Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sezon Yaklaşıyor, Levrekler Büyüyor...Güzel Bir Avımız Daha...

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Hür MOL tarafından paylaşıldı.

1. Hür MOL

Hür MOL Aktif Üye

8 Ekim 2010'u 9 Ekime bağlayan gece... Aslında prensip olarak Cumartesi geceleri pek ava çıkmam ama; önce İbrahim, daha sonra da Haldun ve Şenol kardeşlerim ile yaptığımız telefon konuşmalarından sonra yine dayanamayıp düştük yollara. Böyle güzel arkadaşlarla bir araya gelince, muhabbet bile yetiyor, balık ikinci planda kalıyor bazen. Her zamanki gibi 1 şişe Mandalina Suyu ve 200 gr. fıstığımı benim emektar motorumun çantası na koyduktan sonra tuttum avlağın yolunu. Çok geçmeden diğer arkadaşlar da oradaydılar.
    Hava biraz serindi ama gerekli önlemlerimizi almıştık. Bunlar aslında kışın dondurucu soğuklarında yapacağımız avlar için de bir ısınma turu niteliğinde... Avlakta sular bir süredir olduğu gibi yine normalin üzerinde çekikti. 50 cm de atçek yaptığımız noktalar 20 cm'e kadar düşmüştü. Ama mecburduk buralarda sahtelerimizi yüzdürecektik. Saat 20:00 sıralarında başladık avımıza. Ben ilk olarak sığ suda kullanabileceğim ;
    Cormoran 7.5 cm 5.4gr. 20 cm dalarlı
    sahtemi tercih ettim. Gerçeten bu sahte bir istisna, neden derseniz bu boylarda 20 cm dalarlı ve aynı zamanda 5.4 gr. atarlı sahte bulmak çok zor. Genellikle piyasada bulunanlar 5 cm, 20-30 cm dalarlı ve 2.3 gr.
    Bir 15 dakikalık denememden sonra ilk balık İbrahim kardeşimden geldi. Ama bizim limitlerimiz olan 25 cm altı olduğu için geri salındı. Henüz 3 dakika geçmedi ki yine İbrahim kardeşimin adrenalin tavan yaptı ve balığı tasmaladı. Bu sefer 800 gr. civarında güzel bir balığı almayı başardı. İlk balığı İbrahim'in çekmesi aslında bizi sevindirmişti ! Çünkü ilk balığı İbrahim çekmezse Penaltı kaçırmış futbolcu gibi , bütün gece somuturtur artık :)
    İbrahim'in kuralları vardır ! 1. İlk balığı İbrahim tutacak, 2. En Büyük balığı İbrahim tutacak, 3. En fazla balığı İbrahim tutacak ve 4. En son balığı da İbrahim tutacak !!! :) Yoksa 3 gün dayak yemiş ***sör gibi dolaşır ortalarda. :) He he he.......
    Baktım İbrahim yeni bir sahte kullanıyor Strike Pro JL-119F 7.5 cm 005 Renk Kodu. Sahteyi görünce ; ''İbrahim bana da alacaktın bundan, aldın mı'' diye sordum . '' Orada çantamda'' dedi. Gittim hemen sahtemi aldım çantasından ve değiştirdim. At-çek e devam. O nee!! Daha ilk atışımdı ki bizim Jennifer Lopez (!) levreğin ağzındaydı. Usulca aldım kıyıya yine 800 gr civarında bir yakışıklı. Ama kesinlikle İbrahim'inkinden küçük arkadaşlar !!!!! :) Bu arada Haldun ve Şenol kardeşlerim de başladılar balık avlamaya. Öyle bereketli bir gece ki , herkes balık tutuyor maşallah. Bu arada yakaladığımız 5 adet bizim limitimiz olan 25 cm altı levrekleri de incitmeden suya geri gönderdik. Bu raporumu affınıza sığınarak çok uzatmayacağım; çünkü çok kısıtlı bir zaman aralığında yazmaya çalışıyorum.
    ok keyifli sohbeti güzel , şakaların ve esprilerin havada uçuştuğu bir geceydi. Bir de balık da tutunca deymeyin keyfine... Hepiniz sağlıkla Kalın.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. haydibalıga

haydibalıga Aktif Üye

Tebrikler Üstadım çok temiz av olmuş. Salıklarınız ise sizlere ilere çok daha büyük neşeler yaşatacaktır.

Dostlarınızıda tebrik ederim. rastgelen hep böyle olsun

4. baybay

baybay Yeni Üye

tebrikler, darısı başımıza inşallah! takımları hazırladım sayılır. daha hiç levrek tutmadım ama sitedeki sizin ustaların anlatımlarından teori yapıyorum. Bakalım ne zaman nasip olacak :)

5. BİROL

BİROL Daimi Üye

Tebrikler ekibe,güzel bir av gecesi olmuş.
    Bu arada 18i 25e çekmenizde takdir-e şayan.

6. cehennam

cehennam Üye

Tebrikler Ustalar Maşallah vallaha

7. C.POLAT

C.POLAT Aktif Üye

Tebrik ederim Hür abi gene güzel bir av yapmışsınız:)

8. enis59

enis59 Daimi Üye

tebrikler harika levrekler

9. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

tebrikler çok güzel bir av olmuş, avlak izmir'de sanırım.

10. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

O halde;öncelikle İbrahim olmak kaydıyla tüm ekibi tebrik ederim.Daha güzel avlar dileğiyle.

11. löngöz

löngöz Daimi Üye

kutlarım Hür,,yine çok güzel avlara imza atmişsınız...