Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Selam ustalar acemiye bir yardım:)

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında mimaroba1 tarafından paylaşıldı.

1. mimaroba1

mimaroba1 Yeni Üye

Ustalar merhaba ben atilla ıstanbul güzelce taraflarında oturuyorum ve yavaş yavas balık sevdasına tutuluyorum bunun nasıl gerçekleştigini kısaca şöyle anlatayım geçen sene buradaki bir kaç dostumla tekne ile ilk kez balığa çıktım ve çapari ile 2-3 saate yaklaşık 3-4 kilo istavrit yakalayınca denizin kokusu genzime kaçtı ertesi gün hemen bir mağazadan acemice ucuz yollu bir takım temin ederek aynı dostlarla kıyıdan balığa çıktık ama bu capari karar kolay değilmiş :) 2.gidişimde bende ne takım kaldı nede heves yanımda bulunan ustalarada fazla eziyet vermemek için yalnızca seyretme görevi üstlendim daha sonrada dostlarımın taşınması sonucu artık yalnızca kıyıda işten anlayanlari seyrediyorum fakat geçen gün yine tek başıma bu işi öğrenmeye karar verdim sizden ricam bana hem tekne hemde kıyı için ayrı ayrı bir takım düşmeme yardımcı olmanız bana hangi takimlari almami tafsiye edersiniz şimdiden bütün ustalara teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ocormanck

ocormanck Aktif Üye

Hocam öncelikle hoşgeldin . Bende çok eski sayılmam , hala burdaki üstadlardan bişeyler öğreniyorum dimi @Focaiano :) yanlız balık işi hadi bi kanış bi makara alayımla olmuyormuş ne yazıkki . Öncelikle ne yapacağına karar ver ve bütçene bir bak . Başlangıçta çok abartma derim . Kıyıdan surf mü yapacaksın yoksa spin mi yada jig mi ? Hepsinin takımı ve sistemi çok farklı . Bunları ayrı ayrı araştır videolar izle ve ikamet ettiğin yerdeki meralara göre yolunu çiz . Spin kamışıyla 100gr kurşun atarsan otla 8 parça olur :) yada surf kamışıyla 40 gr rapalayı 5 metre uzağa anca atarsın . Vs vs . Para harcamadan önce zaman harca . Daha iyi üstadlar yazacaktır. Rastgelsin ..

4. mimaroba1

mimaroba1 Yeni Üye

Teşekkürler dostum

5. mimaroba1

mimaroba1 Yeni Üye

Dostum ben kıyı için spin bir takım ayrıca teknede kulanabilir ayrı bir takım almayı planlıyorum kıyı için alacağım takımda acemilik atmayı planladığım için ucuzdan pahaliya göre gideyim diye düşünüyorum tekne için olan takımlara caparide kulanacagim en fazla sarıkanat lüfer için kulanabilecegim fazla yormuyacak bir takım planlıyorum bunlar benim düşüncelerim ustarimin düşünceleri önemli

6. ocormanck

ocormanck Aktif Üye

Ben tekne için shimano socorro 8000f makina 180 albastar bot kamışı kullanıyorum . Makina iyi olunca tekneye yetiyor . Spin için catana veya okuma bi set yapıcam sanırım . Spine yeni başlıcam bende . Rapala hariç 200-300 civarı tutuyor . Çok ucuz mal iyi değil kamışla aksiyon veremezsin balık gelmez spinden soğursun :)

7. mimaroba1

mimaroba1 Yeni Üye

Sağol dostum inşallah bir gün birlikte muhabet eder balık tutarız

8. ocormanck

ocormanck Aktif Üye

nedenek biz hep burdayız :)

9. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tekne kendine aitse bence hiç kamış makine alma el oltasıyla rahat rahat takıl abicim :) Kıyı için sadece spin yapmayı düşünüyorsan seçeneklerin çok, bütçene göre Markalar da değişir modeller de.. zaten sahteler başlı başına bir olay :D

10. İLKlüfER

İLKlüfER Aktif Üye

Konuyu Osman arkadasimiz cok iyi özetlemis. Mesela " haftasonu ailecek pikniğe geldik adamlar kucuk sahte balik gibi biseyle cinekop ,sarikanat,lüfer yakaliyor gidiyim 20-25tl ye surdan kamis, makina aliyim da ben de aralarina girip atiyim onlar tutuyorsa ben de tutarim " :) gibi bir düşünceye girmediğiniz sürece gerek meraniz da gerekse forumda herkes elinden geldikce yardimci olucaktir.
    Saygilarimla...

ocormanck bunu beğendi.
  11. mimaroba1

mimaroba1 Yeni Üye

Teknem su an yok foca kiraliyoruz genelde bu bölgede kıyı için yerde bol fakat burda genelde gördüğüm hep canlı yem kullanılıyor rapala kulanan yok