Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Servis şoförü ve Levrek :) 3.5 Kg.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında goldboy52 tarafından paylaşıldı.

1. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Ne alaka dediğinizi duyar gibiyim...Kısmet işine vurgu yapmak için eklemeye değer buldum... Bazı arkadaşların bildiği gibi mesleğim öğretmenlik 13. yılımı çalışıyorum...Şu an görev yaptığım okulda bizim buraların en meşhur levrek merasının hemen yanında ...Burada eylül- ocak ayları arası sabah ve akşam çıkışta arabanın bagajında bulundurduğum telespin kamış ve bazı maketlerle at-çek yaparım .Özellikle zaman buldukça full ekipman ile geldiğim severek avlandığım bir bölge.... Bir çok kayda değer balıkta tutmuşumdur burada. ..
    Bu aralar burada 1 haftadır yağmur yağış fırtına koptu denize yaklaşamamıştık bile..Ama biliyorumki bu fırtınanın dinişinde eli çabuk, kısmeti açık olan birkaç paşa ortadan kaldırması işten bile değildi...
    Neyse uzatmayım... Bu gün harika bir levrek havası vardı...Akşam üzeri son dersteyken Bizim servis şoförlerinden biri Sevgili Mevlüt kardeşimin Az önce bir levrek yakaladığı haberi gelince koştum deniz kıyısına ( tabi çıkışta)... Baktımki 3.5 Kg civarı tahmin ettiğim paşayı zar zor bir poşete geçirmiş bizimkisi çalışıyor... Balığın gerçekten maaaşaallah ı vardı doğrusu tebrik ettim... Atışlarını izledim biraz .. İnanın sahteyi ulaştırdığı yer benim tulum çizme ile basıp geçtiğim 5-10 Cm sığlığında olan bir yer... dalgaların biriktirdiği kum o bölgede 8-10 metre sığ bir alan oluşturmuş...bizimki ancak oralara atabiliyor... yani dedim bu paşalarında nereden çıkacağı belli değil KISMET!! dedik mecburen... :)) Kullandığı ekipman 5-10 liralık kamış sıradan bir sarı kırmızı sahte atış erimi 7-10 metrelerde...ama azim aşk ve nasip işte dostlar...cep telefonu ile aldığım bir kareyide paylaşmak istedim... Denemeye devam... neyin ne olacağı belli olmuyor... Siz siz olun paşayı olası ,olmayası her yerde arayın ..SAYGI VE SELAMLARIMLA....

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Ne hoş levrek haberleri çoğalıyor.
    Paylaşım için teşekkürler sevgili Murat. Rastgele.
    Sevgi ve selamlar...

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Murat, devamını bekliyoruz :)

5. sayitusta

sayitusta Aktif Üye

Evet levrek bulanık suyu sever ...

6. horasanlı

horasanlı Aktif Üye

Tebrik ederim güzel bir av olmuş.

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Ben bazen düşünüyorum da suya girerek acaba hata mı ediyoruz?

8. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

Mevlüt'e selamlar size de çok teşekkürler hocam sizin meranın da maşallahı var ne atsanız geliyor mübarek bu günlerin keyfini çıkarın derim rastgele

9. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

"Siz siz olun paşayı olası ,olmayası her yerde arayın" Bu sözüne tamamen katılıyorum sevgili Murat.Bende öyle yapıyorum ve bazen çok iyi avları gerçekleştirebiliyorum.Tabii ki azim ve sabır şart.Bu güzel av ile gözlerimizi şenlendirdin.Teşekkürler ediyorum.

10. oktay16

oktay16 Moderatör

Tebrikler murat güzel avlar yapıyosun devamını dilerim..)

11. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Oktay ve horasanlı kardeşim: sanırım siz konuyu okumuyorsunuz...neyse...sağlık olsun