Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Seninki kaç santim ? ( Greenpeace Eylemi )

Konu, 'Sohbet' kısmında YaşaR tarafından paylaşıldı.

1. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

başlık biraz absürd olsada eyleme gönülden katılıyorum.

4. onder

onder Aktif Üye

Daha sonra dergi satmak için arıyorlar. Geçen böyle bir kampanya yapmışlardı. Bilgileri doldurup verdim. Aradan bir ay kadar bir süre geçince dergimize abone olur musunuz diye sormak için aradılar beni. Bu yüzden, bana pek inandırıcı gelmiyor artık yaptıkları kampanyalar. Tamam destek olalım, ne istiyorlarsa yapalım ama ticari amaçları için de kullanmasınlar bu tür kampanyaları.

5. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Arkadaşlar başlık biraz tuhaf kabul ediyorum. Bütün Türkiye de dikkati bu konuya çekebilmek için bu başlıkla eylem başlatılmış.

Amacım herkesin bir şekilde haberinin olması. Üye olmak zorunda değiliz ama konuyu okuyup bir şeylerin ters gittiğini bilmesi lazım herkesin. İsteyen de üye olur dergiyi alır bu konuda herkes kendi inisiyatifi ile hareket eder.

Küçük balık yoksa büyük balıkta yoktur. Bunu herkes ezberlemeli.

Hepinize sevgiler.

6. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Cetvele göre lüfer 25 cm olmalı diyo ama levreği 18 cm de bırakmış.. Sadece lüfer kampanyası yapsalardı daha şık olurdu bence böyle yapacaklarına..Yarın öbür gün ayrıyeten de levrek için mi kampanya yapacaklar.. Ayrıca başlık enazından büyük bir kısım insanın kabul edemeyeceği kadar önyargıya müsait.. Buna rağmen desteklemeliyiz enazından bir başlangıç yapmak adına..

7. yeknet

yeknet Aktif Üye

niye cep telefonunu istiyor ki. tamam katılalım da kişisel bilgilerimi veremem.

8. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

İnsanlar en azından bir şey yapıyor ve evet bunu yaparken devletten filan bir ödenek almadıkları için bağışlar ve dergi satışları ile finanse ediyorlar yaptıkları işi. bu bence bir sorun değil. Link orada katılmak isteyen katılır katılmak istemeyen katılmaz.

9. levrekci

levrekci Üye

daha münasebetsiz bir slogan bulamamışlar mı?

dikkat çekmek de bir yere kadar?

hadi dikkat çektin o halde bu uygulama tüm balık cinslerini kapsamalı,

10. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Bir fıkra var aklıma geldi hemen yazıyorum buraya;

Fıkra bu ya cehenneme gidiyorlar orda bir sürü kazanlar var. Bütün kazanların başında nöbetçi zebani var. Bir tek Türklerin kazan başında nöbetçi zebani yok. Diğer ülkeler itiraz etmişler neden bize nöbetçi dikiyorsunuz Türklerin kazana nöbetçi dikmiyorsunuz diye...

Zebani cevap vermiş; Merak etmeyin onlardan birisi sıyrılıp kazandan kaçacak olsa kazanın içinden birisi onu içeri çeker. :)

Arkadaşlar birisi, birileri, bir şekilde faydalı bir hareket başlatmışsa, biri aklımızdaki fikirleri hayata geçirmişse, bunu ben yapacaktım o yapmış diye köstek olmayalım destek olalım. Bu eylemin ana teması KÜÇÜK BALIK ticari veya amatörce yakalanmamasıdır. Bu olgu bir şekilde insanlara aşılanırsa bundan sonra her balığın ufak olanına itiraz edeceklerdir.

Hepinize sevgiler.

11. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

İş kusur aramak olsa bende size bu kampanyanın 10 tane kusurunu sayabilirim. Ama eylemnin ana fikri desteklediğim bir konu olduğu için bu eyleme katılıyorum.