Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sazan takımlarının hırsızlığına karşı alarm düzeneği

arslantunc

Aktif Üye
Adı
Tunç Arslan
Ben ve arkadaşlarım ve çoğu avcı dostlarım akşamdan avlağa yola çıkıyoruz. Hava tam kararmadan yerimizi tespit edip malzemelerimizi indiriyoruz. Hemen oltalarımızı hazırlıyoruz. Yemlememizi de yaptıktan sonra çadırlar kuruluyor, ateş, yemek, çay, muhabbet sohbet, derken gece insanın içi geçiyor ve nasıl olsa balık sabaha karşı yapar diye az uyuyalım diyoruz. Çoğunlukla yaylalarda olduğumuzdan birkaç saat uyku yetiyor insana fakat benim aklım hep oltalarda kalıyor. Bazen duyuyoruz uyurken çalınan oltaları. Her ne kadar çıt deyince uyansam da çalacak adam bir yolunu bulur ve oltaları çalabilir.
Bu konu hakkında basit bir alarm tertibatı yapan veya hazır yapılmış bir şey varmıdır? En azından uykumuzu rahat uyuyalım.

fatih014

Aktif Üye
Adı
fatih
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Önlem basit kardeşim.yanında bir tane av köpeği götüreceksin.Geleni paçadan :)))

Ercüment

Daimi Üye
Adı
Ercüment
Kan Grubu
A Rh Pozitif
ben kamplı gece avlarında makina'nın üstüne slikon oyuncak yılan bağlıyorum,;)
Yılan'a karşı çok kişi'nin fobisi var,
çadır'dan kulak veriyorum,,hırsız geldi oltayı alacak annnaaaaaa buna yılan sarıl'mış deyip dört nala kaçan'ları çok gördüm gece yarısı,,
ödü-pokuna karışanlara,
slikon oyun'cak yılan bağlayın olta'larınıza ,inanın çok faydasını göreceksiniz!:harika:
gerçi ben çok sefer gerçeklerini bağladım,,
adam şıça-şıça kaçtı,,,,,,:D:D

Spinlevrek

Daimi Üye
Adı
İbrahim
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Atçek avında bizim de bazen içimiz geçiyor. Umarım ayakta uyurken birileri sahte yem kutumuzu cebimizden almaz :)