Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şeytanın bacağını kırdım sonunda

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında scorpion26 tarafından paylaşıldı.

1. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Geçen hafta çok isteyip ava çıkamamıştım. Bu hafta mutlaka çıkmalıydım. Aslında niyetim cumartesi akşam çıkmaktı fakat kitap fuarından dolayı akşam 5e kadar çalışmak zorunda kalınca balık işi yattı. Pazar günü hanım dedim biraz gezelim sonra ben balığa gidicem. Biraz ev işleri filan dedikten sonra önce yakındaki bir lunaparkta oğlumun gönlünü yaptık ardında bir AVM ye geçip yemek faslı. Bu arada takımlar yanımda. Hanıma dedim siz burda takılın ben gidiyorum. Onları bırakıp 16:00 gibi yollara düştüm. Yolum uzak 1,5 saat filan sürüyor toplu taşıma ile. Neyse vardım avlağa. Aman allahım o da ne hiç bu kadar spinciyi bir arada görmemiştim. 1 metre arayla spin yapılıyor. Başladım izlemeye durumu. Daha 1-2 dakika olmamıştıki bir tane aldılar önümde. Ben de hemen yer bakmaya başladım. şansa şöyle bir 6-7 metrelik boş bir yer buldum. Takımları kurup başladım atışlara. Sanırım 10 atış olmadan bir vuruş aldım fakat balık kurtuldu. Dedim olucak bu iş. Çok geçmedi ilk spin balığım oltamdaydı. Aman allah o nasıl bir keyif. Ağzım kulaklarımda. Hemen çektim fotofraflarını ve genelde beraber avlandığımız 2 arkadaşım attım. Ardından spine devam ve 10 dakka geçmeden ikinci balığımızda oltanın ucundaydı. Yaklaşık bir yarım saatte 2 balık almıştım. Keyfim yerimdeydi. Arkadaşlar aradı onlarlada sevincimi paylaştım. Sonra uzunca bir süre balık alamadım. Bu arada sağımda solumda ara ara alanlar oluyordu. Çok miktarda da sudan çıkartırlarken düşün balık gördüm. Bir ara yoruldum ve silikon karidesimi taktım. Daha 3 dakika dolmadan bir iskorpit oltamdaydı. Ama çinekop sarıkanat varken iskorpit neymiş. Gönderdim geri. Daha sonra 3. ve 4. balıklarıda çektim. Yaklaşık 18:00 gibi başladığım ava 22,30 civarı sonlandırdım. Bu arada heyacanımı paylaşmak için geçen beraber av yapma fırsatı yakaladığım Ali Samiyi aradım. Sağolsun o da heyecanıma ortak oldu ve en az benim kadar sevindi. Ardından Bülent Abiyi (Horozbina) aradım. Onun tepkisi çok iyiydi. Açar açmaz "ne tuttun" dedi. O da sağolusun benim heyecanıma ortak oldu. Benim için yorucu ama bir o kadar güzel bir av oldu. Şimdiden sıkılmadan okuyan ve heyecanımı paylaşan arkadaşlara teşekkürler.

Karşınızda ilk spin balıklarım
    Kamış Fladen extra flex 2,40m 10-40
    Makina Shimano Catana 3000
    İp misina 0,12 Sufixti sanırım. 70 cm asso 0,25 florocarbon leader
    Sahte Ima sasuke 105 (2 silstar ve bir çin mali sahtede denedim ama iş yapmadılar)

kadercam, Plankton, Hamdi ve 13 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

İlk üçünü tebrik etmiyorum,etmiştim zaten.:)
    O saatte arayınca telefonda sen alo demeden, hemen tebrikler ne tuttun demiştim. 3 çinekop, ve sonra dördüncüsü gelmiş sonuncu için bir tebrik göndereyim sana.

İşte böyle, takım taklavat yakalama olasılığının artması için önemli,
    ayrıca o suyun yanındayken içinde balık olması daha önemli.

