Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Selamlar

Konu, 'Tanışalım' kısmında quicksh tarafından paylaşıldı.

1. quicksh

quicksh Yeni Üye

İsim Emre, 25 yaşındayım. Daha önceleri çocukken(13-17) yaşları arasında her yaz Mersin'de iskeleden balık tutardım. 3 ay aralıksız balık tuttuğum zamanlar olurdu. Arkadaşlarım havuza, denize, futbola giderken; ben balığa giderdim :) Şimdi Üniversite, iş derken İstanbul'da kıyıda her balık tutulduğunu gördüğümde iç çekerim. Öyle terimleri filan da bilmiyorum malum çocuktum ama şimdi tekrardan haftada 1, en kötü 2 haftada 1 balığa çıkma niyetindeyim. Kıyıdan ne tutarsak, akşamına sofraya koyma hedefindeyim :) İstanbul'da balığa çıkıp, sonrasında mangal yapabileceğimiz yer için önerileriniz var mıdır ? Ne çeşit ekipman almalıyım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Aslında Forumu kurcalarım böyle şeyler için genelde ama terim çok olduğu için pek anlamadım. Google'dan 1-2 tane baktım ama normal şamandıra veya kurşunla atışın ne olduğunu bile çözemedim :D

Şimdiden Teşekkürler.

Abdullah SÜRÜCÜ ve Levrek@ bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Levrek@

Levrek@ Aktif Üye

Öncelikle aramıza hoşgeldin , ustalar daha detaylı bilgiler vericeklerdir mutlaka ama , nerede avlanacagım , hedef balıgının ne olacagı vb gibi etkenleri degerlendirerek uygun ekipman ve yerler hakkında bilgi alabilirsin ...

İyi forumlar , tekrar aramıza hoşgeldin

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Lüferci9482

Lüferci9482 Üye

Aramıza hosgeldın kardeşim İstanbul neresinde ikamet ediyorsun tutmak istediğin balık nedir paylaşırsan naçizane yardımcı olabilirsek ne mutlu

5. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

Hoşgeldiniz bende senin gibi uzun bir aradan sonra tekrar başlamıştım. Çok kısa sürede yol katedeceğine emin olabilirsin. Tavsiyem önce Marmara tarafından başla sonda alıştıktan sonra Boğaz'a gitmen.

Önemli bir nokta ne kadar bütçe ayırabileceksin? Ona göre kamış makine seçimi gerekli. Elini çabuk tutarsan dişli (sarıkanat, lüfer) zamanına yetişir iyi skor yaparsın.
    Rast gele...

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. Nut

Nut Aktif Üye

Hoş geldiniz..

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Aramıza hoşgeldiniz :)

8. quicksh

quicksh Yeni Üye

Sıcak karşılama için herkese çok teşekkürler. İstanbul'da Bostancı'da ikamet etmekteyim. Aracım var. Uzak olsa bile, bu keyif için her yere giderim :). Açıkcası şuanda spesifik olarak şu balığı tutmak istiyorum şeklinde bir düşüncem yok. Küçükken kurşun ekmekle kefale, şamandıra tavuk göğsüyle çupraya atardık :komik:. Lüfer kulağa oldukça hoş geliyor. Yada siz ne önerirsiniz başlangıç için? Tecrübem dediğim gibi şamandıra ve kurşunla balığa çıkmaktı. Onun dışında sahte yem vs. hiç kullanmadım.

Bütçe konusunda da, keyif alabileceğim düzeyde ekipman için gereken bütçeyi ayırmayı düşünüyorum. Ucuz etin yahnisi yenmez misali, heves edip hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum.

9. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Hoş geldiniz....

10. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Sevgili Emre;
    Aramıza hoş geldin,keyifli ve kalıcı paylaşımlar dileğiyle.:)

11. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Sezon geliyor çabuk ol... :D