Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sazan için surf kamış tavsiyesi

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında sametsert tarafından paylaşıldı.

1. sametsert

sametsert Yeni Üye

arkadaşlar merhaba,

surf atış disiplini ile sazan avında kullanılmak üzere sizlerden kamışlar hakkında bilgi almak istiyorum,
    surf ve sazan avı aslında birbiri ile çatışıyor; şöyle ki balığın yemi alması için yemin 150mt+ mesafelere ulaşması gerek ve bu sert aksiyonlu surf kamışlarla başarılabiliyor ancak kamış çok sert olunca balığı kıyıya alırken kalamayı kapatmak zorunda kalırsak balığın ani hareketlerine kamış cevap veremiyor ve balığın ağzının yırtılması veya misinanin kopması ile hüzünlü bir av sonucu ile karşı karşıya kalıyoruz
    bu yüzdende sazancılar tam parabolik sazan kamışı kullanıyorlar takımları ise yemleme botu ile uzak mesafelere bırakıyorlar,

gelelim benim problemime, bende yemleme botu yok:) ve surf kamışlarla uzak mesafeye olta atmayı çok seviyorum hatta bu yüzden balığa gidiyorum bile diyebilirim.
    kamışa ayırabileceğim bütçe max 300 tl civarında ayrıca kamışın işçiliğinin güzel olmasına da önem veriyorum, genellikle 150 gr kurşun kullanıyorum

sizlerden hem atış mesafesi oldukça iyi olan hem de 10 kg civarı balıkların ani hareketlerine cevap verebilecek bir kamış önerisi istiyorum, böyle bir kamış piyasada var mı ben de bilmiyorum:)
    şu kamışlar ilgimi çekiyor
    -trabucco suspira 4.20 3 parça
    -lineaeffe coeboastur neah bay 4.20
    - okuma avenger 4.20

şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. eylmz

eylmz Daimi Üye

Ben Boğaz'da ve sazan avında kullandığım gerçekten güzel bir kamış olan salına 3 parçayı tavsiye edebilirim yazınızı iki kere okudum altta seçenekleri görünce gözüm salinayi aradı gerçekten tavsiye edebileceğim bir kamış tatlı sert :)

OMER77 bunu beğendi.
  4. OMER77

OMER77 Aktif Üye

5. arslantunc

arslantunc Aktif Üye

Yemleme botu güzel ama gerçekten de pahalı bir cihaz. Ben 50 liraya aldığım botla bu işi yapıyorum. Biraz cesaret gerekiyor o kadar.

6. hkn17

hkn17 Aktif Üye

sadece sazan avı yapıyorsan sazan kamışlarına bak derim ;)