Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sezon Başlıyor

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında spindoctor tarafından paylaşıldı.

1. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Haftasonu erkenden kalkıp yine yollara düştük ilk avlakta hiçbir hareket görmeden 1 saate yakın aynı noktalara atıp çektik en ufak bir ışık yok derken birden sahtemin arkasında su kabararak takibe başladı ve vuruşu almamla tasmalamam bir oldu. Fakat kofanalardan kalma alışkanlık sanırım kalamam o kadar sıkıydı ki balık 1-2 tur anca çevirdi makineyi çıt çıt çıt yavaş yavaş öterken bende balık bende artık diyordum, fakat kazanan balık oldu iğneden kurtuldu ve bütün hayallerimi de arkasında bırakıp gitti. Ben kendi kendime hayıflanırken Serkan abinin kamışı U olmuş gördüm balık gezdiriyordu tahminen liça gibi birşeydi onu da kaçırdık. Moralimiz bu kadar bozuk ava devam etmeyelim dedik bir yerlere gidip bir şeyler yiyelim malzemeleri yükledik en yakın yerde kahvaltımızı yaptık ve başka bir avlağa doğru yola çıktık. Öğlen saatlerinde avlaktaydık ilk atışım bu arada hep WTD çalışıyoruz ve sahte neredeyse kıyıya 10mt felan kaldı telefonum çalmaya başladı. Sinir oluyorum o telefon sesine tam ava konsantre olmuşum zır zır ötüyor aksiyonu bıraktım elimi cebime attım baaaam sahtenin yanına atladı almadı ben durunca kıllandı sanırım yemek için saldırmadı. Bu kadar kötü gidiyordu kaçırdıklarımız alamadıklarımız mutsuzluk vs vs...
    Buruna doğru avlandığımız koydan yavaş yavaş ilerliyorduk Serkan abi burunu hafif dönmüştü kafamı uzatıp baktığımda balığı karaya aldığını gördüm ve takımı toparlayıp yanına koştum kofana sanmıştım fakat 2 kg civarı bir liça almıştı. Arkasından biraz daha kıyı şeridine paralel olarak ben bir atış yaptım kıyıya baya yakın bir yerde sahtem dalgaların arasında kayboldu ve kalama almaya başladı. Önümdeki taşlar suyun üzerine yakındı ve balık diplemişti sürtünmeyi hissettim ve eyvah dedim sahte de gidecek. Kalamayı baya gevşettim ve takımı serkan abiye bıraktım soyunup suya girdim. Taştan ipi kurtardığımda balık baya uzağa gitmişti. Serkan abi çekiyor ama baya büyük galiba diyordu heyecanım hat safhada ben aldım ve çekmeye başladım baya yaklaşmıştım balığa liça olduğunu farkettim karnından yakalandığı için oldukça büyük gibi geldi bana 1-1,5 kg arası bir liça ellerimdeydi.
    Daha sonra Serkan abi bir levrek aldı arkasından bir levrek daha durum 3-1 :mad: ben kastıkça kastım ama yok nafile iri bir balık sahtenin etrafında döndü ve gitti bu beni çok heyecanlandırdı hadi dedim olacak Serkan abi Aliiii diyordu alaycı bir ifade gözlerinde ve kamışı işaret ediyordu Bir levrek daha durum 4-1 tamam dedim ben bırakıyorum :)
    Kullandığımız sahteler
    Zenith Z Claw
    Patchinko (500G ve Cabot)
    Lucky Craft Sammy
    Shimano Fortuna 06

Pazar günü de babam gaza gelmiş ve arkadaşıyla tekneden yemli av yapmış eve geldiğinde babamın payına düşenler bunlar oldu. Adabeyi 750gr geldi.

Bunlarda yeni oyuncaklar bakalım nasıl olacak en çok glow olan üstten 2. sıradaki slim sahteyi beğendim. Ayrıca rough trail blazin 40 gr gibi güzel bir ağırlığa sahip inşallah güzel avlar yapıp deneyimleri sizlerle paylaşırım. Hepinize rastgele...

Elixer, harbyteam, hakan4117 ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Tebrikler güzel avlara imza atmışsınız.

4. Ahmet R. ÖZDEMİR

Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

tebrikler doktor'cum :) rast gelsin

5. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Ali
    Aksiyonu ve hayal kırıklığı bol bir av olmuş.
    Anlaşılan gün senin günün değilmiş.
    bir sonrakinde alırsın artık intikamını o kaçan balıklardan..
    Rast gelsin.

Bu arada adabeyi ne işim var benim karada der gibi asabi asabi bakıyor bize.. :)

spindoctor bunu beğendi.
  7. çinekop

çinekop Yeni Üye

güzel av tebrikler

8. lorel

lorel Aktif Üye

Tebrikler güzel balıklar,her zaman rastgelsin.Ali Bey hangi saatlerde avlanıyorsunuz acaba.Ben genelde hava aydınlandı mı spin avını bırakırım,biraz daha devam etmek lazım galiba.

9. emrmtn

emrmtn Aktif Üye

Tebrikler Ali güzel av olmuş

10. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler güzel balıklar :)

spindoctor bunu beğendi.
  11. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler..Afiyet olsun..Yenı sahtelerınızde hayırlı olsun..Rastgelsın..