Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

selamlar yeni makinem için kamış tavsiyenizi bekliyorum

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında i_gulistan tarafından paylaşıldı.

1. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

selamlar doğu arkadasımızdan edindiğim dawia bg 15 marka makinem için kamış arıyorum ve şuna karar kıldım gibi okuma salina seaspin 285 cm 15-45 gr aksiyonlu kamışı düşünmekteyim.bunu istanbulda turna avında kullanmayı düşünmekteyim bide istanbulda uygun bir yer varsa tavsiyenizle spin yapacak kıyı şeritlerinde de kullanacagım tavsiyelerinizi hemen bekliorum saat 3 gibi istoç a gidip bi kamış alabilirim yada diğer c.tesine kalacak kısmet çünkü turna mevsimi açıldı hiç turna tutmadım ilk turna avım olcak :) ve hemde istanbuldaki ilk avım olacak

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bence makul bir kamış.
    Gitmişken birkaç tane de kaşık almayı unutma Turna için.
    Güle güle kullan

4. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

kamış olarak protackle marka kaşıkları çok beğendim ama satış yeri zannedersem istoç ta yok ya aslında fırsatım olsa kadıköy hamdi abinin yanın ugrarımda çook uzak bana malesef önce bi makinem gelsin düşündüğümden az agır ben 250 gr geçmesin isterdim ama inş uyumlu bi ikili olcaklar kaşıkta da protackle ye taktım twistir ve elmas işlemeliden birar tane deneme amaçlı 20 şer gramlıktan alcam işimi görür sanırsam.avlak için de sazlı dere yi düşünüorum varsa avlak içinde tavsiyelerinizi bekliorum

5. arslantunc

arslantunc Aktif Üye

Kamış için bütçen nedir?

6. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

max 100 tl ama üstüne de az daha cıkabilirim çok fark yaratacak bi kamış varsa bütçemi az zorlarım procacth alcaktım 5 kg kaldırıor die ama okuma kılavuzlarının kalitesini bulamıycagımı bildiğimden vaz geçtim daha iyi öneriniz varsa 270-300 cm arası düşünebilirim

7. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

bu arada şleref abimin önerdiği awa shima modeli var max üst sınırda az agır geldi gibi bana ama makinede zaten agır bende 700 gr geçecek tüm set ama o marka ve model hakkında hiç duyum almadım nasıldır nedir ne değildir onuda şedref abim açıklarsa düşünebiliriz hemde hamdi abimizden alışveriş yapmış oluruz bide mal sahibi olarak hamdi abi de söleyebilir bi iki şey 270 cm 15-45 gr atarlı awa shima da uygun gibi ama

8. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

bu arada makinem şimdi bana ulaştı :) beklediğimden daha iyiymiş :)

9. agartan

AWA SHIMA kamışı elime alıp incelediğimde çok beğendim.
    Halkalarının kaliteli olması bir kamışın ömrünü uzatan en önemli faktörlerden biri ki bunda SIC.
    Elimde halen kullandığım 2 kamıştan biri olan Abu Garcia Ruby Crest tutma yerinden mantarları kırılmaya başladığı için beni terkeder terketmez bu kamışı almayı planlıyorum.
    Son gittiğimde ince çizgi mağazasnda da kamışı görmüştüm.

10. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

şeref abi ne dersin daiwa ile awa shima agır bir set olacak(700 gr üstü) arada 30 tl farkı senin tecrübene güvenerek verebilirim ama awa shima pek duymadım senin tavsiyenle alcam okuma da fuji gold serisi kılavuzlar var zaten en büyük balık nekadar cıkar ki balık mı kaldı kılavızaların saglamlığı kamışın ömrüyle doğru porantılı kamışı haftaya alacagım ona göre bi seçim yapcam arabam olmadıgından av için cıkamam yarın hava bozuk o yüzden bu zamanda karar verip doğru kamısı almak isterim :9

11. agartan

Kamışlarda önce halkalar paslanmaya başlar ve bir süre sonra da kullanılamaz hale gelir.
    Teleskopic kamışlarda halkaları değiştirmek son derece kolayken parçalı kamışlar mahir eller ister.
    Ayrıca misinalar, özellikle de ip misinalar aşırı şekilde tahrip edicidir. Alınacak kamış pasa ve bu aşınmaya ne kadar dayanıklıysa o kadar uzun ömürlü olur.

Okuma Salina Seaspin'de bu özelliklere sahip görünüyor.
    Ben elime alıp incelemediğim için kamış hakkında net bir yorumum yok.
    Ben sadece düşüncemi söyledim. En doğrusu senin her iki kamışı da görüp dokunarak seçmen.