Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Selam LRF , Selam yeni sorular :)

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında Scarovski tarafından paylaşıldı.

1. Scarovski

Scarovski Üye

Selamlar

Yazligimizin olduğu bölgede mırmır,eşkina,levrek,ispari,istavrit,kefal ve tabikide kaya balığı olmasından dolayı kendi kendime bi lrf tKımı toparlamanın zamanı geldi dedim.Ve bir kaç parça ekipmanda edindim fakat aklımda bir takım sorular kaldı.Bu sorularıda sizlerden bilgili abilerimden öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkürler.

Şimdi

Kamış:Savagear Lrf 0,5-7 210

Makine: Okuma Ceymar 25

Misina: İşte sorularımdan biri bu acaba hangisini tercih etmeliyim aklımda 0.6-1.0 pe arası bir ip misina ve ucuna 0.18-0.22 bi leader düşünüyorum aklımda kalınlıklar var fakat marka ve model tam olarak büyük bir ?işareti durumunda.

Yem: gulpun 5 cm liklerinde kırmızı ve beyaz renklerini bir adette isome aldım L yeşil renkte sahte balık olarakta toto 42 aldım zebra glowluya benzeyen modeli en son olarakta savagearın Lrf yem ve jig setini aldım acaba farklı ürünlere ihtiyaçım varmıdır??

Gulpları açıp kavonoza koydum sıvısıyla beraber böyle bi deforme olma durumu olurmu ???

Birde bu disiplinde ortalama atış mesafesi nedir , atıştan sonra yavaş sarım yeterlimidir ?

Aklımdaki sorular bunlar zamanınızı ayırıp okuduğunuz için teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

0.6 pe den kalın sarma be 2 lb mi ne öyle bir örgü kullanıyorum. Fi tarihinde aldığım için tam kalınlığı hatırlamıyorum. Leader kalınlıkları iyi ben 0.19 unitika night game fc kullanıyorum. İkisini fg düğümü ile bağlıyorum hemde kör olma pahasına... Düz sarımdam ziyade ince ince jerkle geleceksin. youtube da filan bol bol movie var oradan görürsün.

Scarovski bunu beğendi.
  4. Scarovski

Scarovski Üye

Bende çok kalın sarmak istemiyorum fakat merada kilo üstü eşkina ve levrekler var bu beni biraz tesirgin ediyo kalınlık konusunda

KayaBalığıKaya bunu beğendi.
  5. Scarovski

Scarovski Üye

Yokmudur misina tavsiye edebilcek bi abi

6. umitdulger

umitdulger Aktif Üye

Ben 0.16 mono tavsiye ederim. Marka olarak da varivas iyidir. Meranızdaki balıklara çok güveniyorsanız 0.18 de olabilir ama üstüne çıkmayın derim. Kalamanın da yardımı ile kilo üstü bir levreği rahat alabilirsiniz bence...

Scarovski bunu beğendi.
  7. Adrenalin81

Adrenalin81 Yeni Üye

@Scarovski
    Dostum, senle aynı sorunun cevabını arıyorum. Aynı soru için ikinci bir başlık açmadan ben de tavsiye beklentisinde olduğumu bildireyim. Umarım bunun için yanlış anlaşılmam. Forumda daha önce çeşitli yerlerde tavsiye edilen misinaları çıkardım. Bizimle aynı durumda olan arkadaşlara bir fikir vermesi ve varsa bunların içinde kullanmaya değer misinayı öğrenmek gayesiyle paylaşıyorum.

Nippon ghost 0.17 fc
    POWERLINE EXTREME 300 METRE 0,14 yada 0,16 MM
    Trabucco T-Force Tournament Super Soft Serisi 200m 0.18
    Latex Super Soft

Dip not: makinem shimano Exage 3000, kamış catana 3 - 15 mls süper senstive
    (Lrf ve hafif spin için böyle bir takım oluşturdum) tavsiyeleriniz nelerdir?

Scarovski bunu beğendi.
  8. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Duel Hardcore 0.6 pe iyidir.

Scarovski bunu beğendi.
  9. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

O balıkların olduğu yerde ne işin var LRF ile, Spin takıl, yemli takıl.... Yada beni çağır ben takılayım :)

Scarovski bunu beğendi.
  10. Scarovski

Scarovski Üye

Abi yemli yapiyorumda her atista oltanin takilmasindan sıkıldım. Spinlede bişey tutamamadım daha denedim ama sonuç 0 şuan

11. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

O zaman senin lrf kamışı değilde, hani düşük atarlı ama sert aksiyonlu bir kamış ve yüksek devirli makineye ihtiyacın var...

GT-S7580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi