Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sazan yayı

Konu, 'Tatlı Su Balık Avcılığında Kullanılan Yemler' kısmında 16 bursa tarafından paylaşıldı.

1. 16 bursa

16 bursa Yeni Üye

arkadaşlar sazan yayı hakkında fikirlerinizi almak istiyorum gölde balık tutarken bir almancıda gördüm, 5,6cm uzunluğunda iki tarafıda konik ortasında ince bir boru misnayı geçirmek için ve iğneden 30 cm yukarıda harekeli bir yay yemi buna sıkıyorsun sonra suya atıyorsun görevi yemleme yapıyor ve yanımda çok güzel balıklar yakaladı. ve yaydan bana bir tane verdi bizde bunların kurşunlusu var sabit ve hareketsiz bursa av ve doğa fuarına gittim fakat göremedim ve bursada ki balıkcılarda da bu yok yaycıya gittim kalıp yapmam lazım dedi çok para istedi bende vaz geçtim bu sistemi yabanci av ve balık yakalama tv lerinde devamlı izliyorum bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

ali demir Bursa

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. konevii

konevii Aktif Üye

Malzemecilerde bulunan hazır sazan yayları var. takımsız olarak 40-50 kuruşa satılıyor tanesi. Ben bunlardan kullanıyorum. Yoğun olarak paslananları tercih etmiyorum. Zira pas kokusu balığı tedirgin edecektir. Size de bu yayları önerebilirim. Saygılar...

4. ismail18

ismail18 Aktif Üye

slm ali demir kardeşim istedigin yaylar artık biraz demode oldu yenileri yani modern olanları braz daha farklı ama su an aklımda site ismi yok unuttum ama buldugum zaman sana resmini ve nerde satıldıgını yazacagım yardımcı olamadıgımız için kusura bakma

5. ismail18

ismail18 Aktif Üye

slm ali demir abi yanlıslıkla kardeşim yazmısım yazımda kusura bakma oldumu abii dalgınlıgımıza geldi tekrar özür dilerim

6. turna

turna Aktif Üye

Ali kardeşim şunun bir resmini koyabilkirseniz bizde neyin ne olduğunu daha iyi öğrenmiş oluruz, ona görede rahat yorum yapabiliriz.

7. 16 bursa

16 bursa Yeni Üye

rica ederim niye kusura bakayım. selamlar

8. 16 bursa

16 bursa Yeni Üye

abicim resim koymasını bilmiyorum kusura bakma. öğrenicez,

yanlız yumurta büyüklüğünde iki tarafı konik içinde tükenmez kalemin içi gibi bir bakır boru var misinayı buradan geçiriyorsun yapılan yemi veya hamuru buna sıkıyorsun baya bir yem oluyor ve suda baya bekliyor zaten iğnede yeme yakın olduğu için balık yeme gelince onun görüyor. selamlar

9. 16 bursa

16 bursa Yeni Üye

abicim resim koymasını bilmiyorum kusura bakma. öğrenicez,

yanlız yumurta büyüklüğünde iki tarafı konik içinde tükenmez kalemin içi gibi bir bakır boru var misinayı buradan geçiriyorsun yapılan yemi veya hamuru buna sıkıyorsun baya bir yem oluyor ve suda baya bekliyor zaten iğnede yeme yakın olduğu için balık yeme gelince onun görüyor. selamlar

ali demir

10. 16 bursa

16 bursa Yeni Üye

ismail kardeşim ben bu yayları ve buna benzer yemleme aparatlarını hergün hellesat uydusunda ki balık avı kanalında izliyorum zannedersem bulgar kanalı ve şimdide bunun dört köşe sini yapmışlar ve bir tarafı komple kurşun iki tarafı açık adamlar biraz yem koyuyorlar arasına kurt ve tekrar yem koyup öyle balık tutuyorlar.

11. Atila KÖKSAL

Atila KÖKSAL Aktif Üye

benim kullandığım bu

özellikle 2 iğnelisi güzel iş yapar bence burda önemli olan yay değil yem ....