Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sazan sezonuna merhaba

Konu, 'Sohbet' kısmında sametsert tarafından paylaşıldı.

1. sametsert

sametsert Yeni Üye

değerli hobidaşlarım, bir yıl aradan sonra tekrar takım satın alarak aranıza döndüm. gece sıcaklıklarının düşmeye başlamasıyla trofe sazanların oltaya gelme ihtimalinin oldukça yükseldiği bu günlerde tüm dostlara benden selam olsun, sazancı arkadaşlar, sazana merak salanlar, trofe sazan deneyimi yaşamak isteyenler sizleri Bursa/İznik'e bekleriz.

Red Snapper ve coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. taupe16

taupe16 Yeni Üye

Merhaba ben de bursada oturuyorum kafa dağıtmak için arada iznike geliyorum. Nerelerden olta atarsak verimli olur? Ben genelde yenişehir tarafından gelirken gölkapının oralardan ya da piknik yerlerinin oralarda ki sazlıklara atıyorum. Ama 1 israilden başka bişey tutamadık.

4. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

göl kıyısında sabahladım konserve mısır taktım 2 adet 200gr lık İsrail sazanından başka bir şey gelmedi,gece arabada biraz kestireyim dedim baktım birkaçkişi gecenin 3 ünde turalıyor oltaları çalarlar deye uyumaktan vazgeçtik,2 kişi 2şer olta toplam 2balık ,150km yol+uykusuz gece,yer göllüce mevkii

5. delikurt1907

delikurt1907 Aktif Üye

kısmet değilmiş cevat abi bir dahaki sefere bol balıklı güzel av olur inşallah

6. çağrıbey

çağrıbey Üye

iznikte atçekle akbalık yakalıyolarmış ama ben daha hiç denemedim deneyen var mı

cgunluler bunu beğendi.
  7. cgunluler

cgunluler Yeni Üye

Benimde duydugum agla gumus baligi yakalayip canli yemle akbalik yakaladiklari.Birgun soin ve krf kanis ile gitmeyi dusunuyorum

çağrıbey bunu beğendi.
  8. çağrıbey

çağrıbey Üye

gümüş olmazsa ufak sahte balık yada kaşıkla da olabilir hem daha zevkli olur eğer balık çıkarsa

9. sametsert

sametsert Yeni Üye

şu ara tatlı su kefali (akbalık) oltaya vuruyor, göllüce mevkii daha verimli, yem olarak gümüş balığı kullanmalısınız, diğer yemlere çok nadir vuruş alırsınız. hafif takımlarla avı oldukça keyiflidir. Sazan için biraz daha zamana ihtiyaç var, şu ara oltaya vurmuyor. kasım başı gibi denemek lazım. yem olarak mısırla yemlenen yerlerde mısır kullanabilirsiniz, tavsiye yem batak solucanı. sazan bu yemi doğal ortamında bulduğu için daha fazla vuruş oluyor