Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SERT POYRAZLAR VE GENÇ SİNOLAR

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında TAHİR GÜRHAN tarafından paylaşıldı.

1. TAHİR GÜRHAN

TAHİR GÜRHAN Aktif Üye

Sevgili Dostlarım,
    Günlerdir esen sert poyrazlar bir türlü randımanlı avcılık yaptırmıyordu.Arada sırada rüzgardan fırsat buldukça sinoların hatırını sormaktaydım.Fakat benim sığ taşlara henüz trofe balıklar malesef girmediler.Kıyılarda kolyoz ve uskumrunun azda olsa bulunması hem avcılığı hemde yem olarak değerlendirilimesi açısınıdan beni oyalıyordu.Geçen sene bu zamanlar başlamış olan palamuttan ise hiç haber yok.Kıyılarda yoğun av baskısı yüzünden levrek avcılığı soğuk günlere kaldı.Sadece bol bol ispendek olmasıda bir anlamda sevindirici.600 gr la 1 kg arası ispendekler lezzet olarakta ağabeylerinin açık ara önünde.Kafadan kurşunlu bir silikonla yaptığım ispendek avları çok keyifli oldu.Hem tekne arkası sırtıda hemde tekneden at çek avında çok başarılı oldu.Sinaritler 1 kg la 3 kg arasında balıklar.Her gün 1-3 arası balık aldım bunlardan bazılarını paylaşıyorum.Bu arada 10 larca palazda yaşama geri döndürüldüler.
    Bir çok dostum neden yazmadığımı soroyorlar bende değecek balıklar henüz başlamadı diyorum.Facebooktaki sayfamda her tuttuğum balığın resmini ufak veya trofe ayırd etmeksizin yayınlıyorum fakat güzel bir yazı yazmak için biraz daha beklemek gerekecek gibi zira bu sert poyrazların sonu gelmeyecek gibi.
    Sinaritler genellikle kolyoz ve uskumru ile yakalandı.Arada bir iki tanede istavrit kurbanı olanlar var.
    İnşallah yakında dev trofelerle tekrar biraraya geliriz.
    Sarosdan sevgilerimle

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 22 Ağustos 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler tahir abi sizin maşşalah ınız var darısı bizlerin başına :D

4. umooth

umooth Aktif Üye

Selamlar Tahir abi, herkesin imrendigi muthis avlara imza atiyorsun senin yolundan gitmekmadina bir iki ufak sorum olacak beni kirmayip cevaplarsan mutlum olurum. Levrekmavi icin Jigheadli silikonun kullanimini nasil yapiyorsun? Ben de tekneden sirti yAhut yine tekneden at cek seklinde avlanmak istiyorum yaklasik 7-8 kulAc derinliklerde..verimlimolarak nasil kullaniriz bu silikonu?
    Simdiden sonsuz tesekkurler

5. MoonLight

MoonLight Aktif Üye

Tebrikler Tahir Abi

6. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Tebrikler Tahir Abi. Canlı yemde efsanesin. Bazen bende yem bulunca canlı çekiyorum ama başımın belası BALON ve ÇÜTRE yemlerimi duman ediyor. Ama bugün lokum(zurna) ile Akya kandırmayı başardım.

7. BİROL

BİROL Daimi Üye

sevgili Tahir abi,
    Bunları ısınma turu olarak kabul ediyoruz.Asıl maç çok çetin geçecek belli.
    Şimdiden rastgele ,iğnen keskin olsun...

8. TAHİR GÜRHAN

TAHİR GÜRHAN Aktif Üye

Tekne ile sırtı yaparken 3-4 kulaç çekip bırakıyorum jig head hızlı dalışa geçtiği anda levrek dalıyor.Şayet balıkların olduğunu tahmin ettiğimiz bir bölgede isek yine sar bırak yaparak avlanıyorum fakat aşağıya inişte ufak darbelerle kuyruğun salınımını sağlıyorum.Silikonun kalitesi çok önemli en ufak darbede kuyruğun oynaması lazım.Kullandığım silikonun resmi aşağıda.

Derinliklere göre sürati ayarlarsınız.Sevgiler

9. TAHİR GÜRHAN

TAHİR GÜRHAN Aktif Üye

Yok be Birol eski hırsım yok evin yakın civarında ne varsa onu yakalıyorum bana yetiyor.Yaşlanıyorum galiba.Sevgiler

10. TAHİR GÜRHAN

TAHİR GÜRHAN Aktif Üye

Balon tam bir bela geçen sene silifkede tanıştık berbat bişey...

11. TAHİR GÜRHAN

TAHİR GÜRHAN Aktif Üye

Teşekkürler