Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SGK gelen cevap

Konu, 'Sohbet' kısmında Ahmet R. ÖZDEMİR tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet R. ÖZDEMİR

Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

SAYIN AHMET ÖZDEMİR

1. Lüfer konusunda yasa dışı su ürünleri avcılığı yapıldığı yönündeki 05 Ocak 2015 tarihli elektronik postanız incelenmiştir.

2. Ülkemizde su ürünleri avcılığı;

a. 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu,

b. 10 Mart 1995 tarihli, 22223 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Su Ürünleri Yönetmeliği,

c. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 18 Ağustos 2012 tarihli, 28388 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 3/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ (Tebliğ Nu: 2012/65),

ile düzenlenmiştir.

3. Sorumluluk sahamızda 2014 yılı içerisinde yasa dışı su ürünleri avcılığının önlenmesine yönelik icra ettiğimiz Sahil Güvenlik görevleri esnasında;

a. Avlanabilir boyun altında su ürünleri avcılığı (özellikle lüfer) yaptığı tespit edilen 26 balıkçı gemisinde bulunan 49 şahsa toplam 78.586 TL.,

b. Yasa dışı su ürünleri avcılığı yaptığı tespit edilen 1.701 şahsa toplam 3.739.962 TL. idari para cezası uygulanmıştır.

4. Sahil Güvenlik Komutanlığı bağlıları tarafından yasa dışı su ürünleri avcılığının tespiti ve engellenmesine yönelik kontrollere devam edilmektedir.

5. Sahil Güvenlik Komutanlığı ALO 158 İhbar Hattı’na denizlerimizde ve kıyılarımızda olası yasa dışı faaliyetlerle ilgili anında yapacağınız ihbarlar, olaylara müdahale süresini kısaltarak derhal kontrol altına alınmasını sağlayacaktır.

İyi günler dileriz.

SG MARMARA VE BOĞAZLAR BÖLGE KOMUTANLIĞI

pars, coner, taner.a ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Tatli su için nereyi arayacağız acaba ben jandarmayı arıyorum ama ne fayda onlar da işten anlamıyorlar genelde....

4. taner.a

taner.a Aktif Üye

Avlanabilir boyun altında su ürünleri avcılığı (özellikle lüfer) yaptığı tespit edilen 26 balıkçı gemisinde bulunan 49 şahsa toplam 78.586 TL.

Başka bir hesaplama metodu yok ise bilgim yok çünkü ortalama 1.600 tl ceza yazıyorlar ,yazarlarsada öderiz şeklinde yaklaşım var muhtamelen.Bu ceza 1.600 yerine 16.000 olsa o zaman durumlar farklı olurdu herhalde.

lufermania ve gurcansap bunu beğendi.
  5. γavuz

γavuz Daimi Üye

burak al eline çifteliyi kovala hepsini :D

6. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Tam da formül budur. :harika:

7. coner

coner Daimi Üye

Ahmet bey teşekkür ve tebriklerimi sunuyorum.
    Her amatör balıkçının hassasiyet göstermesi gereken bir konu.

Son düzenleme: 2 Şubat 2015
  8. lufermania

lufermania Daimi Üye

Bir ay av yasağı versinler, bir tane kalıyor mu limitlerin dışında av yapan da kimin umurunda...

9. taner.a

taner.a Aktif Üye

Tek çözüm konulan av sınırlarına riayet etmeyenleri çok ağır cezalandırmak,Ruhsatlarını,kaptanlık belgelerini uyarısız iptal etmek.Her tekneye kota getirmek tekne sayısını rant oluşturmadan sınırlandırmak ,doğru düzgün vergi vermeyen bu şahısları ciddi vergi denetimine tabi tutmak .Bu konuda kesinlikle acımasız davranmak gerekiyor.

10. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Ekmek yiyorlar diye acıyorlar ama sonuçta o balıklar tüm ülke vatandaşlarının hakkı, hiç bir emek vermeden havadan para kazanıyorlar, biraz da onlar emek versinler balık nesline faydalı olmak adına diyeceğim ama yok.. Ben her türlü balığı pahalıya yiyorum vatandaş olarak, tutmasınlar valla umrumda değil..

coner bunu beğendi.
  11. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

valla bu devleti de bu devleti destekleyenide ( hükümetlerden bahsetmiyorum ) hiç akılcı insan olarak göremiyorum
    3 tarafı denizle çevrili 1 iç denizi olan bir memleket nasıl bu kadar denize sırtını dönebilir ki ?
    iki üç sene sonra görürüz o gırgırcıları insan kaçırmaya başladığını nede olsa artık deniz bitmiş olacak para başka alana akacak
    evet sözlerim cahil cesaretinde ama yıllardır kafamı karıncalandıran soru bu nasıl olurda 3 tarafı deniz 1 iç denizi olan bir devlet buna dair bir yatırımı olmaz ?