Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SAZAN

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında ALİCO tarafından paylaşıldı.

1. ALİCO

ALİCO Üye

abilerim ustalarım hepinize selam ediyorum .. benim size danışcağım konu bulunduğum bölgedeki sazan avıyla ilgili .. hatayda tahtaköprü barajında çıkan sazanlar standarların çok altında bu durumda ne yapmamız gerekiyor sazan avı yakında acılacak sizden ricam biraz yardımcı olmanız litaratürde 40 cm den asağı olmaması gerekiyor fakat burda çıkan balığın en büyüğü 35 cm yada kaha küçük .. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim sağolun .. hepinize saygı ve seygiler rastgele...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. around deep

around deep Aktif Üye

KalamA ve herobabyfb bunu beğendi.
  4. ALİCO

ALİCO Üye

doğru diyorsun kardeşim .. fakat 40 cm lik sazan ne yakalayanı gördüm neden duydum .. dediğim gibi 35 cm ve aşağısı genelde çıkan bu .. baraj çok büyük ve her tarında avcılar mevcut ama bu kadar büyük sazan yakalayan olmadı .. bu konuda ne diyeceksin ..kardeşim

5. herobabyfb

herobabyfb Aktif Üye

Amator balikcilik ruhu ile davranmak gerekiyor diye dusunuyorum. Ticari ya da ogunluk yemek kaygisi tasimadan limitlere uyulmali ve limit alti oldugunda vicdanimizin sesini dinleyerek dogaya geri birakilmalidir.

KalamA, bulent45 ve ALİCO bunu beğendi.
  6. KalamA

KalamA Daimi Üye

Belkide büyümelerine imkan verilmediği için limit altıdırlar :rolleyes:

herobabyfb ve around deep bunu beğendi.
  7. ALİCO

ALİCO Üye

doğru bir tespit olabilir .. baraj çok büyük ve ağlarla dolu tabiki arada bizim oltalarımıza takılan hayaletler .. bu yüzden balığın büyümesine izin verilmiyor galiba ..

8. around deep

around deep Aktif Üye

Bu konuda ne mi diyecegim? :)

Ben son 3 yildir Erzrum'da ikamet ediyorum. 2003'ten beri de bilirim Erzurum'u gelir giderdim.
    Sirf oltaya alabalik takilsin onun olta ucundaki aksiyonundan keyif alayim diye 150-200km yol gidiyorum. Bir de bunun geri donusu var eder 400km :)
    Ayrica gittigim yerler genelde 2400 rakimin uzerindeki yerler oldugu icin Agustos ayinda kar montu giyme durumu soz konusu olabiliyor.
    Ayrica bazi yerlerin yollari yok. Otlarin uzerinden taslarin kenarindan korka korka gidiyoruz iste.

Bahsettiginiz yerde sazanlar 40cm den kucuk ve bir suru avlanan varsa sizin de bundan rahatsiz olmaniz lazim. Gurtultunun patirtinin oldugu ortamda av keyif vermez ki.
    Baska meralar; akarsular, dereler, goller bulabilirsiniz. Hatta arac ile gidilemeyen yerlerde sizden baska avlanan da pek nadir olur. Bu da sizi ve avinizi ozel kilar.

Yani derdiniz dermansiz degil. Iyi bir arastirma ile cok bakir yerler bulabileceginize inaniyorum. Rast gele

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 18 Mayıs 2014
    Aydinuzum, bulent45, KalamA ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. eylmz

eylmz Daimi Üye

Bu konu hakkında daha once yazmıştım herkesin kucuk balıkları yakalayıp büyümelerine izin verilmediği ve ağ atılan bölgelerde maalesef balıkların gerekli be yeterli boylara ulaşması mümkün olmuyor Mert dostuma katılıyorum yeni alanlar keşfetmek gerekir dün yumurtada olan bir sazanı büyük olmasına rağmen geri bıraktık duyarlı olmak gerekir kesinlikle kucuk yoksa büyük de yok

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 19 Mayıs 2014
    around deep bunu beğendi.