Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şeytanı bende topallattım :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında lost_zombie tarafından paylaşıldı.

1. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Sevgili site dostlarım uzun zamandır yaptığınız avları adeta şalaklarım akarak izliyordum, bir iki zayıf deneme beni yıldırmamıştı ve dün aksam saatlerinde Bedirhan'ı aradım ve hacı akşam antremana gitme 23,00 gibi çıkacağız karar kesin dedim. Saat 23,30 eve vardım Bedirhan hazırdı otobüs saatlerini bana sundu 01.45 Taksim Sarıyer otobusunun bize uygun olduğunu düşündük, Yemek yedim tekrar techizatı gözden geçirdim. Eksiğimiz sadece küçük bir detay yemimiz yok:eek:.....

Ne yapmalı ne etmeli hemen Odabaşı'ndaki 7/24 açık Derya balık lokantasına telefon açıldı unlanmamış ve mümkünse ayıklanmamış istavrit soruldu onay alındı ve gidip balıkları aldık bir porsiyon istavrit abi diyor garson ilkkez böyle bir satış yapıyoruz ben dedim bu başlangıç bak göreceksin yemi olmayan sana gelecek ben sitede reklamını yapayım 7/24 taze yem diye dedim.

Neyse Çapa'dan sarı dolmuşlarla Taksime çıktık, bu kezde peşimize akbil kabusu takıldı, Bedirhan sanırım bende iki lira vardı dedi o yırttı öğrenci geçişi için, ama benim kartımda kontör ya birtane yada yok, yok aga dedim, gerekirse yatacağım otobüsün önüne yinede gideceğim.20 dakkalık stresli bir bekleyişle şöför kapıyı açtı Bedirhan kartını cihaza doğru yaklaştırdı, evet o beklenen ses, geçti şöföre dedim konturum olmaya bilir biriden buluruz , şöför şöyle bir bıyık altı yaptı hain ve kaşarlanmış bir gülüş attı hadi bakalım dedi ama onee beklenen yeşil ekran ve geçiş onay sesi, bu sefer şöförü pis pis kesme sırası bendeydi ama beceremedim deminki yeşil ekranın ve onay sesinin etkisiyle, hala salak bir tebessüm suratımdaydı.
    Şöförle anlamsız bakışmamızı, arkadaki alkol komasında olduğunun farkında olmayan ablanın, genzinden ve gırtlağından gelen ve alkol oranı hayli yüksek rayihanın adeta ensemden sıvaşıp sırtıma süzüldüğünü hissederek, bakışmanın sonucunun ablanın münüyü enseme çıkartmasıyla biteceğinden korkarak abladan uzaklaştım. Evet herşey tamamdı otobüs hareket etti, otobüsün içi gercek anlamda, pis bir alkol kokusuyla kaplıydı, neyse sahili gözleye gözleye yolculuğumuza devam ederken kovalarda gördüğümüz ve o geçiş anında yakalanıp tam kıyıya alınan çinekopların enstanteneleri bizi sevindirdi.

Bugün şeytanı sakat bırakacaktık hazırlıklıydık donanımlıydık azimliydik, sonra Emirganı geçtik baktık ki hareket güzel ve Sabancının önüde kalabalık değil, attık kendimizi alkol komasından aşağı.

Kendimize bir yer bulduk ilk takımı bağladık, yemledim attım, Bedirhan'ın oltasını bağlarken ilk darbeyi patlattım şeytana, açılış harika bir sarıkanat, Ama korkuç bir akıntı adeta anafor var denizde 180 gr. dan daha ağır kurşunum yok ,180 gr. uçurtma oluyor. yakın atmaya başladık, yinede balık var, Bedirhan akıntıya pes etti gözü kıyıdaki istavritlere dikti hemen bir tek tek kuyruk altı yapkı 1 kulaç 08 misine tek iğne fırdöndünün üstüne bir 15 gr kıstırma attı anında güzel bir istavrit, zaten ne olduysa ondan sonra oldu saat 4,15 gibi bir balık başladı ama sadece canlı taze yemi olan iki kişi iş yapıyor ben ve başka bir kişi iki kere peş peşe ikili balık aldım biri normal iğneye biri hırsıza yakalanmış.

