Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SAZAN YAYI YASAKLANDI MI??

Konu, 'Tatlı Su Balık Avcılığında Kullanılan Yemler' kısmında Hyp tarafından paylaşıldı.

1. Hyp

Hyp Üye

arkadaşlar balıkçı amcalardan biri çok iğneli takımlar yasaklandı dedi küspeli oltanın yasaklandığını biliyorum sazan yayıda yasaklandı mı?? Bilgi verir misiniz..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. emrepasa

emrepasa Aktif Üye

küspeli oltanın yasaklanma sebeplerine benzer sonuçlar ortaya çıkardığı için kullanmamak daha doğrudur.yoksa herhangibir yasağı yok daha doğrusu yoktu.tamamen vicdan meselesi!dilerseniz kendinizi ''kardeşim yasak değilmiş''diyerek kullanmaya yönlendirebilirsiniz yada ''küspeli olta ile ne farkı var illa kitap da yazması mı lazım''diyerek kullanmayabilirsinz.ben size nacizane bir tavsiyede bulunayım.kösteklerinizi kurşununuza bağlayabilirsiniz.yani kurşununuzu yay gibi kullanıp,kurşun boşluğuna köstekleri bağlayabilirsiniz.kurşununuzu hamurunuzun içine gömerek aynı sonuca ulaşabilirsiniz.böylelikle daha az zarara sebeb olursunuz.sonuçta kurşunun takılıp suda kalması daha anlaşılabilir bir durumdur.krşunu her halükarda kullanmak zorudasınızıdır.ha şunuda unutmadan hatırlatalım günümüzde en popüler sazan takımı tek kancalıdır.siz bahsettiğim takıma tek kancalı kötek yaparak daha kusursuz ve dipte daha az takılacak bir takım yapabilirsiniz.rastgele.

4. Hyp

Hyp Üye

emre abi çok teşekkürler bilgilerin için sazan için boili kullanmayı planlıyorum ama bazı sayfalarda iş yapmadığını söylüyolar 3 tane d-rig taımım var iş yaparlarmı sence??

5. Burak.Dkgz

Burak.Dkgz Yeni Üye

boili iş yapar ama şunu demekde fayda var her gölün kendi huyu varlar derler bazı gölde boili takımı çok güzel iş yaparken bazı göllerde ise mısır veya boncuk çok güzel iş yapar o yüzden gidilcek olan gölde hangi yem kullanılıyorsa ona göre takım yapmak lazım

6. eylmz

eylmz Daimi Üye

Burak hocama katılıyorum heryerde sazanın alışknalıkları farklılık gösterebiliyor bölgeyi tanımak veya araştırmak çok önemli
    boili den tutun mısır ekmek solucan cekırge hatta sahte ile tutulan yerler var
    özel hamurlar sahte solucanlar tavuk ciğeri ile tutulan bölgeler var en garibi ise Çinde fly ile sazana yakalayanlar var youtube den bakablilirsin