Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sezon sonu Lagos'ları (6 Haziran ve 20 Haziran)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında AKIN KAPTAN tarafından paylaşıldı.

1. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Lagosta sezonun sonu yaklaşırken balıklar daha nazlı ve havalar daha sıcak olmaya başladı. Dip sırtısını yeni öğrendiğim 2009 yılının sayısını yakalayamasamda bu yıl balıkların ortalama büyüklüğünü arttırmayı başardım. Daha büyük balık tutmanın yolu daha büyük rapala kullanmak oldu. Bazen küçük lagoslar gözlerini karartıp boyları kadar RAPALA X-RAP'e atlasalarda geçmiş yıllara nazaran onlardan sakınmayı başarabildim. Geçmiş iki yılın baş belası BALON balığı yok denecek kadar azdı. Bu azman istilasının sona ermesi sayesinde daha az rapala kaybettim. Bu sezonun baş belası LOKUM balığı oldu. Korkusuz kum balığı bana iyi eziyet çektirdi. 200mt uzunluğundaki takımı bu haylaz yüzünden defalarca toplayıp salmak zorunda kaldım. Zamanla daha iyi kontrol sağladığım dip sırtıdında bu sene sürati bir miktar arttırdım. bu sayede daha kısa zamanda daha çok alan tarama imkanım oldu. Süratin artmasından kaynaklanan yükselmeyi ekstra kurşun ekleyerek bastırmaya çalıştım. Dip sırtısı ile ilgili daha detaylı bilgi isteyen arkadaşlara DİP SIRTISI BİLGİ HAVUZUNU tavsiye ederim. Herkese rastgelmesini dilerim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sa®gozmehmet

sa®gozmehmet Aktif Üye

Sevgili Akın seninde dediğin gibi bu dönem balıklarda bir naz problemi var :D ama şunu o balık beyinlerine sokmaları gerek,insanoğlu her daim araştırmacı ve yenilikçi...Sende ki bu araştırmacı ve yenilikçi ruh olduktan sonra onların senin elinden çok çekecekleri var,ne kadar nazlı olsalar bile...Sınıfının ender avcılarından biri olarak,meralarında her daim dostların ile buluşman dileğiyle...Selamlar.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Akın
    Sürekli yeni şeyler deneyerek zor olanı başarıyor, aradığın balıkları buluyorsun.
    Umarım balon balıklarının istilası da bitmiştir, hepsi evlerine geri dönmüştür. Ya da cehenneme.. :D

5. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Tebrik ediyorum Akın Kaptan.Yine harika bir Lahos.

6. oktay16

oktay16 Moderatör

Her geçen gün yeni bir şeyler öğreniyoruz sayende Akın abi, Paylaşımlarını dikkatle okuyorum, Daha irileri rastgelir umarım...

7. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrikler Akın Kaptan.Yine güzel bir av,dip sırtısına harcadığın zaman ve emeğin karşılığı keyifli avlar olarak geri dönmekte.Kısmetin daim olsun.

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Akın, sürekli yeni gözlemlerle avcılığını geliştiriyor ve daha iyi sonuçlar alabiliyorsun.

9. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Yarasın Kaptana..
    Tam hız devam ediyorsun ne güzel valla..
    Tebrikler, Tebrikler..

10. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Teşekkürler arkadaşlar.

11. BURCU

BURCU Burcu'nun Oltası

tebrikler:)