Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano Aero Technium 10000 MgS XS-B hk.

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında harbyteam tarafından paylaşıldı.

1. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

Merhaba,

Başlıkta belirttiğim üzere Aero Technium 10000xsb hakkında yorumlarınızı almak istiyorum. Tabi özellikle boğazda kullanıcısı olanlar varsa ve değerli yorumlarını esirgemezler ise çok sevinirim.

Makinenin kağıt üzerindeki özellikleri ise şöyle :

Spare Cold Forged Aluminium spool supplied.
    9 Shielded Stainless A-RB bearings plus 1 roller bearing.
    Super slow Aerowrap II.
    Line retrieve per handle turn: 102cms.
    Single machined aluminium handle.
    Maintenance Port.
    Weight: only 440gms.
    Gear ratio: 4.3:1.
    Line capacity: 330yds of 16lb

Burda kafama en çok takılan 102 cm olayı ve yavaş sarım..bu ikisi makineyi akıntılı sularda 200gr ile çalışırken acaba çok zorlar mı diye düşünüyorum.Fakat videolardan izlediğim kadarı ile makinenin sarımı rahat görünüyor. Kutu içeriği de zengin olan bu ürünü merak etmeye başladım :) ..sazan makinesi olayına ise hiç takılmıyorum.

Ogiveogi bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Kullanmadım ama 3.9 devirli Bulls Eye dan daha zor döneceğini fizik kurallarına dayanarak söyleyebilirim :)
    Tamam kalite alet ama 4.3 devriyle sert sularda biraz sıkıntı yaratabilir. Tabii bu kişiden kişiye göre değişir. Daha önce 3.4 devirli surfün tadını alana yorucu gelip bir ultegra kullanıcısına rahat gelebilir.
    Belki devrini 3.4e düşürebilirsek dişlilerini değiştirip iş görebilir.

4. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

Gerçekten kalite bir alet abi..Zaten ödüllerini boynuna asmış avrupada :)
    Ama belirttiğin gibi özelikle 3,4 devirli pa fliegenden sonra hangi makineyi kullanırsak kullanalım sert gelecektir boğazda.
    Diğer taraftan 440 gr ağırlık dengeli bir kamışta makinesiz avlanmak gibi olacaktır :rolleyes::rolleyes:
    Bakalım 2014 kataloğunda da bu ürüne yer vermiş Shimano ama ülkemizde yine yok yine yok:cool::mad:

5. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Bu makineyi Tarabyada kullanan birisinde gördük o gün Furkanda ordaydı hatta o gürdü:) Kullanıcısına sorduğumuzda çok memnun olduğunu söyledi bize alıpta denemedim söyleseydin bakardım:D
    Hatta kolununda muhabbetini yaptık aynı yeni fliegenin gibi kolu gibi ve 9 cm:)

6. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

kol uzunluğuyla ilgili bir bilgi bulamamıştım ama 9cm gibi görünüyordu.demek öyleymiş :)
    teşekkürler bilgi için abi.

7. ottoman

ottoman Aktif Üye

selam ahmet

2 sene önce almayı çok istediğim makineydi çok uğraştım fiyatı da bu zamana göre makuldu haliyle kısmet olmadı forumdan ilker şen arkadaş bu makineden sahip oldu hatta kafa teli sorunu içinde forumda konu açtı ..youtube da araştırırsan gerçekten çok ilgi çekici videoları var..

ayrıca forumdan buluthan (ambrosio) danışmanda fayda var gibi

8. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

teşekkürler abi evet bahsettiğin konu dahil bu makineyle ilgili yazılıp çizilen her şeyi okudum sanırım :D
    Buluthan abi bu aralar foruma girmiyor sanırım yoğun olabilir.
    Takipteyim :)

9. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Kasa olarak sa fliegen ile aynı sanırım rotoru widerotor değil, fliegene zor sarıyor diyorsunuz bu alet kitlenir kalır o zaman :) O alete bir modifiye yapayımda görün traktörü.
    Murat abi bizim gördüğümüz aero technium xsc idi, aleti sırf koldan dolayı merak ettim sarımı fena değil haftasonu onuda deneyeceğiz fliegen ile sahalardayım :) 9 cm kolu takıpta bakacağız sıkıntısı neymiş.
    yav Ahmet abi elinde alet var neden macera arıyorsun alacaksan kisu al o sarar bak toplar getirir ne varsa mgs ile ne işin var.

10. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Yakında bu aletlere hava yastığıda takarlarsa şaşırmam, düşerse birşey olmasın diye:D:D Abi o ne xsc-xsb resimde gördüğüm aynı makine gibi geldi.
    Bu arada geldi galiba yeni makinen bu vesile ile hayırlı olsun, fırsat bulursam bende gelip sana başka birşey denettirebilirim:D Süpriz olsun.

11. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Sağol Murat abi aldım dün, gel deneriz kısmetse cumartesi sahildeyim.