Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sazan ve İp Misina

Konu, 'Balık Avı Teknikleri, Balık Nasıl Avlanır' kısmında balıkkıran tarafından paylaşıldı.

1. balıkkıran

balıkkıran Üye

Selam arkadaşlar ben spin avı yapıyorum şimdi ikinci bir takım olarak sazan veya ondan sonra herhangi bir balık için takım yapmaya karar verdim makina kamış tamam fakat aklımda sorular var.

1.Bende 0.19 mm ip misina var fladenin gri renklisi.Makinaya bundan sardım ucnuna direk iğne bağlasam sazan ip misinadan ürker mi acaba?Sonrada üstünde gezer kurşun koyacağım.

Okuyan ve cevap veren arkadaşlara teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. herobabyfb

herobabyfb Aktif Üye

Sazan için kendi kullandıgim yontemden bahsedeyim belki isine yarar. 0.40 - 0.45 mm lik 60 cmlik kaliteli florokarbon misinanin bir ucuna 3 numara normal firdondu, diger ucuna da klipsli 3 numara firdondu bagliyorum. Klipsli firdonduye de 50 gram firdondulu damla kursun takiyorum. Kursundan yaklasik 10 cm yukariya 0.40 mm fc misinadan 20 cm uzunlugunda kostek ekliyorum. Kullandigim igne sesame f-714 1/0 no. Yem olarak 6-7 tane misiri igneye gecirerek avlaniyorum. Kendimce en verimli yontem bu. Bu arada sazan avinin su siralar yasak oldugunu da unutmayalim ;)

balıkkıran bunu beğendi.
  4. around deep

around deep Aktif Üye

Ana beden ve takim bedeni olarak oltanizi hazirlamiyor musunuz? Yani demek istedigim makine 0.30 misina/ip 100m sariyor. Bu Misina/ip ucune igne bagladiniz ve koptu. Her seferinde makinedeki miktar azalacak ve size maddi olarak geri donecektir.
    Takim ile makinede sarili misina/ip'i ayri tutmanizi tavsiye ederim.
    Sazan konusunda ustalar elbette yardimci olacaklardir. Hic te avini sevmem ama nacizane bir takim onerisinde bulunayim.
    Ana bedene gezer borulu bir kursun kullanin 50g civari. Ucuna klipsli bir firdondu, ardina 35cm 0.50 misina ve ucuna 1 numara igne kullanin.
    Ignenize misirlari dizin.
    Onceden hazirladiginiz Yumurta+Un hamurunu bas parmak buyuklugunde parcalara ayirin, yuvarlayin ve kırık mısır+kuzu kuspesi+pelet yem(karisim sizin keyfinize gore) karisimina batirip icerisine yedirin.
    Sonra bu yem bombalarini :) avlanacaginiz alani yemlemek icin kullanin. Ardindan da yukarida bahsettigimiz takimi yemlemis oldugunuz avlaga gonderin. Rast gele.

balıkkıran bunu beğendi.
  5. AdonisRB

AdonisRB Yeni Üye

Resim bekliyoruz :)