Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Selam.Jig için kısa yardım.

Konu, 'Jigging (Vertikal Jigging) Jig İle Balık Avı Teknikleri' kısmında fatih çelikçi tarafından paylaşıldı.

1. fatih çelikçi

fatih çelikçi Yeni Üye

Forumunuza yeni kaydoldum. sıcak bi muhabbet var Allah daim etsin.
    ismim Fatih Çelikçi.
    Ayvalıkta yaşıyorum ve jig avcılığına başlamak istiyorum.bunun için 30 bg mercury 4 zamanlı ve 4.50 bir tekne satın aldım.yani uzak yakın her noktaya ulaşma sıkıntım olmaz.

Gelelim kamış ve makinaya. kafanızı karıştırmak ve sonuçundada kafamı karıştırmak istemiyorum.sınırsız ürün marka ve çeşit var. bütçeyle alakalı olmak üzere uzayıp gidiyo.
    yeni başlayacağım fakat bugüne kadar hangi doğa sporuna yada bir aktiviteye başlasam kısa zamanda çıvığını çıkarıp ileri seviyelere ulaştım. o yüzden bundada başlangıç makinalarını almak istemiyorum.
    sizden isteğim sadece 1000 tl civarı bir bütce kapsamında ;
    Okuma salina 3-16000
    okuma salina 2 16000
    okuma salina 2 10000
    makinalar.
    okuma cedros pro 80-100 lb yada varsa bir üstü
    okuma similan yine ileri atar ceker bir kamış.
    neden okuma derseniz tüm ekipmanı aynı mağaza yada int sitesinden almak istiyorumki bir sorunum olursa teknik destek alabiliyim.

ayvalıkta uzun yıllar dalış eğitmenliği yaptım ve aşağıda 10-13 kg arası sinaritler ile çok karşılaştım.dikeyde gelebilecek balıklar tahminim max. bunlar olur en fazla yada belki akyada gelebilir.
    yazdığım kombinasyonlarla bu tarz balıkları güverteye koyabilirmiyiz yada çok detaya girmeden emsal marka ne olabilir. teşekkür ederim bol avlar dilerim.

burakkilic ve melanur bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Hoşgeldiniz keyifli paylaşımlar dilerim :) Jigging den ancak dışardan bilgi sahibiyim, hiç avlanmadım ama bana çok mantıklı geldi tercihleriniz..

4. havatemiz

havatemiz Aktif Üye

Kamış ve makine için bence çok iyi tercih. Fakat, fishfinder olmadan yapılacak iş değil. Taşların yerini ben zaten biliyorum, derseniz o ayrı.

Selahattin bunu beğendi.
  5. divulge2o

divulge2o Üye

Smilan ve Cedros iyi kamışlar bende smilan 40~80 Lb olanı var atış için çok iyi değiller ancak çok sağlam kamıştır tavsiye ederim çektiğim balıkların en irisi 10 kg bir lağostu ki dipten yukarı ilk 20 metrede güzel basmıştı makine olarak raw 65s kullanıyorum yedek kafasıda var. Çok usta olmamakla beraber bu kombinasyon orta seviye için bana yetiyor.

6. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Hoşgeldin Fatih jig avı benim de yabancı olduğum bir konu ama ortak görüş olarak balık bulucu olmadan av yapabilirsin belki ama o olmadan zor. Bence ilk olarak bir balık bulucu bul. Makine ben de Bodrum da jig yapan arkadaşlar tavsiyesi ile okuma salina 2 16000 aldım şimdiye kadar balık yakalayamadım gerçi pek çıkma fırsatım da olmadı ama kullanan arkadaşlar jig için idare edecek bir makine olduğunu söyledi. Kamış konusunda fazla deneyim sahibi değilim. Umarım hayalini kurduğun avları yapma fırsatın olur.

7. a.sevinç

a.sevinç Aktif Üye

eğer teknede tek kişi iseniz tekneyi noktada tutmak açısından iki elinizde çalışır olacaktır. ben manuel makinalar kullanmıyorum.alırsanız bir kere alın 900 gr mı geçmeyen elektrikli çıkrık işinizi fazlası ile görür.hem performansınız artar.hem de jik aksionlarınız mükemmelleşir

8. fatih çelikçi

fatih çelikçi Yeni Üye

Ali balik bulucu var.derinlik ve taşları duvarlari gorebilicem.
    Elektrikli isine girmeyi istemiyorum normal makine tercihimdir.

9. melanur

melanur Aktif Üye

selam size bu konuda deneyimli dürüst arkadaşım mesut yardımcı olabilir kapıda ödeme seçeneğide vardır bilgi paylaşımıda yapabilirsiniz
    http://www.egetechstore.com/

10. fatih çelikçi

fatih çelikçi Yeni Üye

Yardımlariniz icin cok teşekkürler.bol balikli avlar dilerim.

11. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Ben konuyu yeni gördüm.

Makine tercihin Salina 2 10000 - 16000 olsun.

Kamış için söylediğin LB çok fazla onda bir hata olabilir. Fazla LB olması her zaman avantaj değildir. Kamış tercihini kesinlikle jig yapacağın derinliklere göre kullanacağın Jig yemlerine göre ayarlamanda fayda var. Kamışın LB sine bakarken kamışın Kaç gramlar arasında Aksiyonu olduğuna mutlaka bakmalısın.