Yarım saatte 9 balık aldım. balık yine sakinleşti açıldı .Sabaha kadar da ara ara balık bizi keyiflendirdi.

saat 7,30 gibi avı sonlandırdık. Çünkü eve gidip üstbaş değişecek işe gidilecek:(

Av sonunda 1 adet lüfer sayılacak kadar yada meyhane lüferi diyelim iri sarı kanat 3 tane irice sarı kanat ve 13 tane çinekop sarı kanat arası balık kovamıza girdi 9 adet küçük 20-22 cm çinekobuda suya iade ettik, 1 tane fire hariç.

Resimleride ekledim bakınız.

İkiz gelenler keyifliydi.

[​IMG][​IMG]

Bedirhan'ında keyfi yerideydi.

Daha gece başından bütün keyfimizi kaçıran görüntüler bu ve benzerleriydi.

Herifin 5 metre arkasında boş çöp sepeti duruyor ama çöpünü ***unu oraya bırakıp defolup gidiyorlar,
    Bakınız çöplerle boş çöp sepetinin mesafesine kaldıki mesafede hiç önemli değil. Ben cebimde denk gelmez atamadığım sandviç kağıdını günlerle taşıdığım olmuştur.

Bu görüntüler iç acıtıcı hava aydınlanmaya başlayıp insan trafiği çoğalınca, gelen geçenler yürüyüşe çıkanlar, bize pis pis bakıyor söyleniyorlardı geçerken ben zaten oturmadan önce dağınık çöpleri toplamıştım bir kenara, ama nerden bilsin insanlar bizim yapmadığımızı, rezil insanlar bankların üzerinde yem kesmişler, leş gibi heryer oturacak yer yok pislikten, etrafta bira şişeleri elinde olta takımı balıkla alakası olmayan sırf içip pisletmek için gelmiş bir çapulcu alayı rahatsız ediciydi.

Yıllarla baktığınız zaman ülkenin her kesimindeki eğitimsiz, bencil, ve yozlaşan bir toplum tipini benimseyen, güruhun köprü kültürünü her yere yaydığını görüyoruz. Dün gece asfalta arabanın arkasına geçip arabayla evler arasında kalıp işiyenmi istersiniz, olduğu yerden denize işeyenmi, 180 gr kurşunu oturtamazken 75 gramlık kursunla tüm takımları toplayan bide osuruktan dayılık yapan tiplermi istersiniz hepsi mevcuttu ama yinede balık zevkimizi kıramadı bu rezil güruh. Güzel bir gece geçirdik Bedirhan'la Bereketlide av oldu daha ne olsun.:harika::harika::harika:

Şeytan epey zaman topallayacak bu gidişle :harika::D:D:D

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 3 Kasım 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

tebrikler nejat abi güzel eğlenmişsiniz :) tuvalet konusu belediyenin en büyük ayıbı.. altınamı işesin vatandaş öylede düşünmek gerekir kızmadan önce.

4. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Tuvaleti geldiğinde yerinden kalkıp bir zahmet 5 - 10 dk yürüsün ve umumi tuvalete yapsın.

5. öncü

öncü Aktif Üye

Tebrikler nejat abi güzel ve keyifli av olmuş hiç birşey gölge düşürememiş balıklar harika her daim rast gelsin:)

6. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

Tebrikler şu bereketli günleri değerlendirmek gerekiyor hoşcakalın

7. Volkan

Volkan Daimi Üye

Nejat abi gözün aydın, anlatımın da çok hoş, roman tadında.

8. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Tüm olumsuzluklara rağmen güzel bir av olmuş. Önemli olan bu. Ne yazıkki görgü ve saygı eğitimle sağlanamıyor. Bana sorarsanız bunu yolu denetim ve ceza.

9. oktay16

oktay16 Moderatör

Güzel ve eğlenceli bir av olmuş nejat abi. Devamını dilerim.:)

10. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Nejat abi güzel dokundurmaların için, duyarlı ve çevreci tutumun için ve güzel çıtır çıtır balıklar için tebrikler...
    Paylaşımın güzelliği içinse müteşekkirim..
    Hep olsun..

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Nejat
    Şansınıza denizin bereketli günü denk gelmiş ve çok çok ok güzel av olmuş.
    Banklarda yem kesilmesi orada yapılmış en adice olay.. :(