Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shakespeare Agility 35FD makinedeki misina sarım sorunu...

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında fishing06 tarafından paylaşıldı.

1. fishing06

fishing06 Aktif Üye

Merhaba arkadaşlar,
    Shakespeare Agility 35FD makine aldım. Orjinal ambalajında 1 adet alüminyum match tipi sığ makara, 1 adet alüminyum derin makara ve 1 adet de çift taraflı kol çıkmaktadır.
    Sığ makaraya 0,26mm misina, derin makaraya ise 0,30mm misina sardım. Makaraların her ikisi de konik yapıda olmadıkları halde misina sardıktan sonra misinaların makaranın alt kısımlarında yoğunlaştığını ve yukarıya doğru konikleştiklerini farkettim (özellikle derin makarada daha belirgin olmak üzere).
    Ekte makinenin orjinal ekipmanlarının fotoğrafını ve makaraların misina sarılmış hallerinin fotoğraflarını incelemeniz için yükledim (sağ taraftaki sığ makara, sol taraftaki ise derin makaradır).
    Bu misina sarımı normal midir veya kullanım açısından bir sakıncası var mıdır?
    Kullanan arkadaşlar veya bu konuda duyum alan arkadaşlar var ise beni bu konuda bilgilendirirmenizi rica ediyorum.
    Makine sıfır olduğu nedenle kullanmadan önce bunu danışmak istedim. Şayet bir sorun var ise makineyi iade etmeye veya değiştirmeye çalışacağım.
    Tecrübelerini aktaran tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyor, iyi günler diliyorum.
    Rastgele...

SHAKESPEARE AGILITY FD35.jpg

SHAKESPEARE AGILITY FD35 MISINA SARIMI.jpg

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Kafayı çıkardığınızda şaftta pullar göreceksiniz. O pullardan 1-2 tanesini çıkarın ve misinayı tekrar sarın. Düzelmesi lazım.

4. fishing06

fishing06 Aktif Üye

Birol Bey merhaba,
    Şaftın üzerinde birkaç adet pul yok.
    Sadece 1 adet yıldız (dişli) şeklinde segmanlı bir pul var.
    Zannediyorum bahsettiğiniz pul bu değildir...
    Farklı bir öneriniz olabilir mi?
    Teşekkürler.

20140212_131328.jpg

5. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Eğer misinayı önde biriktirseydi pul ekler sorunu çözerdik ama arkada biriktirdiği için bir şekilde kafayı yarım mm. kadar alçaltma yoluna gidilmesi gerekiyor. Bunun içinde pul eksiltmek lazım ama sizde pul görünmüyor eksiltecek. Makineyi aldığınız yere götürüp başka bir makine bakın derim. Mümkünse shimano veya daiwa olsun. Bu makineler misinayı düzgün sararlar.

6. fishing06

fishing06 Aktif Üye

Haklısınız makarayı düşürmek gerekiyordu ama eksiltecek pul olmadığı nedenle buna birşey yapamayacağım. Dediğiniz gibi makineyi farklı bir ürünle değiştirmeye çalışacağım.
    Shimano ve Daiwa makineleri önermişsiniz, fiyatı uygun olduğu nedenle DAIWA REGAL 5IA 3000 modeli ile değiştirme imkanım olabilir.
    Sizce bu makine nasıldır, kullananlar var ise tecrübelerini aktarabilirler mi?
    Teşkkürler.

DAIWA REGAL 5IA 3000.jpg

7. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Hangi modeli olursa olsun resimdekinden iyi saracaktır. Daiwa ve shimano makinelerde mühendislik var çünkü.