Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

shakespeare ugly stik lite kamış

Konu, 'Genel Konular' kısmında heykels tarafından paylaşıldı.

1. heykels

heykels Üye

Arkadaşlar spin balıkçılık konusunda çok yeniyim ve Çanakkalede yaşıyorum boğazda spin avı yapmak istiyorum.Siteden bir kaç arkadaşımız yorumlar yaptı ancak elime yeni ulaşan kamış hakkında bilgi verirmisiniz özellikle kullananlar varmı bu aldığım kamış güçlümüdür ne kadar kiloya kadar balık çekeri vardır yardımcı olurmusnuz?shakespeare ugly stik lite kamış 2 70 25-60gr misina akuma 0 25 makine dawıa megaforce 4000)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Eray Aksoy

Eray Aksoy Aktif Üye

Aynı kamışı ben de 5 yıldır kullanıyorum ve inanılmaz derecede memnunum.Bu kamış ile misinanızın izin verdiği ölçülerde en baba trofeleri çekebilirsiniz.Tabi kalama ayarı olmazsa olmazlardandır.Kalama ile gerekli desteği sağladığınızda hiç sorun olmayacaktır.Makine kesinlikle sınıfının en iyilerinden biri.Elinizde istediğiniz her aksiyonu rahatlıkla verebilirsiniz.Av sonrası ılık tatlı suda temizliğini yapıp ömrünü de uzatırsanız sizi çok uzun süre götürüp mutlu edecektir.Elbette daha iyi kamışlar var.Fiyat olarak kat be kat fazla rakamlara satılan kamışların muadilidir diye iddia etmiyorum.Ancak başta da belirttiğim gibi kendi sikletinden piyasanın en iyilerindendir.

4. heykels

heykels Üye

Eray bey makinemde daıwa megaforce 4000 aldım.Örneğin siz güç kıyaslaması anlamında soruyorum en fazla kaç kıloluk balık çektiniz.Çanakkalede yasıyorum bogazda kullaanacam

5. Eray Aksoy

Eray Aksoy Aktif Üye

Benim çektiğim en büyük balık 5,50 kg. ağırlığındaydı.Ancak bu bir ölçüt değil.Zira çok daha zayıf bir ekipman ile çok daha büyük bir balığı da çekebilirim.Bahsedilen kalama ayarı burada devreye giriyor.Yani 20 kiloluk bir balık da gelse bunu yorup almanız mümkündür.Tabi iğneye takılı halde sudan havaya kaldırırsanız o başka :) Ancak kıyıya kadar çekip sonra dalganın üzerinden atabilir veya kakıç ve kepçe gibi ekipmanları da kullanıp sudan çıkarabilirsiniz.Umarım soruyu yanlış anlayıp cevaplamiyorumdur ? Daiwa 4000 makineyi kullanmadım.Ancak sıkıntı yaratacağına inanmiyorum.Yani Çanakkale de ne gibi bir trofeye denk gelirsiniz bilemem? Ama 15-20 kiloluk bir balık ile başa çıkabilecek güçte ekipmanınız var.Sadece bu büyüklükteki bir balık için misina çok ince kaçacaktır.Tabi yine diyorum;kalama ayarını yaparsanız bu misinayı dahi koparamaz.Sıkıntı balık çok fazla ve çok çabuk misina çekeceğinden makineyi boşaltabilir.Bu süre içinde siz de misina ince olduğundan mücadele ve frenleme yapamazsınız ve sonunda misina yine kopacaktır.

Kesinlikle makine ve kamış için telaş etmeyin.Sizi yarı yolda bırakmayacaktır.

heykels bunu beğendi.
  6. heykels

heykels Üye

Eray Bey çok teşekkür ederim açıklamlarınız çok iyi ve yerinde oldu.......

7. Eray Aksoy

Eray Aksoy Aktif Üye

Rica ederim.Bilebildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışıyorum.Size güzel ve bereketli avlar dilerim.

heykels bunu beğendi.