Ha Taklamakan çölünün ortasında kumlara kayalara doğru Duo, Daiwa sallamışsın
    ha boş denize, balık yakalama ihtimali eşit.

Bu günlere kalmış insanımızın üç kuruşluk hobisi genelde avdan boş dönerek sonuçlanıyor.
    Kirleterek ve diğer ülkelerden satın alarak elde ettiğimiz teknoloji ile aşırı avlayarak sularımızda balık bırakmadık.
    Komşularımızdan göçeceklere muhtaç kaldık. Şimdi onların da kökünü kazıyarak memleketlerine geri dönüp üreyecek olanları da son ferdine kadar yakalama hırsımız devam ediyor.

Bu hobi, bir süre sonra komşu ülkelerin de balıklarını bizim bitirmemiz sonucu, balık çiftliklerinin havuzlarında sürdürülmek zorunda kalarak tatsızlaşacak.

Yani şeytan, alçısız bacaklarıyla sapasağlam ortalarda dolaşacak.

Kullandığı teknolojinin oluşmasını sağlayan yani bu teknolojinin ardındaki bilgiyi ret eden toplum, tüm bunlara mahkumdur.
    Bereketi satın alarak sağlamanın sonuçlarını, yaşayan nesiliz.

KİNYAS, divulge2o, cem48 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. Yhy

Yhy Aktif Üye

Tebrikler Murat kardeşim, güzel bir av akşamı olmuş,devamı rastgelsin.

scorpion26 bunu beğendi.
  5. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Teşekkürler abi. Dediğin gibi merada balık yok ise gerçekten boşuna uğraşıyorsun. Yalnız sahtede çok önemli dün akşam bunu anladım. 3 tane başka sahteyede şans verdim ama maalesef vuruş bile almadılar. Reklam gibi düşünmeyin ama bu sasuke bambaşka bişey. Yanımda dünya kadar suya düşen balık gördüm ama buna takılan daha kurtulamıyor. Bir de yanımda savagear panic pray ile bir arkadaş resmen harikalar yarattı. Gördüğüm kadarıyla 5-10 metre bile uzağa atabilmekte ciddi fark yaratıyor. Şu an parmağım sızlıyor. Uzağa atıcam diye zorlamaktan. :)

Bu arada bir de soru sormak istiyorum abi. Fladen 28 gr kaşıkta vardı yanımda. çok değil ama 5-6 kez onunlada atış yaptım. Mesafe olarak hiç zorlanmadan 10-15 metre daha uzağa atabiliyorum. Vuruş alamadım ona. Yanımdaki arkadaş gece kaşığı görmez alamazsın deyince daha fazla uğraşmadım. Gerçekten kaşıkla gece uğraşmamak mı gerekiyor?

6. alisami

alisami Aktif Üye

Tebrikler Murat. Bende Bülent abi gibi ilk 3 balığı tebrik etmiştim. Buradan da 4. balık için tebrik gelsin :D. Senin adına gerçekten çok sevindim. Umarım daha da güzel avların olur ;)

scorpion26 bunu beğendi.
  7. forkill96

forkill96 Aktif Üye

tebrikler Murat abi emellerine emegine saglik spin hala devam ediyor malesef baliklarin boylari kuculdu

scorpion26 bunu beğendi.
  8. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler..Afiyet olsun..

scorpion26 bunu beğendi.
  9. yekadam

yekadam Aktif Üye

tebrikler abi daha güzel avlar nasip olsun inşallah

scorpion26 bunu beğendi.
  10. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

İnşallah yine aynı keyfi yaşayabiliirm. Şu işi bi de bizim yakada becerebilsem iyi olucak :)

11. shadowpane

shadowpane Daimi Üye

TEBRİKLER SUPER BİR AV, BUNLARIN İÇERİSİNDE EN GÜZEL OLAN İSE SİZİN O HEYCANINIZA ORTAK OLMAK,

avlarınız ve heycanınız daim olsun, imkanları zorlayarak güzel bir avyapmışsınız ve emeğinizin karşılığını almışsınız.

scorpion26 bunu beğendi.