Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano Aero Spin 4000 Olta Makinesi Kullanıcı Yorumları

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında eylmz tarafından paylaşıldı.

1. eylmz

eylmz Daimi Üye

Sevgili Dostlar sonunda beklediğim tayinim ist avcılara çıktı.Bende istanbuldaki balıkçılar ailesine katılacağım.Bu sitede bir çok değerli üstadımızdan çok şey öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum.Boğazda ve spin avlarında kullanmak üzere Shimano Aero Spin 4000 Olta Makinesini araştırıyorum.Makinenin özellikleri ve markası cazip geldi.Ama en çok merak ettiğim tatlı su makinesi denizde işe yaramaz ibaresi oldu.Tecrübeli üstadlardan yorum bekliyorum.
    Shimano Aero Spin 330 gram ağırlığında, 3+1 bilyalı, 0,30 mm misina dan 180 metre sarılan, 1 yedek kafalı, 4,8,1 devirli, her turda 86 cm misina sarılan olta makinesidir.
    Shimano Aero 4000 Spinning FA - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Boğazda sadece spin için kullanacaksan büyük gelir 3000 lik bir makine daha uygun olur. Ayrıca kim demiş tuzlu suda kullanılmaz diye? Gayet güzel kullanılır. ama bunlar spin için sadece sahte ile at çek için geçerli... Eğer boğaz da ağır kurşunla at çek yapacaksan eğer düşünme bile...

eylmz bunu beğendi.
  4. runaway

runaway Üye

İki yıldır denizde kullanıyorum. Bu güne kadar bir problem çıkarmadı.

eylmz bunu beğendi.
  5. eylmz

eylmz Daimi Üye

Hem spin hemde düşük devir ve drag gücünden dolayı boğaza uyar diye düşünmüştüm ama akıntıya karşı gelemez mı hocam :(

6. eylmz

eylmz Daimi Üye

Tatlısu makinesi Denizde kullanılmaz diyenler afaki imiş o zaman peki hocam drag gucu ile ağırlığı ile ip misina sarımı ile herhangi bir problemin oldu mu aydınlatırsan sevinirim

7. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Bir gelir, iki belki, üç gelemez... Ne yazık ki boğazda ağrı kurşunla akıntıya karşı yapılan at çek avcılığı çok daha torku kuvvetli makine ve bu işe uygun surf kamışlar gerektirmekte... çok farklılar çoook...

eylmz bunu beğendi.
  8. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Boğazda kurşun ile kullanmak için 8000 lik spin veya surf makine gerekmekte.

eylmz bunu beğendi.
  9. runaway

runaway Üye

Drag demek makinanın kaloması tamamen sıkı iken kaldırabildiği yük anlamına gelir. draga çok fazla aldırmamak lazım. Boğazda avcılık yapmadım ancak bu makinayı 150 gr kurşunla akıntı olan bir yerde kullanacak iseniz, pek kullanışlı olmayacağını tahmin ediyorum. (otomobil ile kamyonun yapılış ve kullanılış amaçları farklıdır. Otomobilden kamyon gücünü beklemek yanlış olur.) Sonuçta makina 4000 lik küçük bir makina. Ancak kurşun kullanmadan at-çek yapacaksanız işinizi fazlasıyla görür. Özellikle misina sarımı oldukça iyi. Daha önce de söylediğim gibi ben makinayla ilgili hiç bir problem yaşamadım. Ayrıca makinayı gödünüz mü bilmiyorum ama makara genişliği yaklaşık olarak, diğer shimano spin makinaların 6000 lik makarasına eşdeğer. Ağır işçi makinası değil ama rahat bir makina.

eylmz bunu beğendi.