Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano Aero Technium xsb mgs hakkında

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında İLKER ŞEN tarafından paylaşıldı.

1. İLKER ŞEN

İLKER ŞEN Üye

arkadaşlar yeni almış olduğum bu makinanın bobini ön tarafta iken atkı teli açılmayıp bobinin iç kısmına yaslanıyo ve her defasında kalamadan misinayı boşaltıp bobini geri çekmek zorunda kalıyom teli açmak için, bunun tasarım hatası olduğunu düşünerek aldığım yere gittim bu şekilde yapılmasının sebebi olarak bobinin öntarafta iken atış yapılmaması gerektiğine dahil bi gerekçe söylediler sebebi ise mile zarar verebilirmiş.resimli olarak anlatmak isterdim ama şuan için mümkün değil bu makinadan getittirip kullanan varmı acaba varsa kendi makinasındada böle bi sorun varmı varsa bi cevap yazabilirmi eğer hepsi böyle ise at çek avları işkence olucak bölesine güçlü ve keyif veren bi makinayı rafa kaldırmak istemiyom ve şuan için bu sorundan dolayı kimseye bu makinayı tavsiye etmem hayatımda ilk defa böle bişile karşılaşıyom:([​IMG][/url][/IMG][​IMG][/url][/IMG][​IMG][/url][/IMG][​IMG][/url][/IMG][​IMG][/url][/IMG][​IMG][/url][/IMG] resimlerde görülsüğü gibi tel bobinin üstüne geliyo ve bobinin kolun 24 turunda gidip geldiğini düşünürseniz sıkıntıyı daha iyi anlamış olursunuz.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Kasım 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Benim makinemde böyle bir sorun yok. (Shimano Power Aero Fliegen)
    Mgs xsb de misinanın mile girmesini engelleyen misina koruyucusu yok. Belki bu yüzden kafa altta iken atış yapılması için dizayn etmiş olabilirler.
    Eğer böyleyse cidden sıkıntılı bir durum. Siz yinede başka bir mgs xsb'de deneseydiniz bakalım onda da olacakmı.

http://www.youtube.com/watch?v=DecA9ITZ4Bs&NR=1&feature=fvwp
    Bu videoda kafa ilerde iken mandalı açıp atış yapıyor eleman.

4. furunotr

furunotr Aktif Üye

Bobin derken makarayı kastediyorsunuz sanıyorum; ve anladığım kadarı ile makara en tepe noktada iken bu sorunu yaşıyorsunuz; sanıyorum Birol'un tahmini doğru; ancak eğer herhangibir satıcıda rastlarsam bu durumu kontrol edeceğim...;)

5. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Makinayı gördüm bugün beastmaster a takılıydı güle güle kullanın :) bir ara kapışalım :D

6. İLKER ŞEN

İLKER ŞEN Üye

sevinirim ama rastlayabileceğinizi pek sanmıyom en azından şimdilik

7. İLKER ŞEN

İLKER ŞEN Üye

madem görsünüz tanışsaydık siteden kimseyi tanımadığım için av sahasında farkedemiyor olabilirim bu arada nasıl bi kapışmadan bahsettiniz acaba

8. ottoman

ottoman Aktif Üye

selamlar ilker kardeş;

hevesimi kırdın sanki bu açıklamanla bende aynı makineden almayı planlıyordum
    yalnız senin sorununu okuyunca bu fikrim biraz azaldı;youtube den machadonun aynı makine ile atışını bilmem izledin mi oradada senin dediğin gibi bi durum sözkonusu kendiside aynı şekilde bobin (kafa ) geride iken atış yapıyor sanırım bu o makinelerin genel özelliği ile alakalı bi durum.ciddi bir sorun olur mu şahsen araştırmak lazım derim.....

9. ottoman

ottoman Aktif Üye

bende avrupa yakasında oturuyorum boğazda emirgan yeniköy ve aşiyanda rapala ile atçekte olurum cumartesi günleri bi ara senle tanışıp yakından makineyi yakından incelemek isterim eğer mümkün olursa

10. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Uzağa atış yarışmasından bahsediyor. :)

11. furunotr

furunotr Aktif Üye

Heves kıracak bir durum yok aslında; olası bir güvenlik önlemi ve gayet yerinde; o pozisyon hem atış için kötü bir pozisyon ki misina çıkışı problemli olabilir; hem Birol arkadaşımızın bahsettiği alta kaçırma sorunu hadisesi için olabilir...