Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sezonu tek levrekle açtık..Hayırlısı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Mehmet Fatih tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Daimi Üye

Ağustos ve Eylül ayları çok verimsiz geçti diğer aylara oranla çok az ava çıksamda diğer çıkan arkadaşlarda dahil verimsizdi.. aldığım 3-5 ispendek *(35 santim altı bütün ispendekler suya iade herzaman)* manyak iskorpitler ve kazara yakalanan zarganalar hariç.. hiç bir sahteye, oltaya atlamayan nalet balıklarla uğraşılan verimsiz günlerin ardından Ekim ayı girince içte kıpırdanmalar uyurken gaipten sesler duymalar,dürtmeler başladı.2 gün önce bir abimizin sabah suyunda kiloluk levrek almasıda ava çıkmak için lazım gelen enerjiyi bize verdi çıktık ve nasibimizi saat 5.15 gibi aldık akşam suyu sayılır havada bulutlanma olduğundan güneş yeryer kendini saklıyordu havada tam levrek havasına dönünce herşey tıkırında gitti.Önce kıyıda 5 santim derinlikte bir ispendeğin vuruşu ile başladı yanımda her zaman ki gibi babam var dedim çok güzel vurdu demek ki rengi sevdi başkasıda atlar dememden 5-10 dk sonra delikanlıyı oltaya bindirdik çok güzel mücadele etti derenin akım yönünüde lehine kullanınca 2-3 kilo levrek çeker gibi eğlendirdi uzun zaman sonra kalamanın sesini duymak on numara oldu..Hava döner dönmez dalgaların köpükleri arasında açığa doğru zıplayan kefallerin arasından aldım 10-15 metre kadar yandan paralel atışlarla aldım levrek açıkta değil baya baya kıyıdaydı mekana 2-3 tane girdi kefalleri kesmeye başladı ben ortancasını alabildim levreği çıkardıktan sonra sahteyi ağzından alıp balığı çokta etrafa göstermeden torbaya koymam zaman aldı fazla zıp zıp yaptı bir yandan balığı sakinleştirmeye çalışırken bir yandan babama atması gereken yeri söylüyorum oralarda bir tane paşa geziyor 3 kilosu vardı yüzgeçleri ve yaptığı girdaplara bakarsak ben balıkla uğraşırken babam o tarafa attı ama sarım hızını v.s ayarlayamadı yada balığın eceli gelmemiş alamadık yada renk tutmadı onun oltada Daiwa Duckfinshad çakması Effe silikon vardı beyaz turuncu/sarı alt aşağıya resmini koyarım geçen günler aldığım ispendeğin ağzında..Bugün balığı Daiwa duckfinshad 9cm mavi simli ile aldım yaz sezonun favorisi oldu zaten en büyük paşamda ondan gelmişti bildiğiniz gibi.Ne kadar verimsizde olsa eski aydan kalma bir kaç resmide aşağıya eklerim..Balık 975 gram 45 cm küsür

Kamış:Okuma fina pro 2.40 7-28 -Makine: Okuma ceymar 40 - Misina:Trabucco 0.25 soft - balıkları alan sahteler Daiwa duckfinshad mavi simli ve Daiwa çakması effe silikon - ima pugachev 03 ile baya wtd yaptım son aylarda ama buranın balığı suüstüne bakmıyor kendinizi yormayın..

Kefali başkası tutmuş oltayı patlatmış bende sağ sola yüzen şamandıradan yakalayıp çıkardım 600-700grama yakın büyük bir kefaldi..Geçen sezondan biliyorsunuz bir abimiz suda yüzen şamandıradan 3 kilo levrek çıkarmıştı suda yüzen şamandırayı görünce hemen o aklıma gelsede çıka çıka iri kefal çıktı onada şükür.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 2 Ekim 2016
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Gizli gizli torbaya atarsın ha levrekleri :) Tebrikler Fatih... Arap atı gibi açılıp geçecem seni avans veriyorum sana şu an :p

Red Snapper, Mehmet Fatih ve Levreko bunu beğendi.
  4. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

İrileri rastgelsin tebrikler :)

Mehmet Fatih bunu beğendi.
  5. RASKOLNIKOV

RASKOLNIKOV Üye

LevrekC Waikiki vay vayyy :D süper bir av olmuş tebrikler

Mehmet Fatih ve hasanduman bunu beğendi.
  6. Levreko

Levreko Aktif Üye

Tebrikler kardeşim güzel balıkla açmışsın sezonu bakalım ben açabilcemmi bu sene arabam yok olsa senin yanına gelmeyi düşünüyom vallaha. Baksana @Abdullah SÜRÜCÜ abi bizi geride bırakacak bu sene çok azimli konuşuyor :)

Mehmet Fatih ve Abdullah SÜRÜCÜ bunu beğendi.
  7. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Önemli olan siftahı acmis olman gerisi gelir inşallah.. :) Rastgelsin..

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mehmet
    Çok güzel av olmuş..

Her zaman rast gelsin

9. gelibolu

gelibolu Aktif Üye

Tebrikler kardeş.Daha iyileri denk gelsin inşallah:)

10. lufermania

lufermania Daimi Üye

Tebrikler Mehmet, güzel balık almışsın.
    Ötekini de tutsaydın kaçamaz ve abilerini çağırmaya gidemezdi :) sen bir dahakine gelecek kalabalığı seyret :)
    Her zamanın sahtesi farklı oluyor, durgun havalarda sen yine de ara ara su üstünü yine dene belli olmaz bu hayvanın sağı solu.

11. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

Tebrikler güzel av için Mehmet