili ile yemleyiniz , kesinlikle verim alıcaksınızdır . hepinize rasgele....

4. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Bu detaylı tarif için teşekkür ederim Cebir bey..:)

5. cebirx

cebirx Yeni Üye

rica ederiz :)

6. doğan

doğan Üye

ben aynı tarifi boyasız yaptım resimdeki balığı saat 11 civarında öğlen sıcağında aldım tarif iş yapan bir tarif ama yemleme şart özellikle boilide

7. rainwood

rainwood Yeni Üye

bu vermiş oldgunuz tarifle ortalama ne kadar bolili elde ediyoruz?

bolili yemlemesi yaparken işi biraz bol ve geniş açıda yapcam.ortalama 70 80 metre uzaklıga sapanla atlayı planlıyorum.. 10 gunde bir her gittigimde 1 kilo bolili yemlesem 1 ay sora iyi verim alırım diye düşünüyorum.

8. Murat BİLGE

Murat BİLGE Aktif Üye

Bu tarife bakılırsa zaten unlu mamuller olarak 1 kg.
    Zeytin yağı.. Gıda boyası.. likit Glikoz.. Süt.. Yumurta Derken..
    Malzeme bayağa fazla oluyor.
    Tahminime göre, Bu malzemelerle misket büyüklüğünde 300 ile 500 arası çıkar..