Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sevgili Burak Karadeniz'e sonsuz teşekkürler...

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Hayri Karaca tarafından paylaşıldı.

1. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Merhaba sevgili dostlar,

Eminim birçoğumuz bir üstatla balığa çıkıp ondan bir şeyler öğrenmek isteriz.. Daha önceki gerek benim raporlarımdan gerek Burak abimin raporlarımdan takip edenler bilir; bu yaz Burak abiyle tanışma ve balığa gitme fırsatı buldum.. Aslında çok iyi balıkçı olduğumu düşünürken gerçekte çok acemi olduğumu anladım.. Burak abimin bana kattığı en önemli konulardan birisi at-çek... Beraber at-çek yaptık ve bana takımları ve sahteleri anlattı.. Gerçekten çok şey öğrendim şimdi uyguladıkça ne anlatmak istediğini daha iyi anlıyorum..

Burak abi ve ailesi tatili bitirip dönünce boynu bükük kaldığımı itiraf etmeliyim.. Çok alıştık çünkü...

Bu arada unutmadan söyleyeyim... Burak abininde yardımıyla sigarayı bıraktım bugün 30 gün falan oldu... Biraz sigaradan uzaklaşmak birazda temiz hava almak için öğleden sonra 4-5 den sonra at-çek yapmaya başladım.. Sırtı avını çok sevdiğim için sabır konusunda beni zorlamadı.. Ama sahtelerin peşinden gelen ispendekler beni çok heyecanlandırdı.. Burada henüz deniz suyu sıcak olduğu için balıklar çok nazlı... Birçok sahte denedim hepsinde aynı can sıkıcı sonucu yaşadım...

19 eylül de malüm okullar açıldı.. O gün okulun ilk nöbeti bana denk geldi.. İlk gün telaşları falan derken çok yorucu bir gün oldu... Okuldan çıkar çıkmaz kendimi deniz kenarına attım.. Başladım at-çek yapmaya... Saat 6 gibi güzel bir lüfer ilk balığım oldu at-çekte... kıyıya çok yakın bir yerde aldı.. kayalara takılmaması için biraz uğraşmam gerekti ama sorunsuz aldım paşayı... Sonra ki atışlarda takip eden balıklar oldu ama nedense atlamadı... Henüz işin başındayım öğrenecek çok şey var... Umarım bunun sebebini de çözerim...

Balık tartıda 920gr. geldi. Gerisi malüm oğlum Can, eşim Neslihan ve aile dostumuz Mustafa Karaoğlu balığın hakkını tazecikken verdik..

Bu konuda yardımlarını esirgemeyen canım abim Burak Karadeniz'e çok teşekkür ediyorum..

Sevgiyle kalın ... Herkese rasgele....

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Hayri bey tebrikler, güzel bir Lüfer almışsınız.

Burak abi çok değerli bir abimizdir. Bizler de çok şey öğrendik, kendisinden.

4. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Sevgili Hayri

Tebrikler güzel bir Kofana almışsın.

Burak kardeşim bu alemin asil ve beyefendi bir abisidir.

Emsali zor bulunur bir kişiliğe sahiptir.

İnsana huzur ve güven verir.

Allah ona sevdikleriyle çok daha uzun bir ömür versin.

Sevgiyle kal

5. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler temel sağlam tabii :D ilk adımda iyi olmuş maşallah :D

6. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Çok haklısın sevgili Hayri kardeşim,:) internetin çok kötü taraflarınıda zaman zaman yaşadık ama işte böyle Burak karadaniz arkadaşlarımız gibi çok değerli dostlarla da tanıştık ve kalıcı arkadaşlıklar kurduk, bu güzel insanı ben de senin gibi çok seviyorum, bu arada insanlığı kadar, balıkçılığındaki ustalığı ve üstadlığı her zaman alçak gönülülükle davranışları hepimize örnek olmalı,:harika: senin de lüferini (kofana olmaya az kalmış olan)tebrik eder gözlerinden öperim, sevgiler hoşçakal.:):):)

7. BİROL

BİROL Daimi Üye

Sevgili Hayri,
    balık avcılığı sadece oltaatıp balık tutmak değildir.Birçok yeni dostlar edinmek,teknikler öğrenmek ve paylaşmayı pekiştirmek için birebir bir aktivitedir.
    Sigarayı bırakmış olmanızı takdirle karşıladım,zordur bırakmak ama çok güzeldir.
    Kafana ise kısa günün karı olmuş,afiyet olsun.

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Hayri
    Cam sahte ile çok güzel bir Lüfer-Kofana (kimine lüfer, kimine kofana) yakalamışsın.
    Sahte koleksiyonunu biraz geliştirirsen o takip edipte sahteye atlamayanları da altedebilirsin.
    Bu arada balıkçılığın ayrı bir hastalık derecesi olan spin avcılığına da bulaşmış olman yüzünden artık iflah olmazsın. :D
    Hava iyi tekne ile çık, hava kötü kıyıdan sahte çalış. Ha babam çalış yani.. :D
    Her zaman rastgelsin

Sigarayı bıraktığın için de tebrik ederim.

9. löngöz

löngöz Daimi Üye

kutlarım,,çok güzel bir balık,,,devamının gelmesi dileğiyle....

10. haldun

haldun Yeni Üye

Tebrikler ! Çok güzel bir balık. Benimde bulunduğunuz yerde teknem var. Hatta teknelerimizin modelleri aynı. 3,4 yıldır bu bölgede avlanırım ilk defa lüfer yakalandığını gördüm. Daha büyükleri rastgelsin!

11. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Sizin gibi üstatlardan tebrik almak çok güzel sağolun eksik olmayın.. Sevgiyle kalın...rasgele...