Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sazan Takımı Tavsiyesi

Konu, 'Tatlı Su Balıkları ve Balık Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında sabora tarafından paylaşıldı.

1. sabora

sabora Daimi Üye

Arkadaşlar, Üstadlarım merhaba.

Daha önce hemen hemen hiç ilgilenmediğim sazan avcılığına başlamak istiyorum. Dolayısı ile elimde hiçbir malzeme yok. Yeni kamış ve makineler alarak 3 takım yapmak istiyorum. Tabi bir de bütçem yeterse (henüz bütçeme karar vermedim) 3 takımı alabilecek sehpa ve alarm sistemi. Bunların dışında bir sazancının çantasında neler olmalı konusunda ve kamış, makina konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ryetik

ryetik Aktif Üye

Abi bana göre sazancılık ayrı , balıkçılık ayrı :)
    Yüksek bütçe isteyen bir hobi.
    Shimano Catana Carp 3,96 mt. 3,5 lbs atarlı kamış ve baitrunner makina tavsiye ederim. Ayrıca sufix synergy carp yada shimano tribal misinaları önerebilirim.
    Çantanın içindekilere girersem çoook uzun bir yazı yazmış olurum o yüzden bunları başka bir zaman yazarım şimdi İstanbul trafiğinde bunalıma girerek eve gitmem gerekiyor :)

Rastgelsin abi..

4. caberia

caberia Aktif Üye

herşey çok masum bir sazan iğnesiyle başlar birde bakmışsın ki sazan imparatorluğu kurmuşsun :D

5. sabora

sabora Daimi Üye

Teşekkürler bilgileriniz ve yorumlarınız için. Devamını bekliyorum.

6. sabora

sabora Daimi Üye

Konu yukarı.

7. caberia

caberia Aktif Üye

normalde sazan makinaları arkadan kalamalıdır ama ülkemizdeki satıcılarda arkadan kalamalı makinalar genellikle 40 lık kafalarda son bulmaktadır bu yuzden normal önden kalamalı seçimler yaptım nacizane :)

makina olarak shimano nexave 10000 FB veya shimano alivio 10000 FA yı öneririm hem ağırlık olarak aynılar (5 gr nexave fazla)hemde ana bedene 0.40 ve üstü misina saracağınız için bu kafalar idealdir.

kamış olarak 2 parçalı olarak Alivio 3,66mt 160gr atarlı sazan kamışı

8. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Sabahattin adrenali yüksek bir işe giriyorsun Rastgele diyorum makina kamış seçimine girmiyorum sazan takımı ile bilgi verebilirim.

1- Avlagının derinligini bilerek ona göre takım yapman lazım ignen çapraz olacak balıgın büyüklügüne dogru 5 nodan 01-05 noya kadar gider.

2- En uçta çapraz igne onun 30 cm üzerine 5-10 ger kıstırma kurşun, takımı attıgında kıstırma kurşun yemli igneyi aşagıya indirecek bu yem yere yatmayıp yerden bir karış yukarıda duracak şekilde geriye şamandıra takılacak yani yem suda hareketli olacak dedigim gibi şamandıra mesafesini suyun derinligine göre ayarlıyacaksın.

3- Sazan'ın en sevdigi yem toprak solucanıdır, canlı olacak igneye takınca bir kısmı dışında kalıp hareketli olacak,

Rastgele.

9. sabora

sabora Daimi Üye

Aşağıdaki kamış ve makina uygun gibi gözüküyor. Yine de alternatiflere bakmak lazım. Bir takım ortalama 220 TL civarına geliyor. 3 takım 600'ü geçecek galiba :) Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

SHIMANO ALIVIO CARP (SAZAN) KAMIŞI 3,66 MT 3,5LB-160GR GR : Olta Kamışları : SHİMANO : Sazan kamışları : : AvcilikShop.Com

Shimano Alivio 10000 FA Olta Makinesi | Shimano Olta Makineleri - Avmarketi

Tavsiyeleriniz için teşekkürler, boili denemeyi düşünüyorum ama bunu da akımın bir köşesine not edeceğim.

10. sabora

sabora Daimi Üye

Bir de tüm bunları maxi puanlarımla alabileceğim bir yer bilen var mı? :)

11. melih_boyaci

melih_boyaci Aktif Üye

Stoper,şamandıra,fosfor,dip takımı,kurşun(her ağırlıkta),klips,çeşitli kalınlıklarda misinalar,halgar(büyük ise balığı alabilmek için kıyıdan),yemleme sapanı,israil sazanı katliamı için küçük çaplı iğneler,çeşitli tatlısu için iğneler vs vs